Цікавий випадок із криптобіржею Kraken: інноватори завжди знайдуть вихід

Цікавий випадок із криптобіржею Kraken: інноватори завжди знайдуть вихід

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) оштрафувала криптовалютну біржу Kraken на 30 мільйонів доларів і змусила її закрити власну стейкінг-програму для американців. І якщо абстрагуватися від інших подій у сфері криптовалют, реакція її учасників на ситуацію була б звичайним стрес-тестом для блокчейн-інноваторів.

“Зовсім неважливо, як криптовалютні посередники називають свої продукти – стейкінг як послуга, кредитування чи інші інструменти. У будь-якому разі коли компанії пропонують інвестиційні контракти для своїх користувачів в обмін на токени інвесторів, вони повинні забезпечити належне розкриття інформації та гарантій відповідно до законів про цінні папери, — зазначив голова Комісії з цінних паперів і бірж США Гері Генслер. — Сьогоднішні дії мають стати чітким сигналом ринку про те, що провайдери стейкінгу як послуги зобов'язані провести реєстрацію, а також гарантувати повне, справедливе та правдиве розкриття даних разом із захистом інвесторів”.
“Ми вже неодноразово бачили наслідки реклами від приватних осіб та компаній, які пропонують інвестування в криптовалюти без захисту у рамках федеральних законів про цінні папери. У таких випадках інвестори не отримують повної інформації про те, що відбувається, і в результаті отримують певні фінансові збитки”, — додав Гурбір Гревал, директор відділу правозастосування Комісії з цінних паперів і бірж США.

Через кілька годин після анонсу Комісії BTC попрямував до зони 21 тисяч доларів. Далі криптовалюта залишалася стабільною трохи нижче 22 тисяч, причому це сталося після кількох тижнів активного зростання аж до 24 тисяч доларів. Разом з цим на ринку спостерігалося зростання вартості токенів двох найбільших пулів, які об'єднують криптоактиви користувачів задля їхньої подальшої відправки в стейкінг. Курс RPL зріс на 14.5 відсотка, а LDO стрибнув на 13.2 відсотка протягом доби з моменту публікації цих новин.

Інноватори не залишаться у безвихідному становищі

“У цій ситуації можна побачити два вектори реакції ринку криптовалют на те, що відбувається. Перший — це практично рефлекторний обвал курсу BTC, який загалом був цілком очікуваним. Друга реакція цікавіша. Тут йдеться про зростання курсів токенів стейкінг-пулів, що по суті стало визнанням учасниками індустрії перспектив стейкінгу та його важливої ролі у криптовалютах”, — наголосив Бен Йорк із WOO Network Ecosystem.
“Загалом рішення Комісії з цінних паперів і бірж США лише наполягало на необхідності забезпечити більшу прозорість для користувачів. Разом з цим чутки від Coinbase про готовність регулятора заборонити стейкінг для звичайних користувачів підштовхнуть компанії вивчити список юрисдикцій, в яких не встромляють палиці в колеса прогресу, а також інвестувати в децентралізовані альтернативи. Ці два напрями вже давно перебувають у полі нашої уваги. Все ж ми постійно присутні в Європі та Азії та водночас просуваємо сферу децентралізованих фінансів за допомогою платформ WOOFi та WOOFi DEX, про що ми згадували у звіті за четвертий квартал 2022 року”, — додав Бен.
“Сфера криптовалют пережила втрату Китаю як домінуючого ринку у 2021 році, що закінчилося переїздом багатьох учасників блокчейн-екосистеми до сусідніх регіонів. Так, утрата звичайних роздрібних користувачів із США буде непростим ударом, проте це просто прискорить міграцію користувачів на DeFi-платформи. Ну а розробники та капітал перемістяться до інших країн”, — закінчує Бен Йорк.
На новину також відреагував керівник криптобіржі Coinbase Брайан Армстронг. Він відмітив, що стейкінг є важливою інновацією в індустрії криптовалют, оскільки цей механізм дозволяє всім охочим брати участь у роботі загальнодоступних мереж. "Стейкінг надає чимало позитивних покращень у сферу криптовалют, включаючи масштабованість, покращену безпеку та зниження вуглецевого сліду", — зазначив Брайан.

Проблеми Paxos нічим не кращі

Закриття стейкінгу на біржі Kraken змусило користувачів криптовалют добре понервувати. Проте Комісія з цінних паперів і бірж США на цьому не зупинилася: незабаром після подій минулого тижня про припинення випуску стейблкоїну Binance USD (BUSD) оголосила компанія Paxos. І це сталося через ризик судової справи з боку SEC.

“Ідея залишиться незмінною: інноватори просто уникатимуть звʼязку з ринком США та вирушать в інші юрисдикції заради розвитку та одночасного захисту користувачів”, — вважає Бен Йорк.

Представники Paxos повідомили про рішення припинити випуск BUSD під брендом Binance у понеділок. За день до цього про готовність Комісії з цінних паперів і бірж США подати позов проти Paxos через стейблкоїн BUSD повідомили джерела The Wall Street Journal. За їхніми даними, BUSD нібито розглядалася як незареєстрований цінний папір.

“З урахуванням невизначеності, що зберігається з боку регуляторів на ринку, ми розглянемо можливість зв'язку з іншими проєктами в інших юрисдикціях, щоб наші користувачі були захищені від подальшої невиправданої шкоди”, — повідомив представник Binance журналістам Coindesk.

Будьте в курсі всього, що відбувається з WOO Network!

Приведений контент не є рекомендацією щодо інвестицій або трейдингу, а також не є пропозицією, закликом або порадою для взаємодії з певним продуктом або сервісом. Цей контент призначений виключно для інформаційних цілей. Будь-яка людина, яка приймає певні інвестиційні рішення або змінює їх з урахуванням даного матеріалу, несе повну відповідальність за можливі результати чи фінансові втрати.

Зміст цього документа було перекладено різними мовами та опубліковано на різних платформах. У разі будь-яких розбіжностей чи невідповідностей між різними варіантами цього тексту внаслідок неправильного перекладу, остаточним варіантом вважається англійська версія на нашому офіційному сайті.

Read Next
WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

Top-10 giełda zdecentralizowanych finansów (DEX) - WOOFi - uruchamia się na szybko rozwijającym się zkEVM, wspieranym przez potężnego gracza w dziedzinie DeFi - Consensys. Otwarci dla przedsięwzięć na Linea Chyba nie można było przegapić, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy sieci warstwy 2 zyskują na popularności. Wierzymy, że to nie tylko chwilowa moda, ale początek długoterminowego trendu, który sprawi, że te blockchainy staną się bardziej zatłoczone niż nawet najbardziej ruchliwe centra handlo
Aug 4, 2023
WOO network otwiera innovation hub w Polsce

WOO network otwiera innovation hub w Polsce

Innovation Hub powstał dzięki WOO Network w Polsce, mając na celu rozwijanie najlepszych projektów związanych z kryptowalutami w regionie. Ośrodek innowacyjny WOO Network web3 będzie identyfikować i wspierać obiecujących specjalistów z branży blockchain, start-upy oraz społeczności. "Jako część naszego zaangażowania w budowanie zdecentralizowanych finansów, ośrodek innowacyjny będzie wspierać utalentowane techniczne osoby, które rozwiązują problemy i pozytywnie wpływają na przestrzeń kryptowalu
Aug 2, 2023
Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Tematy, statystyki i analiza z drugiego kwartału 2023 roku Drugi kwartał 2023 roku był pełen wzlotów i upadków, z pojawiającymi się zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi wiadomościami. Po negatywnej stronie, banki centralne kontynuowały zaostrzanie warunków finansowych, a upadek Credit Suisse oznaczył początek trzeciego kwartału. Rynek NFT doświadczył znaczących spadków wartości w wielu kolekcjach, zaczynając od Bored Ape Yacht Club i przechodząc na ekosystem Azuki po wprowadzeniu wysoko rozc
Jul 11, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement