"Сліпа пляма" боргу за валютними свопами у розмірі 80 трильйонів доларів. Чи варто турбуватися про неї?

"Сліпа пляма" боргу за валютними свопами у розмірі 80 трильйонів доларів. Чи варто турбуватися про неї?

Напередодні представники криптовалютного сегменту соціяльної мережі Twitter із ентузіазмом відреагували на новину Reuters. У ній йшлося про те, що пенсійні фонди та інші “небанківські” фінансові організації мають не менше 80 трильйонів доларів у вигляді прихованого позабалансового доларового боргу за валютними свопами. Причому у якості джерела журналісти використали звітність Банку міжнародних розрахунків (BIS).

Валютний своп — поєднання двох протилежних угод учасників валютного ринку щодо обміну певного обсягу фіатної валюти однієї країни на валюту іншої держави. Угоди укладаються на рівну суму, однак при цьому вони мають різні дати виконання.

Відповідне попередження охарактеризували як “сліпу пляму” боргу за валютними свопами, яка також могла залишити політиків в умовах неясності. Яким може бути приклад виникнення ринку валютних свопів? Уявімо, що пенсійний фонд Нідерландів або японська страхова компанія займають долари та при цьому позичають євро або єни, після чого їх повертають.

Представники Reuters зазначають, що ринки валютних свопів вже мають послужний список проблем. Наприклад, раніше вони стикалися зі скороченням фінансування під час світової фінансової кризи у 2008 році та обвалу ринків внаслідок пандемії COVID-19 у березні 2020 року. В обох випадках тут вимагалося втручання центральних банків на кшталт Федеральної резервної системи у випадку із США у ситуацію з доларовими своп-лініями.

Ми поговорили з Джейсоном Браніганом із команди WOO Network Ecosystem на цю тему, щоб краще зрозуміти масштаби впливу новини на індустрію криптовалют. Насамперед, Бранніган зазначив, що у криптотвіттері завжди виникає хайп після публікації подібних заголовків. Все ж у них є величезні цифри, до того ж вони вказують на нібито швидку перспективу краху світу традиційних фінансів — а це привід для екстазу любителів криптовалют. Загалом Браніган зазначив, що хоча й подібні новини викликають занепокоєність, у них зазвичай куди більше сенсу, ніж у самому заголовку.

Перевірка даних. Чи є про що турбуватися?

“Боргові інструменти широко поширені у світі традиційних фінансів, причому зазвичай вони використовуються значно більше консервативно, ніж це виглядає на папері. Наприклад, валютні свопи є звичайним явищем для пенсійних фондів та інших інвесторів, які хеджують валютний ризик під час вкладень коштів за кордоном”, — зазначив Браніган.

Наприклад, коли британський пенсійний фонд вкладає в акції американських компаній, він звичним чином приймає на себе ризик можливих коливань курсу долара щодо місцевої валюти — у цьому випадку фунта стерлінгів. Тобто якщо така інвестиція зросте на 10 відсотків, однак і ваша валюта зросте на ті самі 10 відсотків по відношенню до долара США, на папері це виглядатиме як беззбитковість.

Щоб дістатись реальної прибутковості активу, в який були вкладені гроші, можна провести валютний своп, який хеджує від коливань валютних курсів. Наприклад, якщо ви хеджуєте повну суму та повинні заплатити мільйон доларів на покриття хеджа, обсяг вашого вкладення на папері зросте на мільйон доларів виключно через переміщення валюти, а отже на вас це ніяк не позначиться.

А тепер масштабуємо цю ситуацію на глобальний інституційний рівень, де вкладаються трильйони доларів. Неважко зрозуміти, що з урахуванням неймовірних масштабів індустрії можуть виникнути настільки великі суми боргу за валютними свопами. Проте насправді все це — лише наслідок правильного керування ризиками.

А в чому тоді хитрість?

Деякі інституційні організації хеджуватимуть неліквідні інвестиції на кшталт нерухомості чи приватного капіталу, і навіть робити більш виражені ставки валюту.

Це означає, що на папері доходність неліквідних активів може зростати. Однак у разі регулярних платежів за хеджування валюти у вас можуть почати закінчуватися ліквідні активи для погашення хеджування, коли в цьому з’явиться потреба.

Саме тут є ризик катастрофи. Однак далеко не в тому масштабі, на який можна чекати з урахуванням наведених вище цифр.

Коректне керування ризиками має запобігти проблемам. Хоча з урахуванням неймовірних стрибків валюти, які спостерігалися в останні місяці, можна зрозуміти, чому деякі учасники ринку можуть зіткнутися з проблемами.

“З урахуванням домінування долара США деякі пенсійні фонди будуть змушені платити чималі суми за власні хеджі. Це може стати проблемою, якщо доларові інвестиції є неліквідними. Тобто на папері вони можуть бути у плюсі, проте при цьому насправді — у тому числі не мати активів для ліквідації задля подальшого покриття хеджування”.

Отже, що тоді все це означає для криптотвіттера, та який урок потрібно винести з того, що відбувається?

Для початку: у лякаючих цифрах у заголовках статей, особливо якщо йдеться про глобальний борг, може бути трохи інший зміст, ніж здається на перший погляд.

Чи означають подібні публікації майбутній крах світу традиційних фінансів та його негайну заміну криптовалютами? Швидше за все, не цього разу. Так, у традиційних фінансах існує чимало ризиків, і сфера криптоактивів скоріш за все похитне їх у найближчі десятиліття. Однак поки що нам потрібно зосередитися на впровадженні інновації та подальших зусиллях задля формування світлішого майбутнього. У такому випадку криптоактиви будуть готові сяяти, коли нам вже по-справжньому доведеться турбуватися про ситуацію у традиційних фінансах.


Будьте в курсі всього, що відбувається з WOO Network!

Приведений контент не є рекомендацією щодо інвестицій або трейдингу, а також не є пропозицією, закликом або порадою для взаємодії з певним продуктом або сервісом. Цей контент призначений виключно для інформаційних цілей. Будь-яка людина, яка приймає певні інвестиційні рішення або змінює їх з урахуванням даного матеріалу, несе повну відповідальність за можливі результати чи фінансові втрати.

Зміст цього документа було перекладено різними мовами та опубліковано на різних платформах. У разі будь-яких розбіжностей чи невідповідностей між різними варіантами цього тексту внаслідок неправильного перекладу, остаточним варіантом вважається англійська версія на нашому офіційному сайті.

Read Next
Гаманець Meteor Wallet тепер підтримує WOOFi DEX

Гаманець Meteor Wallet тепер підтримує WOOFi DEX

Meteor Wallet тепер з WOOFi DEX Розпочати торгівлю на децентралізованій біржі WOOFi стало ще простіше, адже тепер з нею вміє взаємодіяти Meteor Wallet. На честь події користувачі можуть стати учасником розіграшу 4 тисяч доларів. Нижче ми розповімо про процес докладніше: починаючи від встановлення Meteor та його підключення до WOOFi і закінчуючи проведенням першого трейда. Ось перелік призів, які дістануться учасникам: — 20 щасливчиків, які використають Meteor для проведення трейдів на WOOFi DE
Feb 1, 2023
Online-лекція: криптовалюта і закон

Online-лекція: криптовалюта і закон

Блокчейн і криптовалюта з кожним днем стають дедалі поширенішими, а легалізація використання криптовалюти та проведення торгових операцій стає все більш гострим питанням у Європі. WOO Network виступає за те, щоб нові технології приносили якнайбільше користі, тому ми запрошуємо вас прийняти участь у освітній лекції Криптовалюта і закон: легалізація прибутку в Україні та Польщі. Захід спрямован на те, щоб допомогти вам сформувати розуміння легальної сторони трейдингу. Час проведення: Трансля
Jan 31, 2023
В очікуванні нової ставки ФРC

В очікуванні нової ставки ФРC

Як зараз торгується $BTC, і які можливості попереду? KTG Global ділиться своїми ідеями в #TradingOutlook цього тижня. До торгівлі на WOO X Останніми тижнями в русі $BTC мало що змінилося. Після двох етапів зростання ціни цього року ми залишилися в консолідації. Недільний мінімум у 22,300 доларів спрацював як сильна підтримка, яку агресивно купували. У середу біткойн спробував піднятися вгору, але ціна не закріпилася. Недільна спроба знову провалилася. Таким чином, ми повернулися в діапазо
Jan 31, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement