Bitcoin, Fed faiz kararına tepki olarak 24.000 USD seviyesine yükseldi

Bitcoin, Fed faiz kararına tepki olarak 24.000 USD seviyesine yükseldi

Kripto yatırımcıları, Fed 25 baz puanlık faiz artırım kararına olumlu tepki verdiğinden, trader'lar memecoin'lerde satış yaparken bile Bitcoin fiyatı 24.000 USD seviyelerine yükseldi.

WOO X'te BTC, faiz kararı açıklandığında 24.000 USD seviyelerine yaklaştı ve toplantıdan sonra [TSİ 03:00] 24.257 dolara ulaştı. Bu yazının yazıldığı sırada, BTC, 23.800 dolar civarında işlem görüyor.

WOO Network'ün yaptığı ankete göre analistler, piyasanın haberlere olumlu tepki verdiği konusunda hemfikir, ancak Fed Başkanı Jerome Powell'ın enflasyon oranlarını düşürme yaklaşımı konusunda farklı düşünüyorlar.

WOO Network'ün kurucu ortağı Jack Tan;

"Yatırımcıların, faiz kararı sonrasında Fed'e karşı duyarsızlaşacağını düşünüyorum. Geçen yıldan bu yana şahin ve güvercin eğilimler arasında gidip geldiğimiz için yatırımcılar arasında ilgisizlik oluşmaya başlayacak" dedi.

WOO Network Ecosystem'den Mitchell Williams;

"Powell güvenilirliğini kaybediyor gibi görünüyor. Bence bu FOMC toplantısı, finansal koşulların gevşemesine ve tüm risk varlıklarında fiyatların yükselmesine karşı koymak için son şansıydı. Bunun yerine, yorumlarını beklentilerime kıyasla nispeten güvercin (enflasyonu kontrol altına almaya çalışmak yerine ekonomik büyümeyi ve finansal piyasaları destekleyici) olarak algıladım ve bu da bütün piyasaları yükseltti. Şimdi ise piyasalar onun güvenilirliği konusundaki şüphelerini arttırıyor gibi görünüyor" dedi.

KTG Global'in kurucusu Marek Chajecki ise şunları söyledi;

"Powell bugün yaptığı açıklamada olabildiğince şahindi ve bundan daha şahin olabileceğini düşünmüyorum. Buna tepki olarak piyasa aşağı inmek istemedi ve basın toplantısı sırasında hızını arttırdı. Bana göre piyasa güçlüydü ve sadece yükseliş için bahane arıyordu."

Bir sonraki Fed toplantısı 21-22 Mart tarihlerinde yapılacak. Bu tarihten önce piyasanın 10 Şubat TÜFE verilerine tepki vermesi bekleniyor.

Bir analist, Fed başkanının 1 Şubat FOMC toplantısını nasıl ele aldığını, Powell'ı enflasyon oranlarını ABD tarihinin en düşük seviyelerine çekmesiyle tanınan eski bir Fed başkanıyla karşılaştıran bir meme ile anlattı.

Bu konu hakkındaki diğer blog gönderisi: Merkez bankaları faiz artırımlarını hafifletecek mi?


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca, herhangi bir ürün veya hizmetin yatırım teklifi, yatırım talebi veya yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriğe dayalı olarak yatırım kararını veren veya değiştiren kişiler, sonucu veya zararı kendileri üstlenir.

WOO Network, doğrudan veya dolaylı olarak bu kampanyaya katılımınızdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan (sınırlama olmaksızın, doğrudan veya dolaylı kar kaybı zararları dahil) sorumlu veya yükümlü olmayacaktır.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Alım-satımla ilgili sayısız konuyu, göstergeyi ve analiz tekniğini ele alabiliriz, ancak asıl sihir bu farklı konular sinerjik bir alım-satım sisteminde birleştirildiğinde ortaya çıkar. Bugünkü makalemizde “confluence” kavramını, ne anlama geldiğini ve alım-satım işlemlerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğini ele alacağız. Farklı alım-satım araçları farklı yönlü ipuçları sağlar. Varsayımsal bulmacanın bu parçalarını bir araya getirmek, piyasanın nereye gittiğine dair daha net bir resim o
Jun 6, 2023
WOO Network ve Trader Joe, Arbitrum'daki büyümeyi hızlandırmak için stratejik bir ortaklık kurdu

WOO Network ve Trader Joe, Arbitrum'daki büyümeyi hızlandırmak için stratejik bir ortaklık kurdu

Ortaklık, şu anda Trader Joe'daki WOO - ETH likidite havuzu ile başladı. Arbitrum'a Derinlemesine Giriş Son 6 ay içinde, WOO ekosistemi hızla artan sayıda Arbinaut'a ev sahipliği yaptı. Şimdiye kadar 8,000'den fazla adres WOO Token'a sahip - bu, ilk çeyreğe göre %35'lik bir artışa tekabül ediyor.WOOFi, Kasım 2022'de orada konuşlandırıldığından beri kaynak veya hedef zincir olarak Arbitrum ağında 360.000'den fazla zincirler arası takas gerçekleştirerek ilgi topladı. WOOFi Stake 2.0'ın son çıkı
Jun 1, 2023
WOO X, bu nedenden dolayı $PEPE'yi listeledi

WOO X, bu nedenden dolayı $PEPE'yi listeledi

WOO Network, $PEPE listeleyerek, kullanıcıların sıfır komisyon ve 20x kaldıraçla $PEPE alım satımı yapabilmelerine olanak sağladı. Araştırma grubu Messari'ye göre yeşil antropomorfik bir kurbağa görüntüsüne sahip olan $PEPE, 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak en hızlı büyüyen Ethereum tabanlı token haline geldi ve sadece 23 gün içinde zincir üzerinde 100.000 cüzdan sayısını aştı. WOO Network Ekosistem ekibinden Ben Yorke; "Memecoin'ler küçük cüzdanlardan gelen ilginin yeniden canlanma
May 17, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement