WOO tokenomikleri yenileniyor: İlk aşama

WOO tokenomikleri yenileniyor: İlk aşama

WOO Network, topluluk için faydayı ve şeffaflığı artırmak amacıyla WOO tokenomiklerinde bir takım iyileştirme yapıyor.

Özet:

  • 2023'ün ilk yarısında, WOO Network, WOO tokenomiklerinde bir takım iyileştirmeler yapacak. İlk aşamada, token dağıtımını daha şeffaf hale getirirken mevcut sorunları ele almaya odaklanacak.
  • WOO Ventures, WOO DAO ve sigorta fonu artık ekosistemimizde yer almayacağı için WOO Network, maksimum arzın yaklaşık %24'ü olan 705 milyondan fazla WOO token yakımı gerçekleştirdi.
  • Tüm yakma mekanizmaları ileriye dönük olarak durdurulacak ve kalan ekosistem token'ları, token arzı konusunda daha fazla şeffaflık ve netlik için zaman ayarlı olarak akıllı sözleşmelerde kilitlenecek.

Optimizasyona ve iyileştirmeye devam etmek:

LUNA ve FTT gibi token ekosistemlerinin çöküşü, özellikle olumsuz koşullarda token değerini etkileyecek faktörlerden arınmış, dirençli bir ekosisteme sahip olmanın önemini göstermiştir. Bu olaylar, öğrenme, uyum sağlama ve WOO ekosistemini özünde WOO Token ile blue-chip (istikrarlı) statüsüne yükseltme fırsatları sağlamıştır. Düzenleyiciler tarafından atılan son adımlar ve topluluktan gelen geri bildirimler gibi diğer bazı faktörler, WOO'nun mevcut ve gelecekteki potansiyel holder'ları tarafından nasıl kullanılacağının belirlenmesinde aktif rol oynayacak.

WOO Ventures kapatılıyor:

WOO Ventures, WOO Network'ün ekosistemine değer katan projelere yatırım yapmak üzere tasarlandı. Ancak, bir takım zorluklar WOO Ventures'ın başarısını yavaşlattı.

İlk olarak, en iyi projelere yatırım tahsisi boğa piyasası boyunca oldukça rekabetçiydi ve bugüne kadar da öyle olmaya devam etti, çünkü VC'lerden ve yatırımcılardan gelen önemli yatırımlar nispeten az sayıda kaliteli projeye ulaştı. İkincisi, erken aşamadaki projelerin ölçeklendirilmesi için nakit akışı gerekiyor ve WOO token'larını ellerinde tutmaları zaten oldukça riskli olan bir çabaya gereksiz bir hareketlilik katıyor. Üçüncüsü, projelerin uzun hakediş süresi, WOO Ventures'ın WOO staker'larına zamanında airdrop yapma özelliğini sınırladı. Son olarak, WOO Network'ün yıllar içinde büyümesiyle birlikte, WOO X ve WOOFi'da stake edilen WOO miktarı, özellikle ayı piyasasında, WOO Ventures yatırımlarından alınan token'ların değerini çok aştı ve bu da staker başına alınan ödülleri sınırladı.

Bu gelişmeler ışığında WOO Network, başlangıçta WOO Ventures'a tahsis edilen maksimum arzın yüzde beşinden kalan token miktarına tekabül eden 147.417.657 adet token yakmıştı. WOO Ventures'ın kapatılmasına ithafen WOO Network, Ocak ayı boyunca WOO X ve WOOFi'daki mevcut staker'lara bir takım airdrop gerçekleştirecek. Son WOO Ventures airdrop'larıyla ilgili daha fazla ayrıntı önümüzdeki haftalarda açıklanacak.

WOO Force ile topluluk katılımını teşvik etmek:

WOO DAO, daha aktif yönetişimi, topluluk katılımını teşvik etmek ve WOO Network'ün DeFi genelindeki varlığını artırmak için kuruldu. WOO DAO, yalnızca bir yıllık faaliyet süresi içinde topluluktan önemli derecede destek aldı ve WOO Network'ün bölgesel pazarlar ile DeFi toplulukları arasındaki farkındalığını artırmayı amaçlayan WOO Force'un oluşumuna yol açtı. WOO DAO'nun ana dezavantajı, WOO Network'ün operasyonları merkezi ve DAO'nun kapsamı dışında kaldığı için sorumluluklarının belirsiz hale gelmesiydi.

WOO Network'ün geleceğini şekillendirmeye dahil olan topluluğumuz, mümkün olan en iyi ekosistemi ve ürün grubunu oluşturmaya çabalarken, en büyük önceliğimiz olmaya devam ediyor. Bu doğrultuda, WOO DAO, odak noktasını yönetişimden topluluk katılımına çevirmek amacıyla WOO Force'a geçiş yapacak. Bu geçiş, WOO Network'ün Discord, Telegram ve Twitter'daki kanallar aracılığıyla topluluktan geri bildirim, rehberlik ve aktif katılıma olanak sağlayacaktır.

Bu gelişmelerin ışığında WOO Network, WOO DAO'nun hazinesine tahsis edilen 259.136.204 WOO Token'ı yaktı ve ayrıca hazineden WOO Force'un operasyonel bütçesine 5.000.000 token tahsis etti. WOO DAO'nun hazinesindeki tüm WOO dışı kripto varlıkları (stabilcoin'ler ve diğer token'lar), topluluğu büyütmeyi amaçlayan daha fazla girişimi desteklemek için WOO Network'ün ekosistem ekibine aktarıldı.


WOO X'in güvenliğini ve sağlamlığını iyileştirmek:

Daha önce, maksimum arzın %10'u bir sigorta fonuna tahsis edilmişti. Geçen yılın önemli olaylarını gözlemlemenin faydasıyla, bir borsanın sigorta fonunda yerel varlığına sahip olmanın mantıklı olmadığı çok açık bir şekilde ortaya çıktı. WOO Token'ların şirketin rezerv varlıklarının hesaplanmasında hariç tutulmasıyla birlikte, gelecekte WOO Token cinsinden borçlanmama taahhüdümüzü özetleyen ve türünün ilk örneği olan Rezerv Kanıtı'nın piyasaya sürülmesinde ilk adımlar çoktan atıldı.

WOO Network, sigorta fonuna tahsis edilen 298.697.900 WOO Token yakımı gerçekleştirdi. WOO Network, WOO X'in güvenliğini ve dayanıklılığını desteklemek amacıyla, WOO Network'ün bir kayba uğraması veya bir likidite kaynağının temerrüde düşmesi durumunda ilk kayıp pozisyonunda duran bir tazminat fonu oluşturmak için 10 milyon dolarlık şirkete ait stabilcoin'lerden tahsis etti. Platform güvenliği WOO Network için birincil hedef olmaya devam ettiğinden, bu tazminat fonunu büyütmeye yönelik diğer planlar ilk çeyrekte duyurulacaktır.

WOO tokenomikleri ile şeffaflığı artırmak:

Birçok topluluk üyesi ve özel yatırımcı, ciddi enflasyona sebep olan büyük bir arz fazlası ilgili endişelerini dile getirdi. Piyasa değeri ile WOO Token'ın tamamen seyreltilmiş değeri arasında da önemli bir fark olduğu kaydedildi.

WOO Network ekosistemine tahsis edilen token'ların büyük bir kısmına rağmen, bu endişelerin haklı olduğunu ve harekete geçilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu endişeleri gidermek için yaklaşık 545 milyon WOO Ekosistem Ödül token'ı, 5 yıl içinde doğrusal olarak hak edilmek üzere zaman ayarlı bir akıllı sözleşmeye kilitlenecek. Token'lar hak edildikten sonra, WOO Network'ün ürünleri arasında daha fazla benimsenmeyi teşvik etmek için kullanılana kadar saklanacaktır.

WOO'nun ekosistem genelinde kullanımını genişletmek:

Kısa süre önce 2023 1. Çeyrek Yol Haritamızda belirttiğimiz gibi WOO Network, staker'lara ve WOO Token'a daha fazla fayda sağlayan bir takım girişim başlatacak. WOO X'te, geliştirilmiş staking programı, kullanıcılara, profesyonel yatırımcılara, uzun vadeli yatırımcılara, kurumsal müşterilere, elçilere ve broker'lara daha özel avantajlar sağlamak için imkan sunacak. Yeni ürünlerin lansmanı, getiri elde etmek için earn kasaları, erken aşama projelere erişim sunan bir launchpad ve hem stratejistlere hem de takipçilerine yönelik sosyal ticaret dahil olmak üzere, büyük ölçüde stake programına dayanacak şekilde özel olarak tasarlanacaktır. DeFi'da, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için WOOFi stake işlemlerini tek bir zincirde birleştirmeyi hedefliyoruz. WOOFi DEX, 2023'ün ilk yarısında beta sürümünü tamamlarken WOO staking ile ilgili bir takım duyurular yapacağız.

Son olarak, WOO Network, WOO Token sahiplerine daha fazla fayda sağlamak için gelecek vaat eden hizmet sağlayıcıları, projeler ve ekosistemlerle ortaklıklar kurmayı hedefliyor.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Para politikası son zamanlarda dikkatleri üzerine çekti ve birçok kripto yatırımcısı Jerome Powell ve Janet Yellen'ın söyleyeceklerine dikkat etmeye başladı. Yüksek enflasyon günümüzde pek çok ekonominin karşı karşıya olduğu bir sorun ve bu nedenle merkez bankaları enflasyonu istedikleri seviyelere çekmek için kantitatif sıkılaştırmaya başvuruyor. Bugünkü makalemizde kantitatif sıkılaştırma kavramını, nasıl işlediğini ve kripto piyasalarını nasıl etkilediğini derinlemesine inceleyeceğiz. Kantit
Jun 16, 2023
Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Çoğu kripto yatırımcısı bilinçli kararlar vermek için teknik analiz kullanır, ancak daha küçük bir grup grafikleri neredeyse tamamen göz ardı eder ve bunun yerine temel özelliklere odaklanır. Bir proje hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenir ve ona yatırım yapıp yapmayacaklarına karar verirler. Bugünkü yazımızda, bu süreçteki kilit araçlardan birini tartışıyoruz: whitepaper. Bunların ne olduğunu, nasıl okunup analiz edileceğini ve bir whitepaper'da nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenme
Jun 14, 2023
Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Alım-satımla ilgili sayısız konuyu, göstergeyi ve analiz tekniğini ele alabiliriz, ancak asıl sihir bu farklı konular sinerjik bir alım-satım sisteminde birleştirildiğinde ortaya çıkar. Bugünkü makalemizde “confluence” kavramını, ne anlama geldiğini ve alım-satım işlemlerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğini ele alacağız. Farklı alım-satım araçları farklı yönlü ipuçları sağlar. Varsayımsal bulmacanın bu parçalarını bir araya getirmek, piyasanın nereye gittiğine dair daha net bir resim o
Jun 6, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement