Yatay hareket devam ediyor - KTG tarafından hazırlanmıştır

Yatay hareket devam ediyor - KTG tarafından hazırlanmıştır

Piyasa, geçen cuma günü ani bir düşüşün ardından bu hafta yatay hareketine devam ediyor. Dikkat edilmesi gereken bir sonraki ana seviyeler neler?

BTC'nin 25.300 dolara düşmesiyle başlayan zayıflık piyasada hala görülebiliyor. Bir hafta önce alıcılar kontrolü yeniden ele geçirmeye çalışıyordu ve piyasa yukarı doğru dönmeye başlamıştı.

Son raporda da belirttiğimiz gibi yukarı yönlü ivmenin daha uzun süreli olması gerekliydi. Ancak BTC, satıcılar tarafından karşılanan en ufak alım baskısıyla mücadele etti ve yeni zirvelerde hızla satış yaşayarak bir zayıflık işareti gösterdi.

Sonunda cuma günü, boğalar darbe aldı ve BTC bir saatten kısa bir süre içinde 1.500 dolar düşerek 22.700 dolar desteğini (önceki haftanın en düşük seviyesi) kırdı ve 21.900 dolara geriledi.

Düşüş, çarşamba günü geç saatlerde başlayan, Silvergate ile ilgili artan endişelerle körüklendi ve olumsuz haberler çıktıkça pekişti. Cuma günkü satıştan bu yana piyasa yatay bir seyir izliyor.

Şu anda net bir yön belirtisi yok, bu nedenle beklemeyi ve gün içi işlemler için yalnızca kısa vadeli hareketleri kullanmayı tercih ediyoruz.

Bir yandan, bu yılın başından beri süregelen yükseliş trendi hala sağlamlığını korurken, diğer yandan bu trend için kilit öneme sahip 21.350 dolara yaklaşıyoruz. Daha önce de belirttiğimiz üzere, 25.300 dolarda satış yaşandığından beri satıcılar kontrolü elinde tutuyor.

Şimdilik kilit nokta, 22.700 dolar ve 21.900 dolar seviyeleri arasındaki piyasa davranışına bakmaktır. Bunlardan birinin sürdürülebilir bir şekilde kırılması, o yöndeki hareketin önünü açacaktır.

Alım/satım baskısının gücü, beklentileri belirlememize ve olası senaryoları tahmin etmemize yardımcı olacak. Ana seviyeler; aşağı yönde 21.350 dolar, 20.400 dolar ve 18.400 dolar iken, yukarı yönde 24.000 dolar ve 25.300 dolardır.

Makro cephede, bu haftanın en önemli odak noktası cuma günü açıklanacak olan Şubat Tarım Dışı İstihdam Verileri. Anormal derecede sıcak geçen ocak ayının ardından piyasa, bunun tek seferlik mi yoksa gerçekten güçlü bir iş piyasasının mı işareti olduğunu görmek istiyor.

Powell salı ve çarşamba günü konuşma gerçekleştirecek. Göz önünde bulundurulması gereken diğer veriler:

Çarşamba: ABD İstihdam Verisi, İş İmkanları ve Personel Değişim Oranı Perşembe: Çin TÜFE

Üstelik, 10 Mart Cuma gününden itibaren Mt.Gox, BTC kilitlerini açmaya başlayacak. Piyasa ayrıca Silvergate konusunun nasıl ilerlediğine bakacak.

Sakin olun ve iyi bir hafta geçirin!

Şimdi işlem yapın: https://x.woo.org

Daha fazla bilgi için @KTGglobal adresini takip edin.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca, herhangi bir ürün veya hizmetin yatırım teklifi, yatırım talebi veya yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriğe dayalı olarak yatırım kararını veren veya değiştiren kişiler, sonucu veya zararı kendileri üstlenir.

WOO Network, doğrudan veya dolaylı olarak bu kampanyaya katılımınızdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan (sınırlama olmaksızın, doğrudan veya dolaylı kar kaybı zararları dahil) sorumlu veya yükümlü olmayacaktır.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Para politikası son zamanlarda dikkatleri üzerine çekti ve birçok kripto yatırımcısı Jerome Powell ve Janet Yellen'ın söyleyeceklerine dikkat etmeye başladı. Yüksek enflasyon günümüzde pek çok ekonominin karşı karşıya olduğu bir sorun ve bu nedenle merkez bankaları enflasyonu istedikleri seviyelere çekmek için kantitatif sıkılaştırmaya başvuruyor. Bugünkü makalemizde kantitatif sıkılaştırma kavramını, nasıl işlediğini ve kripto piyasalarını nasıl etkilediğini derinlemesine inceleyeceğiz. Kantit
Jun 16, 2023
Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Çoğu kripto yatırımcısı bilinçli kararlar vermek için teknik analiz kullanır, ancak daha küçük bir grup grafikleri neredeyse tamamen göz ardı eder ve bunun yerine temel özelliklere odaklanır. Bir proje hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenir ve ona yatırım yapıp yapmayacaklarına karar verirler. Bugünkü yazımızda, bu süreçteki kilit araçlardan birini tartışıyoruz: whitepaper. Bunların ne olduğunu, nasıl okunup analiz edileceğini ve bir whitepaper'da nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenme
Jun 14, 2023
Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Alım-satımla ilgili sayısız konuyu, göstergeyi ve analiz tekniğini ele alabiliriz, ancak asıl sihir bu farklı konular sinerjik bir alım-satım sisteminde birleştirildiğinde ortaya çıkar. Bugünkü makalemizde “confluence” kavramını, ne anlama geldiğini ve alım-satım işlemlerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğini ele alacağız. Farklı alım-satım araçları farklı yönlü ipuçları sağlar. Varsayımsal bulmacanın bu parçalarını bir araya getirmek, piyasanın nereye gittiğine dair daha net bir resim o
Jun 6, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement