Від редакції: криптоіндустрія зіткнулася із тиском регуляторів після краху банків Signature, SVB та Silvergate. Однак зростання продовжується

Від редакції: криптоіндустрія зіткнулася із тиском регуляторів після краху банків Signature, SVB та Silvergate. Однак зростання продовжується

Колапс банків Signature, Silicon Valley Bank (SVB) і Silvergate у березні 2023 року скоріш за все сповільнить розвиток криптовалютного бізнесу в ЄС. Особливо це очевидно з урахуванням того, що нові правила для технології розподіленого реєстру (DLT) та віртуальних активів мають бути схвалені парламентом уже наступного місяця.

Silicon Valley Bank на момент краху мав у своєму розпорядженні 209 мільярдів доларів активів, що зробило його другим найбільшим закриттям банку в історії США. Перше місце в цьому анти-рейтингу займає Washington Mutual, який тримав активи на 434 мільярди доларів під час колапсу в 2008 році. Криза SVB відбулася після виведення власниками депозитів на понад 42 мільярди доларів, причому приводом для цього стала заява керівництва банку про бажання залучити 2.25 мільярда для зміцнення власного балансу.

Silicon Valley Bank був добре відомий завдяки величезній кількості стартапів серед своїх клієнтів. За кілька днів до банкової паніки в SVB добровільну ліквідацію анонсував Silvergate, банк із позитивним ставленням до криптовалютних компаній. Ну а далі закриття через активність регуляторів чекало й на Signature — другий "криптобанк" після згаданого Silvergate.

З урахуванням масштабних проблем банків криптовалютним компаніям буде непросто дотримуватися правил регулювання під назвою MiCA, прийнятих у 27 державах. Особливо це актуально для вимоги “отримати страховий поліс на території Європейського Союзу, де активно надаються криптовалютні послуги, або сумісну гарантію”, а також тримати власні кошти, що складаються з регулятивного капіталу вищої якості (CET1).

Простіше кажучи, криптовалютним компаніям буде важко збільшувати власні активи або застрахуватися відповідно до запропонованої статті під номером 60 у рамках правил MiCA щодо пруденційних вимог. До того ж після банкрутств банків у США та дій регуляторів у відповідь можна припустити, що банки і страхові компанії з ЄС будут жорсткіше ставитися до усілякого криптовалютного бізнесу.

Запропонований у рамках MiCA страховий поліс повинен мати початковий термін тривалістю щонайменше один рік. Він повинен: покривати ризик втрати документів, невірні заяви, або такі, які вводять в оману, а також дії, помилки або упущення, що призводять до порушення юридичних і нормативних зобов'язань. Йдеться також про обов'язок діяти чесно, справедливо та професійно стосовно клієнтів, зобов'язань конфіденційності, а також покриття нездатності встановити, впровадити та підтримувати необхідні процедури для запобігання конфлікту інтересів. Нарешті, ще враховують можливі збитки внаслідок системних збоїв, а також грубої недбалості у захисті криптоактивів та грошей клієнтів, якщо це стосується актуальної бізнес-моделі.

Інновації підуть зі США, поки інші країни відчиняють їм двері

Несподіване встановлення зовнішнього управління для банку Signature стало ще одним точним меседжем з боку регуляторів США про те, що представникам світу традиційних фінансів краще триматися подалі від сфери криптовалют. Однак що важливіше, ця ситуація наочно демонструє вразливість традиційної фінансової системи, де регулюючі органи були змушені знову втрутитися та допомогти банкам грошима.

З розвитком цієї ситуації Біткойн зберігав рівень 20 тисяч доларів, таким чином демонструючи свою стійкість на тлі різких потрясінь. І тут важливо розуміти, що навіть через брак підтримки з боку американських регуляторів лиш одна впевненість інвесторів мотивує інноваторів залишити територію США та відшукати нову країну для роботи. Це, у свою чергу, відкриє нові можливості для юрисдикцій на кшталт Гонконгу та Великої Британії, які раді розвитку криптовалютної індустрії.

Водночас деякі компанії зі світу традиційних фінансів продовжують підтримувати індустрію криптовалют, ігноруючи зусилля регуляторів із США. Наприклад, за кілька тижнів до краху SVB компанія Fidelity без зайвого шуму запустила платформу Fidelity Crypto, яка надає користувачам доступ до Біткойну та Ефіріуму. Клієнтів у Fidelity при цьому більш ніж достатньо: йдеться про 37.1 мільйона роздрібних облікових записів.

Оновлення: Біткойн перевищив рівень 26 тисяч доларів у п'ятницю 17 березня. Ситуація складається таким чином, ніби тиждень тому дружні до криптовалют банки не стали жертвою колапсу та надмірного регулювання.

Вперше з червня 2022 року курс Біткойна зріс вище 26 тисяч доларів, що стало відповіддю інвесторів на публікацію даних про інфляцію урядом США. Як і очікувалося відповідно до прогнозів, індекс споживчих цін збільшився на 6 відсотків у масштабах року, у той час як базова інфляція зросла на 5.5 відсотка. Більше того, з урахуванням звіту про інфляцію від Міністерства праці США та ситуації із Silicon Valley Bank аналітики роблять ставку на менш агресивне підвищення базової процентної ставки від ФРС. А це означає більш адекватне сприйняття ризику, що піде на користь світу криптовалют.


Будьте в курсі всього, що відбувається з WOO Network!

Приведений контент не є рекомендацією щодо інвестицій або трейдингу, а також не є пропозицією, закликом або порадою для взаємодії з певним продуктом або сервісом. Цей контент призначений виключно для інформаційних цілей. Будь-яка людина, яка приймає певні інвестиційні рішення або змінює їх з урахуванням даного матеріалу, несе повну відповідальність за можливі результати чи фінансові втрати.

Зміст цього документа було перекладено різними мовами та опубліковано на різних платформах. У разі будь-яких розбіжностей чи невідповідностей між різними варіантами цього тексту внаслідок неправильного перекладу, остаточним варіантом вважається англійська версія на нашому офіційному сайті.

Read Next
WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

Top-10 giełda zdecentralizowanych finansów (DEX) - WOOFi - uruchamia się na szybko rozwijającym się zkEVM, wspieranym przez potężnego gracza w dziedzinie DeFi - Consensys. Otwarci dla przedsięwzięć na Linea Chyba nie można było przegapić, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy sieci warstwy 2 zyskują na popularności. Wierzymy, że to nie tylko chwilowa moda, ale początek długoterminowego trendu, który sprawi, że te blockchainy staną się bardziej zatłoczone niż nawet najbardziej ruchliwe centra handlo
Aug 4, 2023
WOO network otwiera innovation hub w Polsce

WOO network otwiera innovation hub w Polsce

Innovation Hub powstał dzięki WOO Network w Polsce, mając na celu rozwijanie najlepszych projektów związanych z kryptowalutami w regionie. Ośrodek innowacyjny WOO Network web3 będzie identyfikować i wspierać obiecujących specjalistów z branży blockchain, start-upy oraz społeczności. "Jako część naszego zaangażowania w budowanie zdecentralizowanych finansów, ośrodek innowacyjny będzie wspierać utalentowane techniczne osoby, które rozwiązują problemy i pozytywnie wpływają na przestrzeń kryptowalu
Aug 2, 2023
Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Tematy, statystyki i analiza z drugiego kwartału 2023 roku Drugi kwartał 2023 roku był pełen wzlotów i upadków, z pojawiającymi się zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi wiadomościami. Po negatywnej stronie, banki centralne kontynuowały zaostrzanie warunków finansowych, a upadek Credit Suisse oznaczył początek trzeciego kwartału. Rynek NFT doświadczył znaczących spadków wartości w wielu kolekcjach, zaczynając od Bored Ape Yacht Club i przechodząc na ekosystem Azuki po wprowadzeniu wysoko rozc
Jul 11, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement