Від редакції: чи стане Китай двигуном наступного булрану ринку криптовалют?

Від редакції: чи стане Китай двигуном наступного булрану ринку криптовалют?

Сьогодні криптовалютні інвестори продовжують мужньо переживати найжорстокішу фазу ведмежого ринку. Одночасно з цим з'являється все більше свідчень того, що саме Китай є тим гігантом, який незабаром прокинеться та виявиться ключовим каталізатором наступного булрану.

Незважаючи на недавні стрибки курсів криптовалют, консенсусу щодо термінів початку нового бичачого тренду в індустрії немає. Наприклад, представники Forbes послалися на інвестиційних менеджерів Grayscale Investments і заявили, що індустрія крипти навряд чи відновиться до 2026 року. У той же час журналісти CoinDesk поділилися оптимістичними результатами опитування аналітиків. За їхньою інформацією, нові зміни цін цифрових активів і дані в блокчейні вказують на те, що Біткойн може перебувати на останньому етапі ведмежого ринку після обвалу курсів минулого року.

“Це найжорсткіший період ведмежого тренду. Цього року розробники працюватимуть цілими днями та запускатимуть нові продукти лише для того, аби щодня бачити поступове просідання ключових показників. Ваші друзі зав'яжуть із криптою, ваші колеги звільнятимуться. У результаті ви будете сумніватися у кожному своєму переконанні щодо цифрових активів”, — зазначає засновник Blockworks Джейсон Яновіц.

За даними Bloomberg, ринок криптовалют гостро потребує гарячого та хайпового наративу. Це помітно як мінімум із стрибка курсів монет у січні, коли почали з'являтися новини про готовність ФРС уповільнити темпи підвищення ключової ставки. "Що б там не було, активні покупці сурогатних грошей знаходяться у вічному пошуку нового тренду, і деякі з них абсолютно несподівано звертають увагу на Китай", — уточнює Яновіц.

То чому в Китаї заборонено трейдинг криптовалютами?

Усі транзакції з криптовалютами заборонені у Китаї, починаючи з вересня 2021 року. При забороні операцій з цифровими активами Народний банк Китаю послався на використання криптовалют у фінансових злочинах, а також їхню величезну спекулятивну складову, яка становить ризики для фінансової системи країни.

Однак як уточнили в організації The World Economic Forum, однією з реальних можливих причин цієї ініціятиви може бути спроба боротьби з відпливом капіталу з Китаю.

Китай відрізняється серйозною присутністю у межах криптовалютних бірж Східної Азії. У зв'язку з цим експерти Chainalysis вважають, що великий відсоток переказів криптовалюти насправді був відтіком капіталу з Китаю. І хоча у Chainalysis немає даних про точний обсяг відтоку капіталу з цієї країни протягом 2019-2020 років, експерти компанії оцінюють показник у 50 мільярдів доларів», — повідомляють аналітики WEF.

Ознаки розвороту

Якою б не була реальна причина заборони криптовалютних транзакцій у Китаї, за теперішньої оцінки дій регуляторів та ключових гравців ринку разом з інформацією від інсайдерів із материкової частини країни загалом можна помітити ознаки зміни політики щодо криптовалют.

Зміни у регулюванні материкового Китаю

На початку лютого у Китаї схвалили створення дослідницького центру блокчейну під назвою Національний інноваційний центр блокчейн-технологій. У грудні 2022 року місцева влада почала запроваджувати 20-відсотковий податок на операції з криптовалютами. Як зазначив засновник TRON DAO Джастін Сан, це чітко свідчило про визнання криптовалют легальним різновидом цінності урядом Китаю.

Водночас колишній член Комітету з грошово-кредитної політики Народного банку Китаю Хуан Іпін також закликав скасувати заборону криптовалюти. За його словами, заборона вигідна у короткостроковій перспективі, проте на тривалій часовій дистанції такий підхід може призвести до упущення вигоди.

Зміни регулювання у Гонконгу — криптовалютного обличчя Китаю

15 лютого вартість Біткойна зросла до 24 тисяч доларів і заразом протестувала зону 25 тисяч, що сталося на тлі позитивних новин про новий підхід Гонконгу до регулювання криптовалют. Представники Blockworks зазначили, що регіональні потоки біткойнів із Північної Америки до Східної Азії зросли до середнього рівня у 7.7 мільйона доларів за тиждень, що говорить про переміщення цінності трейдерами між регіонами. Ближче до кінця 2022 року острівне місто наполягало на введенні нових норм регулювання, які б перетворили його на більш дружнє по відношенню до криптовалют.

Наприклад, влада представила новий підхід до криптоактивів і навіть дозволила лістинг перших біржових фондів на основі криптовалют, які з того часу залучили еквівалент щонайменше 80 мільйонів доларів. Експерти очікують, що з червня 2023 року звичайні роздрібні інвестори зможуть торгувати "високоліквідними" цифровими активами без будь-яких проблем. Як зазначив Джастін Сан в інтерв'ю Bloomberg, регулятори Китаю використовують Гонконг як зону тестування нових норм регулювання для материкового Китаю. А прийняття криптовалют Гонконгом натякає на “загальне відкриття криптовалютної політики в Китаї”.

Великі гравці криптоіндустрії готові до зміни ставлення Китаю до цифрових активів

Популярні представники криптоіндустрії з урахуванням ситуації заговорили про перспективи зв'язку з Гонконгом. Зокрема, 15 лютого представники Interactive Brokers заявили про наміри запропонувати трейдинг BTC та ETH професійним інвесторам та організаціям. “Попит інвесторів на цифрові активи продовжує зростати в Гонконгу та в усьому світі, і ми раді представити криптовалюту для досягнення трейдингових цілей клієнтів на цьому важливому ринку”, — зазначив у прес-релізі Девід Фрідланд, керівник підрозділу Interactive Brokers в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Компанія Samsung Asset Management може розглянути можливість створення біржового фонду на спотову ціну Біткойну в острівному місті. Це станеться, якщо такі продукти будуть дозволені та заразом дозволять Гонконгу стати криптовалютним центром у цьому регіоні.

Виконавчий директор DBS Bank Hong Kong Себастьян Паредес заявив, що DBS Group Holdings планує подати заявку на отримання ліцензії, яка дозволила б компанії пропонувати послуги з трейдингу криптовалютами в Гонконгу. Перед цим Джастін Сан повідомив про бажання переїхати до Гонконгу. Якщо це станеться, він буде першим відомим представником криптокомʼюніті, який вестиме діяльність з території Китаю.

Криптовалютні компанії в Китаї як і раніше легально працюють

У Китаї можна володіти криптовалютами та NFT, причому це захищено законом. Більше того, Державна Китайська академія інформаційних та комунікаційних технологій повідомила в офіційному документі про те, що наразі у материковому Китаї зареєстровано понад 1400 блокчейн-компаній.

Також група державних та приватних компаній запускає перший маркетплейс для унікальних токенів (NFT), який буде підтримувати держава. Ним управлятимуть організації China Technology Exchange and Art Exhibitions China та Huban Digital.

Ще в країні спостерігається стрімкий розвиток цифрового юаня, який після свого створення в 2014 став однією з найбільш передових цифрових валют центральних банків (CBDC). Влада материкового Китаю в тому числі просувала використання електронного юаню e-CNY з додатковими субсидіями та перевагами під час святкування китайського Нового року. Станом на сьогоднішній день у ньому було проведено 360 мільйонів транзакцій між 5.6 мільйона продавців на загальну суму 100 мільярдів юанів або 13.9 мільярда доларів.

Як зазначає автор Binance Чанпен Чжао, CBDC не є загрозою для криптоактивів, адже вони також використовують блокчейн. Ну а це стане приводом для довіри до технології з боку скептиків.

Головне питання: коли ж почнеться криптовалютний булран?

Як відзначають представники Bloomberg у своєму звіті, відновлення активності в Китаї після трирічної ізоляції через пандемію також може призвести до змін щодо криптовалют. Все ж напередодні адміністрація президента Сі Цзіньпіна реалізувала певні ініціятиви для активізації економічної діяльності на кшталт спрощення діяльності технологічних гігантів та розвитку сектору нерухомості. При цьому ймовірно, що Китай залишить і певні лазівки за прикладом змін у Гонконгу.

У жовтні 2022 року колишній керівник криптобіржі BitMEX Артур Хейс зазначив, що Китай має все необхідне для перетворення в епіцентр обсягів криптовалютних торгів і пов'язаних інновацій. "Коли Китай полюбить криптовалюти, бичачий ринок знову повернеться", — зазначив Хейс.

ФРС США активно піднімала ключову ставку в 2022 році для перемоги над інфляцією, і тепер вона вважається одним із приводів для зростання ринку криптовалют у цьому році. “Якщо і коли ФРС призупинить підвищення ставок на початку цього року, це буде вкрай позитивною подією для криптовалют. Однак якщо ФРС триматиме ставку на високому рівні, це зробить активи за прикладом держборгу США привабливими для інвесторів через високі процентні ставки. Ну а це теоретично може обмежити вкладення в ризиковані активи на кшталт криптовалют”, — повідомили представники платформи BeInCrypto минулого місяця.


Будьте в курсі всього, що відбувається з WOO Network!

Приведений контент не є рекомендацією щодо інвестицій або трейдингу, а також не є пропозицією, закликом або порадою для взаємодії з певним продуктом або сервісом. Цей контент призначений виключно для інформаційних цілей. Будь-яка людина, яка приймає певні інвестиційні рішення або змінює їх з урахуванням даного матеріалу, несе повну відповідальність за можливі результати чи фінансові втрати.

Зміст цього документа було перекладено різними мовами та опубліковано на різних платформах. У разі будь-яких розбіжностей чи невідповідностей між різними варіантами цього тексту внаслідок неправильного перекладу, остаточним варіантом вважається англійська версія на нашому офіційному сайті.

Read Next
WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

Top-10 giełda zdecentralizowanych finansów (DEX) - WOOFi - uruchamia się na szybko rozwijającym się zkEVM, wspieranym przez potężnego gracza w dziedzinie DeFi - Consensys. Otwarci dla przedsięwzięć na Linea Chyba nie można było przegapić, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy sieci warstwy 2 zyskują na popularności. Wierzymy, że to nie tylko chwilowa moda, ale początek długoterminowego trendu, który sprawi, że te blockchainy staną się bardziej zatłoczone niż nawet najbardziej ruchliwe centra handlo
Aug 4, 2023
WOO network otwiera innovation hub w Polsce

WOO network otwiera innovation hub w Polsce

Innovation Hub powstał dzięki WOO Network w Polsce, mając na celu rozwijanie najlepszych projektów związanych z kryptowalutami w regionie. Ośrodek innowacyjny WOO Network web3 będzie identyfikować i wspierać obiecujących specjalistów z branży blockchain, start-upy oraz społeczności. "Jako część naszego zaangażowania w budowanie zdecentralizowanych finansów, ośrodek innowacyjny będzie wspierać utalentowane techniczne osoby, które rozwiązują problemy i pozytywnie wpływają na przestrzeń kryptowalu
Aug 2, 2023
Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Tematy, statystyki i analiza z drugiego kwartału 2023 roku Drugi kwartał 2023 roku był pełen wzlotów i upadków, z pojawiającymi się zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi wiadomościami. Po negatywnej stronie, banki centralne kontynuowały zaostrzanie warunków finansowych, a upadek Credit Suisse oznaczył początek trzeciego kwartału. Rynek NFT doświadczył znaczących spadków wartości w wielu kolekcjach, zaczynając od Bored Ape Yacht Club i przechodząc na ekosystem Azuki po wprowadzeniu wysoko rozc
Jul 11, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement