Втеча українців від війни стала ключовим фактором прийняття криптовалют у Європі

Втеча українців від війни стала ключовим фактором прийняття криптовалют у Європі

Україна стала одним із головних каталізаторів популяризації криптоактивів у Європі в цьому році. Причиною тут стали українські біженці, які покинули територію країни через військову агресію РФ з 24 лютого та по суті використовували криптовалюти для виживання.

Цінність криптовалют стала очевидною для України після того, як країна отримала еквівалент близько 100 мільйонів доларів у вигляді пожертв для військової відповіді на необґрунтовану та неспровоковану військову агресію РФ. Все ж децентралізована природа криптоактивів та їх незалежність від дій різних урядів виявилися вкрай вдалою комбінацією для використання монет і токенів у якості донатів. Причому пожертвування вдавалося зробити швидко, ефективно та без додаткових дозволів.

За даними аналітиків TripleA, близько 6 мільйонів жителів України мають криптовалютні гаманці. Внаслідок цього країна посідає третє місце у світі за часткою власників криптогаманців серед загальної чисельності населення, а також тринадцяте місце за фактичною кількістю власників цифрових активів у порівнянні з іншими національностями.

Представники платформи Merchant Machine помістили Україну на третій рядок у рейтингу країн за масштабами використання криптовалюти поряд із США та Великою Британією. Для аналізу ситуації експерти серед інших факторів враховували кількість власників криптоактивів та число бізнесів, які приймають цифрові активи як оплату.

У лютому уряд України запросив пожертвування у криптоактивах для подальшого придбання військової техніки та медикаментів. Станом на сьогодні держава отримала понад 100 мільйонів доларів у вигляді криптовалютних пожертвувань, які допомагають громадянам чинити опір необґрунтованій військовій агресії РФ.

Дані аналітичної платформи Chainalysis демонструють стійке зростання обсягу криптовалютних переказів з початку повномасштабного вторгнення аж до червня 2022 року, тоді як перекази в РФ та інших державах були нестабільними.

Чому саме українські біженці

Ми обговорили тему популяризації криптоактивів у Європі через українських біженців із представницею відділу маркетингу WOO Network Юлією Булах. Юлія – українка, яка наразі перебуває у Варшаві.

За даними ООН, найбільша кількість українських біженців у 1.4 мільйона людей була прийнята Польщею. Друге та третє місце посіли Німеччина та Чехія, чиї показники склали 1 мільйон та 500 тисяч біженців відповідно.

Експерти Chainalysis підтверджують, що у лютому у Польщі спостерігалося зростання обсягу криптовалютних переказів. Цей показник досяг свого максимуму в березні.

“Цікавим аспектом нашого дослідження стало помітне зростання кількості запитів про криптовалютні явища у польській версії Google. Однак пошукові терміни та символи виявилися характерними для українців, які також використовували при пошуку кирилицю. Завдяки цьому можна дійти висновку, що головним каталізатором активності у сфері криптовалют тут швидше за все стали саме українці”, — зазначає Булах.

Водночас у Німеччині у першому кварталі 2022 року також спостерігалося помітне зростання числа криптовалютних транзакцій. Однак як зазначають у Chainalysis, у другому кварталі показник значно знизився. "Збільшення активності щодо криптотранзакцій також може бути пов'язане з виїздом українців до Німеччини", — додає Юлія Булах.

Україна планує розвивати криптовалютний напрямок

У грудні 2022 року відбулася зустріч представників Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів із міжнародними консультантами. До останніх у тому числі увійшли співробітники Ernst & Young, а також представники проєкту USAID Financial Sector Reform. Метою заходу стали зміни до Податкового кодексу, які відповідали б тенденціям на ринку криптовалют.

Представники Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку також наголосили, що частина обговорень була присвячена впровадженню європейського регламенту MiCA в український ринок цифрових активів.

Як повідомив народний депутат України Ярослав Железняк, мета заходу – “зробити обіг криптовалют в Україні законним та безпечним відповідно до принципу “не нашкодь”. Таким чином ринок отримає не регулювання, а додаткові стимули для розвитку та створення конкурентних переваг”.

Як вважає Юлія Булах із WOO Network, така ініціятива справді зможе мотивувати більшу кількість українців використовувати криптоактиви.

“Тепер в Україні вирішено стару проблему недовіри до криптоактивів. Все ж як тільки правила банківських переказів стали більш жорсткими з урахуванням впровадження воєнного стану, багато приватних осіб s бізнесів взялися використовувати для транзакцій саме криптоактиви. До того ж пожертвування у криптоактивах збільшили популярність цифрових активів і чітко дали зрозуміти, що Біткойн — це не якась складова даркнету. Навіть навпаки: криптовалюта є прозорим, безпечним і надійним засобом передачі цінності. Тож нинішні ініціятиви влади щодо регулювання та освітніх програм хіба що посилять поширення цифрових активів. Причому це стосується не лише України, а й Європи загалом”, – додає Булах.

Будьте в курсі всього, що відбувається з WOO Network!

Приведений контент не є рекомендацією щодо інвестицій або трейдингу, а також не є пропозицією, закликом або порадою для взаємодії з певним продуктом або сервісом. Цей контент призначений виключно для інформаційних цілей. Будь-яка людина, яка приймає певні інвестиційні рішення або змінює їх з урахуванням даного матеріалу, несе повну відповідальність за можливі результати чи фінансові втрати.

Зміст цього документа було перекладено різними мовами та опубліковано на різних платформах. У разі будь-яких розбіжностей чи невідповідностей між різними варіантами цього тексту внаслідок неправильного перекладу, остаточним варіантом вважається англійська версія на нашому офіційному сайті.

Read Next
WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

Top-10 giełda zdecentralizowanych finansów (DEX) - WOOFi - uruchamia się na szybko rozwijającym się zkEVM, wspieranym przez potężnego gracza w dziedzinie DeFi - Consensys. Otwarci dla przedsięwzięć na Linea Chyba nie można było przegapić, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy sieci warstwy 2 zyskują na popularności. Wierzymy, że to nie tylko chwilowa moda, ale początek długoterminowego trendu, który sprawi, że te blockchainy staną się bardziej zatłoczone niż nawet najbardziej ruchliwe centra handlo
Aug 4, 2023
WOO network otwiera innovation hub w Polsce

WOO network otwiera innovation hub w Polsce

Innovation Hub powstał dzięki WOO Network w Polsce, mając na celu rozwijanie najlepszych projektów związanych z kryptowalutami w regionie. Ośrodek innowacyjny WOO Network web3 będzie identyfikować i wspierać obiecujących specjalistów z branży blockchain, start-upy oraz społeczności. "Jako część naszego zaangażowania w budowanie zdecentralizowanych finansów, ośrodek innowacyjny będzie wspierać utalentowane techniczne osoby, które rozwiązują problemy i pozytywnie wpływają na przestrzeń kryptowalu
Aug 2, 2023
Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Tematy, statystyki i analiza z drugiego kwartału 2023 roku Drugi kwartał 2023 roku był pełen wzlotów i upadków, z pojawiającymi się zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi wiadomościami. Po negatywnej stronie, banki centralne kontynuowały zaostrzanie warunków finansowych, a upadek Credit Suisse oznaczył początek trzeciego kwartału. Rynek NFT doświadczył znaczących spadków wartości w wielu kolekcjach, zaczynając od Bored Ape Yacht Club i przechodząc na ekosystem Azuki po wprowadzeniu wysoko rozc
Jul 11, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement