Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

ABD hükümeti, tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) bir düşüş ve çekirdek TÜFE'de ise artış gerçekleştiğini açıkladı. Her ikisi de Bloomberg'in tahminlerine uygun ancak piyasanın beklediği kadar düşük değil.

Bu habere tepki gösteren Bitcoin, 19.000 dolar seviyesine ulaşamadan düşüş yaşamaya başladı.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'nun son enflasyon raporuna göre tüketici fiyatları Aralık ayında %0,1 oranında azaldı. CNBC'ye göre TÜFE'deki düşüş, Nisan 2020'den bu yana görülen en büyük düşüş oldu ve bir yıl öncesine göre %1,5 düşen benzin fiyatlarındaki sert düşüşe bağlandı. Öte yandan çekirdek TÜFE, Kasım ayındaki %0,2'lik artışa kıyasla Aralık ayında %0,3 arttı. Yıllık bazda ise TÜFE %6,5 artarken çekirdek TÜFE %5,7 arttı.

TÜFE açıklamasına dakikalar kala Bitcoin fiyatı yaklaşık 18.300 dolardan 18.000 dolar seviyesine kadar düştü. Alım baskısı tekrardan arttı ve Bitcoin'in 18.800 dolara yükselmesine yardım etti.

WOO Network analisti Tiffany Wang, "Bugünkü TÜFE baskısı Bloomberg'in tahminleriyle uyumluydu, ancak piyasa bir hata payı bekliyordu" dedi.

Wang, TÜFE haberleriyle birlikte piyasaların başlangıçta risk varlıklarını sattığını söyledi.

"Barınma hizmeti beklentilerin üzerinde talep gördü" diyen Wang, "Zillow (ABD'nin en büyük emlak piyasası) zaten kiralarda bir düşüş olduğunu belirtmişti ve TÜFE sadece devam eden sözleşme yenilemelerini yansıtıyor.

Bu, barınma hariç hizmetlerin beklentinin altında olduğu anlamına geliyor ve bu da risk duyarlılığı için iyi" diye ekledi.

Kripto piyasası için daha iyi risk duyarlılığı

Düşük TÜFE, Fed'in daha az şahin duruşuyla birlikte güçlü bir iş gücü piyasası gösterirken, 2023 için boğa senaryosudur. Bu da kripto piyasası için daha iyi bir risk duyarlılığı anlamına geliyor.

Kripto yenilikleri, geçen yıldan çıkarılan derslere dayanarak ilerleyecek. Kripto varlıkların kısa vadeli fiyatlandırılması ve yeniden değerlendirilmesi, Fed'in ABD enflasyonunu frenlemek için şahin duruşunun, Ukrayna'da devam eden savaşın ve insanların kripto sektörüne olan kötü bir şekilde kaybedilmiş güveninin oluşturduğu zemin üzerinde şekillenecek.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Alım-satımla ilgili sayısız konuyu, göstergeyi ve analiz tekniğini ele alabiliriz, ancak asıl sihir bu farklı konular sinerjik bir alım-satım sisteminde birleştirildiğinde ortaya çıkar. Bugünkü makalemizde “confluence” kavramını, ne anlama geldiğini ve alım-satım işlemlerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğini ele alacağız. Farklı alım-satım araçları farklı yönlü ipuçları sağlar. Varsayımsal bulmacanın bu parçalarını bir araya getirmek, piyasanın nereye gittiğine dair daha net bir resim o
Jun 6, 2023
WOO Network ve Trader Joe, Arbitrum'daki büyümeyi hızlandırmak için stratejik bir ortaklık kurdu

WOO Network ve Trader Joe, Arbitrum'daki büyümeyi hızlandırmak için stratejik bir ortaklık kurdu

Ortaklık, şu anda Trader Joe'daki WOO - ETH likidite havuzu ile başladı. Arbitrum'a Derinlemesine Giriş Son 6 ay içinde, WOO ekosistemi hızla artan sayıda Arbinaut'a ev sahipliği yaptı. Şimdiye kadar 8,000'den fazla adres WOO Token'a sahip - bu, ilk çeyreğe göre %35'lik bir artışa tekabül ediyor.WOOFi, Kasım 2022'de orada konuşlandırıldığından beri kaynak veya hedef zincir olarak Arbitrum ağında 360.000'den fazla zincirler arası takas gerçekleştirerek ilgi topladı. WOOFi Stake 2.0'ın son çıkı
Jun 1, 2023
WOO X, bu nedenden dolayı $PEPE'yi listeledi

WOO X, bu nedenden dolayı $PEPE'yi listeledi

WOO Network, $PEPE listeleyerek, kullanıcıların sıfır komisyon ve 20x kaldıraçla $PEPE alım satımı yapabilmelerine olanak sağladı. Araştırma grubu Messari'ye göre yeşil antropomorfik bir kurbağa görüntüsüne sahip olan $PEPE, 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak en hızlı büyüyen Ethereum tabanlı token haline geldi ve sadece 23 gün içinde zincir üzerinde 100.000 cüzdan sayısını aştı. WOO Network Ekosistem ekibinden Ben Yorke; "Memecoin'ler küçük cüzdanlardan gelen ilginin yeniden canlanma
May 17, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement