Втеча українців від війни стала ключовим фактором прийняття криптовалют у Європі

Втеча українців від війни стала ключовим фактором прийняття криптовалют у Європі

Україна стала одним із головних каталізаторів популяризації криптоактивів у Європі в цьому році. Причиною тут стали українські біженці, які покинули територію країни через військову агресію РФ з 24 лютого та по суті використовували криптовалюти для виживання.

Цінність криптовалют стала очевидною для України після того, як країна отримала еквівалент близько 100 мільйонів доларів у вигляді пожертв для військової відповіді на необґрунтовану та неспровоковану військову агресію РФ. Все ж децентралізована природа криптоактивів та їх незалежність від дій різних урядів виявилися вкрай вдалою комбінацією для використання монет і токенів у якості донатів. Причому пожертвування вдавалося зробити швидко, ефективно та без додаткових дозволів.

За даними аналітиків TripleA, близько 6 мільйонів жителів України мають криптовалютні гаманці. Внаслідок цього країна посідає третє місце у світі за часткою власників криптогаманців серед загальної чисельності населення, а також тринадцяте місце за фактичною кількістю власників цифрових активів у порівнянні з іншими національностями.

Представники платформи Merchant Machine помістили Україну на третій рядок у рейтингу країн за масштабами використання криптовалюти поряд із США та Великою Британією. Для аналізу ситуації експерти серед інших факторів враховували кількість власників криптоактивів та число бізнесів, які приймають цифрові активи як оплату.

У лютому уряд України запросив пожертвування у криптоактивах для подальшого придбання військової техніки та медикаментів. Станом на сьогодні держава отримала понад 100 мільйонів доларів у вигляді криптовалютних пожертвувань, які допомагають громадянам чинити опір необґрунтованій військовій агресії РФ.

Дані аналітичної платформи Chainalysis демонструють стійке зростання обсягу криптовалютних переказів з початку повномасштабного вторгнення аж до червня 2022 року, тоді як перекази в РФ та інших державах були нестабільними.

Чому саме українські біженці

Ми обговорили тему популяризації криптоактивів у Європі через українських біженців із представницею відділу маркетингу WOO Network Юлією Булах. Юлія – українка, яка наразі перебуває у Варшаві.

За даними ООН, найбільша кількість українських біженців у 1.4 мільйона людей була прийнята Польщею. Друге та третє місце посіли Німеччина та Чехія, чиї показники склали 1 мільйон та 500 тисяч біженців відповідно.

Експерти Chainalysis підтверджують, що у лютому у Польщі спостерігалося зростання обсягу криптовалютних переказів. Цей показник досяг свого максимуму в березні.

“Цікавим аспектом нашого дослідження стало помітне зростання кількості запитів про криптовалютні явища у польській версії Google. Однак пошукові терміни та символи виявилися характерними для українців, які також використовували при пошуку кирилицю. Завдяки цьому можна дійти висновку, що головним каталізатором активності у сфері криптовалют тут швидше за все стали саме українці”, — зазначає Булах.

Водночас у Німеччині у першому кварталі 2022 року також спостерігалося помітне зростання числа криптовалютних транзакцій. Однак як зазначають у Chainalysis, у другому кварталі показник значно знизився. "Збільшення активності щодо криптотранзакцій також може бути пов'язане з виїздом українців до Німеччини", — додає Юлія Булах.

Україна планує розвивати криптовалютний напрямок

У грудні 2022 року відбулася зустріч представників Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів із міжнародними консультантами. До останніх у тому числі увійшли співробітники Ernst & Young, а також представники проєкту USAID Financial Sector Reform. Метою заходу стали зміни до Податкового кодексу, які відповідали б тенденціям на ринку криптовалют.

Представники Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку також наголосили, що частина обговорень була присвячена впровадженню європейського регламенту MiCA в український ринок цифрових активів.

Як повідомив народний депутат України Ярослав Железняк, мета заходу – “зробити обіг криптовалют в Україні законним та безпечним відповідно до принципу “не нашкодь”. Таким чином ринок отримає не регулювання, а додаткові стимули для розвитку та створення конкурентних переваг”.

Як вважає Юлія Булах із WOO Network, така ініціятива справді зможе мотивувати більшу кількість українців використовувати криптоактиви.

“Тепер в Україні вирішено стару проблему недовіри до криптоактивів. Все ж як тільки правила банківських переказів стали більш жорсткими з урахуванням впровадження воєнного стану, багато приватних осіб s бізнесів взялися використовувати для транзакцій саме криптоактиви. До того ж пожертвування у криптоактивах збільшили популярність цифрових активів і чітко дали зрозуміти, що Біткойн — це не якась складова даркнету. Навіть навпаки: криптовалюта є прозорим, безпечним і надійним засобом передачі цінності. Тож нинішні ініціятиви влади щодо регулювання та освітніх програм хіба що посилять поширення цифрових активів. Причому це стосується не лише України, а й Європи загалом”, – додає Булах.

Будьте в курсі всього, що відбувається з WOO Network!

Приведений контент не є рекомендацією щодо інвестицій або трейдингу, а також не є пропозицією, закликом або порадою для взаємодії з певним продуктом або сервісом. Цей контент призначений виключно для інформаційних цілей. Будь-яка людина, яка приймає певні інвестиційні рішення або змінює їх з урахуванням даного матеріалу, несе повну відповідальність за можливі результати чи фінансові втрати.

Зміст цього документа було перекладено різними мовами та опубліковано на різних платформах. У разі будь-яких розбіжностей чи невідповідностей між різними варіантами цього тексту внаслідок неправильного перекладу, остаточним варіантом вважається англійська версія на нашому офіційному сайті.

Read Next
Останні дії ФРС і відновлення Китаю зміцнюють ринок

Останні дії ФРС і відновлення Китаю зміцнюють ринок

Минулого тижня $BTC торгувався у боковику, зробивши перепочинок після параболічного зростання тижнем раніше. Перша криптовалюта продемонструвала стійкість до ведмежих новин, таких як побоювання слабкого промислового виробництва в США, посилення врегулювання криптовалют Міністерством юстиції та подання Genesis на банкротство. До торгівлі на WOO X Тиск продажів, викликаний новинами, було погашено, що призвело до ще одного зростання ціни. У суботу рух вгору втратив свій імпульс і ціна консолі
Jan 23, 2023
FTX повертається? Чи почався буллран для Біткойна?

FTX повертається? Чи почався буллран для Біткойна?

Доброго ранку, доброго дня, доброго вечора - чи коли б ви це не читали! Це ринковий дайджест новин від WOO, у котрому ми говоримо про найцікавіші події тижня, що минає! До торгівлі на WOO X – Що у тренді? Знайомство з Shibarium: мережа Shiba Inu Layer 2 Бета-версія Shibarium буде готова до запуску найближчим часом з основною метою стати потужним Layer 2, який також допоможе в перехідній еволюції екосистеми Shiba. Генеральний директор FTX каже, що розглядає можливість перезавантаження
Jan 21, 2023
WOO Network оголошує про співпрацю з KTG, яка підвищить продуктивність трейдерів

WOO Network оголошує про співпрацю з KTG, яка підвищить продуктивність трейдерів

WOO Network прагне покращити активність трейдерів на криптовалютній біржі WOO X та надати учасникам ринку цифрових активів корисну інформацію про нього. У зв'язку з цим компанія стала партнером Kronos Trading Group (KTG) — приватної трейдингової компанії, що складається з 30 досвідчених трейдерів. Особливо важливо, що ця команда спеціалізується безпосередньо на криптовалютах. KTG практикує короткострокову дискреційну торгівлю, що базується на різних рухах курсу. Мета цієї активності – отримання
Jan 19, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement