WOO Network, Tayvan'dan AML onayını aldı

WOO Network, Tayvan'dan AML onayını aldı

WOO Network, Wootech Taiwan Ltd. aracılığıyla Tayvan'ın mali düzenleyicisiyle yaptığı kara para aklamayı önleme (AML) kayıt başvurusunun onayını aldı. Finansal Denetim Komisyonu'nun (FSC) Tayvan Bankacılık Bürosu, yakın zamanda 24 kayıtlı sanal varlık sağlayıcısının yani VASP'lerin bir listesini yayınladı.

WOO Network'ün kurucusu ve CEO'su olan Jack Tan,

"Birçok yabancı sermayeli firma, portföylerini çeşitlendirmek isteyen Çin pazarına hizmet etmek istediği için bu bizim için önemli bir kilometre taşı.

Kişi başına yüksek geliri ve fintech bilgililiği göz önüne alındığında Tayvan'ın kendi başına potansiyeli çok büyük."

Jack Tan sözlerine şunu ekledi: "Bu karar, Tayvanlı düzenleyicilerin yeniliği desteklemekle kullanıcıları korumak arasında bir denge kurmaya çalıştıklarına dair bize büyük bir güven veriyor."

Ek olarak, "Önemli farkımız, ortağımız Kronos Research sayesinde derin likidite ve işlemlerde sıfır ücret sağlayabilmemizdir. Eş zamanlı olarak, sistemimizde yeni özellikler başlatabilir ve yükseltmeler uygulayabiliriz. Bunların hepsi, yalnızca bir yıllık operasyonda ilk 10 kripto ticaret platformunda olmamızı sağladı" ifadelerinin altını çizdi.

Kronos Research, arbitraj ve yüksek frekanslı ticarette uzmanlaşmış bir kripto para nicel trade firmasıdır. Nicel trade şirketi, profesyonel trader'lara ve borsalara gelişmiş likidite sağlamak için WOO Network'ü kuluçkaya yatırdı.

Bugüne kadar, WOO X'teki toplam tarihsel işlem hacmi 240 milyar USD'nin üzerindedir. WOO Network'ün Avalanche, Binance, Crypto.com, Cardano ve NEAR dahil 20'den fazla ortağı vardır.

Tayvan onay ayrıntıları

WOO Network Hukuk ve AML Başkanı Chloe Tsai:

“Genel olarak, aldığımız onay, Tayvan yasalarının öngördüğü şekilde AML önlemlerinin uygulanmasına tam olarak uyduğumuz anlamına geliyor. Bu bize şunları yapma imkanı sağlar: kriptodan fiat değişimine, kriptodan kripto değişimine, kripto para birimlerinin transferi, kripto para birimlerinin saklanması veya yönetimi ve kripto para birimlerinin sunulması ve ihraç edilmesi."

FSC belgesine göre Kara Para Aklamayı Önleme Yasası'na (AML) uygunluk beyanını tamamlayan işletmeler, Kara Para Aklamayı Önleme Yasası'nın kendi adlarına uygulanmasından sorumludur. Onay alanlar, sanal para platformlarında ve ticaret işlerinde kara para aklamayı önlemek ve terörizmle mücadele etmek için önlemler alacaklardır.

Tsai şunları ekledi:

"Bizim için gerekliliklerden biri, tüm Tayvanlı kullanıcıları barındıracak bağımsız bir Tayvan uygulaması oluşturmaktır. Tsai, Tayvan uygulamamızda, tüm FE ve BE'ler küresel uygulamamızdan ayrılırken, kullanıcılar vadeli işlemlere/marjine erişemez.

Platformumuzun Tayvan'daki büyük yerel bankalardan biriyle başlayarak ve umarım yakında diğer bankalarla kriptodan fiat değişimine girmesine izin vermek için büyük adımlar atıyoruz."

Tayvan'ın finans sektörü, kara para aklamayla ilgili sermaye akışına karşı temkinli davrandığı için onlarca yıldır yüksek düzeyde regüle edilmiştir. Ancak hükümet, finansal yeniliği teşvik etmek ve Tayvan'ı bir fintech merkezine dönüştürmek amacıyla son zamanlarda kurallarını gevşetti.

Kripto kurallarını sıkılaştırmak isteyen komşu ülkeleri ile Tayvan'ın, son onaylarıyla hedefine ulaşma şansı yüksek.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Para politikası son zamanlarda dikkatleri üzerine çekti ve birçok kripto yatırımcısı Jerome Powell ve Janet Yellen'ın söyleyeceklerine dikkat etmeye başladı. Yüksek enflasyon günümüzde pek çok ekonominin karşı karşıya olduğu bir sorun ve bu nedenle merkez bankaları enflasyonu istedikleri seviyelere çekmek için kantitatif sıkılaştırmaya başvuruyor. Bugünkü makalemizde kantitatif sıkılaştırma kavramını, nasıl işlediğini ve kripto piyasalarını nasıl etkilediğini derinlemesine inceleyeceğiz. Kantit
Jun 16, 2023
Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Çoğu kripto yatırımcısı bilinçli kararlar vermek için teknik analiz kullanır, ancak daha küçük bir grup grafikleri neredeyse tamamen göz ardı eder ve bunun yerine temel özelliklere odaklanır. Bir proje hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenir ve ona yatırım yapıp yapmayacaklarına karar verirler. Bugünkü yazımızda, bu süreçteki kilit araçlardan birini tartışıyoruz: whitepaper. Bunların ne olduğunu, nasıl okunup analiz edileceğini ve bir whitepaper'da nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenme
Jun 14, 2023
Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Alım-satımla ilgili sayısız konuyu, göstergeyi ve analiz tekniğini ele alabiliriz, ancak asıl sihir bu farklı konular sinerjik bir alım-satım sisteminde birleştirildiğinde ortaya çıkar. Bugünkü makalemizde “confluence” kavramını, ne anlama geldiğini ve alım-satım işlemlerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğini ele alacağız. Farklı alım-satım araçları farklı yönlü ipuçları sağlar. Varsayımsal bulmacanın bu parçalarını bir araya getirmek, piyasanın nereye gittiğine dair daha net bir resim o
Jun 6, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement