Kripto Değerlendirmesi: 2023'te İzlenmesi Gereken Makro Trendler

Kripto Değerlendirmesi: 2023'te İzlenmesi Gereken Makro Trendler

Kripto varlık alım/satım platformu WOO Network'ün kurucu ortağı Jack Tan, kripto varlık borsası FTX'in çöküşünün ardından Bitcoin'in durgun fiyatını değerlendirmek üzere CoinDesk'in "Bitcoin Hakkında Her Şey" programına katıldı. Ayrıca, 2023 yılında kripto piyasaları ve makro trendler hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Jack Tan şunları söyledi:

"Dünyaya bir trader olarak bakıyorum, bu yüzden söylemleri fiyat hareketiyle bağdaştırmaya çalışıyorum. Fark ettiğim şey ise 2 yıllık faizin zaten yatay hareket ediyor olması.... yani Powell, Fed fonları oranı için %5,1-5,2'yi yinelemeye devam ederken, 2 yıllık Hazine oranları %4,7'den %4,2'ye düştü. Bu 2 yıllık oran, Fed'in ne yaptığına dair öncü bir gösterge olmuştur ve sık sık yetişmeye çalıştıkları görülmektedir.

İlginç bir şekilde BTC ile ETH, altcoin'ler ve TESLA gibi teknoloji hisselerine karşı iyi bir duruş sergiledi, bu da bana belki de altın ve Bitcoin'i birbirine bağlayan faktörlerin devreye girdiğini düşündürüyor."

Röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Para politikası son zamanlarda dikkatleri üzerine çekti ve birçok kripto yatırımcısı Jerome Powell ve Janet Yellen'ın söyleyeceklerine dikkat etmeye başladı. Yüksek enflasyon günümüzde pek çok ekonominin karşı karşıya olduğu bir sorun ve bu nedenle merkez bankaları enflasyonu istedikleri seviyelere çekmek için kantitatif sıkılaştırmaya başvuruyor. Bugünkü makalemizde kantitatif sıkılaştırma kavramını, nasıl işlediğini ve kripto piyasalarını nasıl etkilediğini derinlemesine inceleyeceğiz. Kantit
Jun 16, 2023
Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Çoğu kripto yatırımcısı bilinçli kararlar vermek için teknik analiz kullanır, ancak daha küçük bir grup grafikleri neredeyse tamamen göz ardı eder ve bunun yerine temel özelliklere odaklanır. Bir proje hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenir ve ona yatırım yapıp yapmayacaklarına karar verirler. Bugünkü yazımızda, bu süreçteki kilit araçlardan birini tartışıyoruz: whitepaper. Bunların ne olduğunu, nasıl okunup analiz edileceğini ve bir whitepaper'da nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenme
Jun 14, 2023
Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Alım-satımla ilgili sayısız konuyu, göstergeyi ve analiz tekniğini ele alabiliriz, ancak asıl sihir bu farklı konular sinerjik bir alım-satım sisteminde birleştirildiğinde ortaya çıkar. Bugünkü makalemizde “confluence” kavramını, ne anlama geldiğini ve alım-satım işlemlerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğini ele alacağız. Farklı alım-satım araçları farklı yönlü ipuçları sağlar. Varsayımsal bulmacanın bu parçalarını bir araya getirmek, piyasanın nereye gittiğine dair daha net bir resim o
Jun 6, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement