Платформа прозорості WOO X: виводимо довіру до криптобірж вище рівня традиційних фінансів

Платформа прозорості WOO X: виводимо довіру до криптобірж вище рівня традиційних фінансів

WOO X стала першою криптовалютною біржею, яка запустила платформу для публікації резервів та зобов'язань у режимі реального часу. Мета цієї ініціятиви — зробити так, щоб криптовалютні біржі заслуговували на більшу довіру, ніж представники сфери традиційних фінансів.

Після краху кількох криптовалютних бірж з'явилося чимало інструментів збільшення прозорості активності торгових платформ. Як би там не було, вони не показували повної картини, яка дозволила б переконатися у профілі ризику активів на певній біржі. У свою чергу, платформа прозорості від WOO Network доступна за посиланням https://woo.org/proof-of-reserves/ і складається з кількох важливих складових. Це блок з актуальними даними, які оновлюються кожні 15 хвилин, підтвердження резервів із зазначенням їхнього місцезнаходження, інформація про зобов'язання та список відповідей на популярні питання, а також пункт із подальшими планами компанії для додаткової прозорості.

Команда WOO Network вирішила піти шляхом максимізації прозорості та своєчасності. Саме тому платформа WOO X за можливості використовує підтвердження у блокчейні одночасно із наступними моментами:

  • Наявність інформації про активи та зобов'язання в режимі реального часу, які можна підтвердити
  • Надмірне забезпечення активів по відношенню до зобов'язань у якості буфера
  • Проведення зовнішнього аудиту та підтвердження повноти та точності використовуваної методології
  • Наявність консервативних та диверсифікованих активів на платформах ліквідності за типом Binance або OKX
  • Використання сфери децентралізованих фінансів та некастодіяльного трейдингу у якості базового рішення ризику контрагента

Як використовувати платформу прозорості

Ми вважаємо, що користувачі криптобірж не повинні покладатися на централізовані об'єкти управління ризиками. Натомість у них мають бути дані, які можна перевірити. Власне, завдяки їм і вдасться приймати власні обґрунтовані рішення.

Далі — опис різних складових платформи.

Коефіцієнт резервів

Знайомство з платформою прозорості WOO X починається з коефіцієнта резервів, який порівнює обсяг активів користувача та грошові резерви криптобіржі, пов'язані з зобов'язаннями по депозитах клієнтів. Якщо це співвідношення перевищує рівень 100 відсотків, всі зобов'язання за депозитами користувачів забезпечені активами на WOO X у співвідношенні 1:1. Причому до них у тому числі належать грошові резерви та фонд страхування.

Коефіцієнт зберігання

Цей показник є результатом ділення загальної суми грошових резервів WOO Network, фонду страхування та активів користувачів на зберіганні у третіх сторін або в холодному сховищі на загальну суму зобов'язань за депозитами користувачів. Водночас резерви на WOO X розділені між собою. Частина з них використовується для забезпечення глибокої ліквідності, ще одна частка резервів знаходиться в холодному сховищі, а інші активи зберігаються в інституційних компаній на кшталт Fireblocks. Таким чином компанія диверсифікує ризики, убезпечуючи себе від наслідків можливого хаку чи інших ризиків контрагентів.

Команда WOO X прагнутиме забезпечити коефіцієнт зберігання на рівні вище 75 відсотків. Таким чином користувачі отримають додаткову впевненість у ситуації, а представники криптобіржі зможуть і надалі підтримувати глибоку ліквідність разом з опцією нульових комісій для трейдингу.

Кастодіяльне сховище

WOO Network користується послугами кількох кастодіянів інституційного рівня для захисту засобів користувачів, що одночасно знижує ризики точок відмови. Перелік відповідних компаній є у списку. Наприклад, дані про Fireblocks доступні у блокчейні. Також команда WOO X працює з Cobo Custody над створенням спеціальних адрес, які б дозволили бачити наявність криптоактивів саме у мережі.


Джерела ліквідності

WOO X використовує гібридний підхід, який передбачає залучення сторонніх платформ для агрегування ліквідності та хеджування. Така схема потребує радикальної прозорості — і вона справді є. Зокрема, ми показуємо обсяги активів кожного джерела, які за допомогою API оновлюються кожні 15 хвилин. До того ж ми цілодобово моніторимо кредитоспроможність кожного майданчика, щоб звести до мінімуму можливі ризики контрагента.

Зобов'язання

Вкладка із зобов'язаннями включає всі зобов'язання за депозитами користувачів на криптобіржі WOO X. Це може звучати дивно, але серед 51 топової криптобіржі власні зобов'язання на сайтах розкрили лише 7 торгових платформ.

Стовпець з балансом користувачів (User Balance) стосується їхніх позицій на WOO X, тоді як наступний стовпчик з маржею (User Margin) є сумою негативних балансів користувачів. Для знаходження загальної суми зобов'язань достатньо відняти маржу від балансу користувачів.

Іноді між активами та зобов'язаннями може спостерігатися невідповідність. Подібне пояснюється деякими дельта-нейтральними операціями хеджування із задіянням ф'ючерсів, які б хеджували спот-позиції та одночасно гарантували краще виконання для користувачів. WOO Network тримає активи та позиції за зобов’язаннями користувача, причому ця стратегія неухильно хеджується відповідно до дуже жорстких обмежень ризику.

Однак платформа прозорості — це ще не все. Тепер Умови використання від WOO Network гарантують, що користувачі мають переваги пріоритетних кредиторів у рамках чинного законодавства. Дане юридичне уточнення дуже важливо для визначення безпеки та повернення коштів користувачів за найбільш негативного сценарію.

Відповіді на популярні питання та не тільки

WOO Network працює над впровадженням алгоритму дерева Меркла. Останній дозволить підтвердити, що у розрахунку зобов'язань криптовалютної біржі враховуються всі активи її користувачів. У цілому дерева Меркла необхідні для створення криптографічного підтвердження обліку всіх балансів під час створення снепшота зобов'язань. Також WOO Network планує забезпечити проведення фінансового аудиту з боку авторитетної та незалежної сторонньої компанії — це потрібно для підтвердження точності та повноти даних, що надаються.

Перейти до розділу із відповідями на популярні питання можна за посиланням.


Будьте в курсі всього, що відбувається з WOO Network!

Приведений контент не є рекомендацією щодо інвестицій або трейдингу, а також не є пропозицією, закликом або порадою для взаємодії з певним продуктом або сервісом. Цей контент призначений виключно для інформаційних цілей. Будь-яка людина, яка приймає певні інвестиційні рішення або змінює їх з урахуванням даного матеріалу, несе повну відповідальність за можливі результати чи фінансові втрати.

Зміст цього документа було перекладено різними мовами та опубліковано на різних платформах. У разі будь-яких розбіжностей чи невідповідностей між різними варіантами цього тексту внаслідок неправильного перекладу, остаточним варіантом вважається англійська версія на нашому офіційному сайті.

Read Next
Реакція ринків на засідання ФРС та інші новини

Реакція ринків на засідання ФРС та інші новини

Доброго ранку, доброго дня, доброго вечора - чи коли б ви це не читали! Це ринковий дайджест новин від WOO, у котрому ми говоримо про найцікавіші події тижня, що минає! – Що у тренді? Новий стейблойн від Cardano отримав назву Djed Після успішного аудиту новий стейблкойн, для застави в еко-системі Cardano, Djed, був успішно випущений в мейннеті. Djed (DJED) прив’язаний до долара США та забезпечений нативним токеном Cardano, ADA. Djed (DJED) використовує токен Shen (SHEN) як резервну монету.
Feb 4, 2023
WOO Ventures проведе аірдроп для стейкерів на WOO X та WOOFi

WOO Ventures проведе аірдроп для стейкерів на WOO X та WOOFi

Користувачі криптовалютних бірж WOO X та WOOFi, які стейкали не менше 1800 WOO в момент проведення снепшота 10 січня 2023 року, беруть участь у роздачі токенів. У першій половині січня 2023 року стали відомі деталі оновленої токеноміки WOO. Однією зі складових апдейту стало спалювання 24 відсотків від загальної пропозиції токена WOO, досягти чого вдалося за рахунок згортання підрозділів WOO Ventures, WOO DAO та страхового фонду. Тепер у рамках закриття WOO Ventures представники WOO Network розд
Feb 3, 2023
Біткойн відреагував на підвищення базової процентної ставки зростанням до зони 24 тисяч доларів

Біткойн відреагував на підвищення базової процентної ставки зростанням до зони 24 тисяч доларів

Курс Біткойна підскочив до рівня 24 тисяч доларів. Позитивний рух відбувся у відповідь на засідання Федерального комітету відкритого ринку (FOMC), у ході якого базову процентну ставку було підвищено лише на 25 базисних пунктів. Водночас трейдери шортили мем-токени. До торгівлі на WOO X BTC наблизився до зони 24 тисяч доларів під час засідання Федерального комітету відкритого ринку (FOMC). За кілька годин після заходу курс Біткойна досяг пікових 24 257 доларів. Наступного дня після засіданн
Feb 2, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement