WOO Network, FinTech Polonya Ekosistemine Katıldı

WOO Network, FinTech Polonya Ekosistemine Katıldı

Polonya'nın Avrupa Birliği'ndeki dijital varlıkların daha geniş ilerleme ve inovasyondaki rolünü kabul eden WOO Network, ülkedeki yenilikçi, güvenli ve sorumlu kripto varlık pazarına ilişkin önemli bilgileri paylaşmayı amaçlayan FinTech Polonya Ekosistemine katıldı.

Polonya, son zamanlarda birçok işletme kripto para birimini ödeme olarak kabul etmeye başladıkça, kripto cüzdanı olan kişilerin sayısında bir artış gördü. Ülke, kripto cüzdan sahibi nüfus yüzdesi açısından Avrupa'nın ilk on ülkesinde yer alıyor. Polonyalıların yüzde 2,8'inin yani bir milyondan fazla kişinin kripto cüzdanı var.

WOO Network'ün kurucu ortağı Jack Tan, “Buradaki ekosistem, kripto ekosistemini ve genel olarak Web 3.0'ı geliştirmeye yardımcı olma konusunda çok proaktif ve özellikle sorumlu fintech için bu tartışmaların bir parçası olmak istiyoruz” dedi.

Fintech Polonya Ekosistemi, ortak girişimlerde bulunarak, piyasa standartlarını hazırlayarak, düzenleyici diyalog yürüterek ve engelleri ve gelişme fırsatlarını birlikte belirleyerek Polonya finansal inovasyon pazarının rekabet gücünü artırmayı ve uluslararası hale getirmeyi hedefliyor. Girişim, toplantılar, çalışma grupları ve ortaklaşa düzenlenen seminerler ve konferanslar düzenleyerek topluluk oluşturmayı hızlandırmayı amaçlıyor.

FinTech Polonya CEO'su Paweł Widawski

FinTech Polonya CEO'su Paweł Widawski:

“Son zamanlarda, kripto varlık piyasası çok dinamik bir şekilde gelişiyor. Dünyanın dört bir yanındaki şirketler ve finans kurumları, bu varlık sınıfına ve blok zinciri teknolojisinin getirdiği iş fırsatlarına giderek daha fazla ilgi duyuyor. Buna paralel olarak, Avrupa Birliği, MiCA düzenlemesini oluşturan kripto varlıklar için yasal çerçevede küresel bir öncü olmaya karar verdi.

Sonuç olarak, kripto para birimleri küresel finans sektörünün bir parçası haline geliyor. Bu nedenle, WOO Network gibi kripto varlık piyasasında deneyimli kuruluşların ekosistemimize katılımlarını beyan etmeleri oldukça önemli. Polonya'da rekabetçi ve yenilikçi, aynı zamanda güvenli ve sorumlu bir kripto varlık piyasası yaratma deneyimleri çok değerli olacak" dedi.

Widawski sözlerine şu şekilde devam etti:

“WOO Network'e sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız, çünkü ekipleri farklı geçmişlerden geliyor ve kurucuları finans alanında sağlam deneyime sahip. Bu, başkalarıyla paylaşmak ve fintech topluluğumuzdaki zorluklar hakkında münakaşa etme açısından çok değerlidir."

FinTech Polonya aynı zamanda, müreffeh tek pazar oluşturmak ve AB şirketlerinin rekabet gücünü sağlamak için politika yapıcılarla işbirliği yapan, binlerce üyeyi temsil eden 15 AB ekosisteminden oluşan ve kar amacı gütmeyen bağımsız bir endüstri kuruluşu olan Avrupa Dijital Finans Birliği'nin (EDFA) kurucu üyesidir.

WOO X, trader'ları, borsaları, kurumları ve DeFi platformlarını birbirine bağlayan WOO Network'ten sağlanan derin likidite ile tamamlanan, tamamen özelleştirilebilir modüller ve profesyonel trader'ları için sıfırdan daha düşük komisyon yapısına sahip bir ticaret platformudur. WOO Token, ağın CeFi ve DeFi ürünlerinde stake ve ücret indirimleri için kullanılır.

WOO Network, piyasa yapımı, arbitraj, CTA ve yüksek frekanslı ticaret (HFT) konusunda uzmanlaşmış çok stratejili bir ticaret firması olan Kronos Research tarafından kuluçkaya yatırıldı.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Para politikası son zamanlarda dikkatleri üzerine çekti ve birçok kripto yatırımcısı Jerome Powell ve Janet Yellen'ın söyleyeceklerine dikkat etmeye başladı. Yüksek enflasyon günümüzde pek çok ekonominin karşı karşıya olduğu bir sorun ve bu nedenle merkez bankaları enflasyonu istedikleri seviyelere çekmek için kantitatif sıkılaştırmaya başvuruyor. Bugünkü makalemizde kantitatif sıkılaştırma kavramını, nasıl işlediğini ve kripto piyasalarını nasıl etkilediğini derinlemesine inceleyeceğiz. Kantit
Jun 16, 2023
Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Çoğu kripto yatırımcısı bilinçli kararlar vermek için teknik analiz kullanır, ancak daha küçük bir grup grafikleri neredeyse tamamen göz ardı eder ve bunun yerine temel özelliklere odaklanır. Bir proje hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenir ve ona yatırım yapıp yapmayacaklarına karar verirler. Bugünkü yazımızda, bu süreçteki kilit araçlardan birini tartışıyoruz: whitepaper. Bunların ne olduğunu, nasıl okunup analiz edileceğini ve bir whitepaper'da nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenme
Jun 14, 2023
Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Alım-satımla ilgili sayısız konuyu, göstergeyi ve analiz tekniğini ele alabiliriz, ancak asıl sihir bu farklı konular sinerjik bir alım-satım sisteminde birleştirildiğinde ortaya çıkar. Bugünkü makalemizde “confluence” kavramını, ne anlama geldiğini ve alım-satım işlemlerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğini ele alacağız. Farklı alım-satım araçları farklı yönlü ipuçları sağlar. Varsayımsal bulmacanın bu parçalarını bir araya getirmek, piyasanın nereye gittiğine dair daha net bir resim o
Jun 6, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement