Перспективи ринку криптовалют: стратегія гри в 2023 році

Перспективи ринку криптовалют: стратегія гри в 2023 році

2022 був, безумовно, найнасиченішим роком для крипторинка. Галузь, яка роками боролася за масове впровадження, постійно зазнавала невдач через численні збої, спричинені зломами, поганим управлінням ризиками та шахрайством з боку багатьох найбільших гравців галузі.

Поряд з обвалами на ринку криптовалют вартість Біткойна впала майже на 80% порівняно з її рекордно високим рівнем у 2021 році через погані макроекономічні умови, а саме війну в Україні, послідовні підвищення ставок ФРС, рекордно високу світову інфляцію, нестабільність енергетичних ринків та зміцнення долара США.

Ціна Біткойна опустилася до рівня $15,000 у 2022 році з рекордно високого майже $70,000 у 2021 році. Військове вторгнення в Україну в лютому 2022 року порушило експорт товарів, включаючи нафту та газ, що призвело до зростання інфляції до рівнів, небачених десятиліттями. Щоб боротися з високою інфляцією, Федеральна резервна система США 7 разів підвищувала базову процентну ставку до найвищого рівня за 15 років, тоді як вартість долара США зміцнювалася протягом усього року.

Крім того, невизначеність виникла навколо соціальної мережі Twitter, коли її придбав Ілон Маск. Події у Twitter важливі, оскільки це перша платформа для криптоентузіастів. Наприклад, FUD посилився спекулянтами у зв'язку з раптовим падінням FTX у листопаді, викликаним сніговою грудою з твіту засновника Binance про аномалії, що відбувалися з балансовим звітом Alameda Research.

Події 2022 року, які безпосередньо вплинули на ринок

Санкції проти Tornado Cash у серпні 2022 року – найсильніший сигнал уряду США криптогравцям. Tornado Cash, який здебільшого діє як міксер монет, нібито відмивав доходи від кіберзлочинів, у тому числі понад $455 мільйонів, вкрадених хакерською групою, яку спонсорує північнокорейська держава. Висновок: у 2023 році США не будуть найкращим місцем для трейдерів через натяки на подальше регулювання. Прагнення анонімності можуть зіткнутися з перешкодами та проблемами з боку регуляторів. Тим не менш, конфіденційність залишається важливою темою у криптоіндустрії.

Крах екосистеми Terra викликав сильний шок у галузі: за оцінками крипторинок втратив близько $60 мільярдів. Стейблкоїн Terra UST зазнав краху, оскільки його екосистемна монета LUNA потрапила в гіперінфляційну смертельну спіраль через те, що мала дуже мало коштів для забезпечення UST. Висновок: можливе подальше регулювання стейблкоїнів. Незважаючи на те, що UST був алгоритмічним стейблкойном, органи, що регулюють, можуть розглядати всі стабільні монети крізь одну призму. Ймовірно, в майбутньому індустрія більше покладатиметься на стейблкоіни, забезпечені фіатом.

Крах Three Arrows Capital (3AC), колись найвідомішого криптовалютного хедж-фонду у світі, можна пов'язати з крахом Terra у травні. Колись 3AC управляла активами на суму близько $10 мільярдів, але не змогла задовольнити вимоги кредиторів та торгових контрагентів. Висновок: ситуація підштовхнула до розвитку DeFi. Якби всі запозичення та кредити 3AC проводилися он-чейн, вимоги до забезпечення були б прозорими, і учасники ринку могли б запобігти краху зменшивши своє кредитне плече.

Крадіжка $600 мільйонів із Ronin Network, сайдчейну, створеного для гри Axie Infinity, в якій потрібно заробляти гроші, стала найбільшим зломом цього року. Хакери отримали доступ до більшості закритих ключів, що зберігаються у валідаторів транзакцій для мосту між мережами, та схвалили зняття коштів. Висновок: оскільки це був один з декількох мостів, зламаних у 2022 році, вони, як і раніше, є одним із найбільших ризиків для перспектив мультичейну.

Раптовий крах FTX у жовтні був спричинений тим, що її колишній генеральний директор Сем Бенкман-Фрід використав клієнтські депозити для покриття торгових збитків свого хедж-фонду Alameda Research, а також для покриття особистих витрат, включаючи нерухомість та політичні пожертвування. Падіння FTX викликало негативний резонанс далеко за межами криптоіндустрії. Висновок: крах цілої криптобіржі вказав на проблему відсутності прозорості фінансових операцій на біржах та зміцнив принципи, на яких будувалась DeFi. Прозорість, децентралізація та самостійне зберігання коштів, на яких будується децентралізована торгівля, дозволяють запобігати зловживанню активами користувачів.

Негатив не затьмарив хороші новини

Ціннісні пропозиції криптоактивів були продемонстровані в Україні, коли країна отримала близько $100 мільйонів у вигляді пожертв у криптовалюті для ведення війни проти Росії. Децентралізований характер криптоактивів та їх несприйнятливість до дій національних урядів роблять криптовалюту дуже ефективною для використання як моментальні донати.

Успішне завершення злиття Ethereum у вересні - найвизначніший момент 2022 року. Історичний перегляд другого за величиною мережі включав об'єднання вихідного рівня блокчейна Ethereum з його консенсусним рівнем Proof-of-Stake. Два роки тестування та понад 100 дзвінків сотень розробників у всьому світі призвели до усунення необхідності в енергоємному майнінгу та підвищенні безпеки, що проклало шлях для майбутніх перспектив масштабованості.

Перспективи на 2023 рік: бичачий прогноз і менше маячні

Спираючись на уроки минулого року, інновації у просторі криптоактивів відбуватимуться на тлі політики ФРС зі стримування інфляції в США, війни в Україні, що триває, і сильно підірваної довіри широких верств населення до криптоіндустрії.

“Минулого року макроекономічні події мали значний вплив на ринок криптовалют, оскільки криптовалюти розглядаються установами як ризиковані активи. Варто зазначити, що нарратив про криптовалюту не відіграв в макроподіях, наприклад, нарратив про збереження вартості (SOV) не показав себе з початком війни [в Україні], і ми спостерігали зміцнення долара США”, - сказала Тіффані Ван, аналітик WOO Network.

Макроекономіка

Ван сказала, що у бичачому сценарії 2023 року інфляція в США знизиться, оскільки монетарна політика ФРС буде жорсткішою, а ринок праці залишиться сильним. Це означатиме краще ставлення до ризику на крипторинку. З іншого боку, ведмежим сценарієм можливе і те, що інфляція у США залишиться затяжною.

"Хоча жовтнева та листопадова інфляція цього року пішла на зниження, необхідні додаткові докази, щоб підтвердити позитивний зсув".

Ван також відмітила, що вплив ФРС на реальну економіку відстає. Наскільки сповільниться реальна економіка і ринок праці, ще побачити. Також вона наголосила на можливості відкриття Китаю.

“З відкриттям Китаю зростання попиту допоможе світовій економіці та ланцюжку поставок. Однак цей попит може також призвести до зростання цін на енергоносії у глобальному масштабі та створити інфляційний тиск”, - зазначила вона.

Зменшення прірви між CEX та DEX

"Розрив між децентралізованими обмінниками (DEX) і централізованими біржами (CEX) буде зменшуватися, оскільки DEX підкреслює свою унікальну ціннісну пропозицію, особливо у світлі фіаско FTX", - сказав Кевін Фенг, голова DeFi у WOO Network.

Нижче наведено його аргументи на підтримку зростання користувачів DEX:

Очікуйте більш широкого впровадження L2 для масштабування екосистеми Ethereum та EVM загалом.

“Завдяки зрілості рішень Optimistic та ZK rollup, а також впровадженню Proto-Dank Sharding масштабованість Ethereum різко покращиться. Я очікую, що на L2 відбуватиметься більше щоденних транзакцій, а основна мережа Ethereum PoS стане розрахунковим рівнем з максимальною децентралізацією та безпекою,” – зазначив Фен.

Більше людей будуть зацікавлені у позабіржових гаманцях, що означає більш широке впровадження DEX.

“Сьогодні DEX, як і раніше, не можуть зрівнятися з CEX з точки зору ефективності, користувальницького досвіду та комісій, однак вони будуть йти тим самим шляхом, що й розвиток CEX, де більше користувачів та конкурентів призводять до інновацій, які знижують вартість та збільшують ефективність використання платформи”.

Абстракція облікового запису значно покращить досвід використання DeFi та впровадження гаманців зі смарт-контрактами.

“Введення абстракції облікового запису в дорожню карту Ethereum може вирішити безліч проблем, таких як керування закритими ключами, оплату газу тощо для новачків у DeFi. Прозорість та незмінні записи в мережі можуть бути використані для створення покращеної кредитної системи”.

Майбутнє NFT у забезпеченні ціни протоколів DeFi.

“NFT були гарячою темою на останньому бичачому ринку, проте відсутність їхньої корисності ставала очевиднішою. Тим не менш, було доведено, що NFT є найкращим інструментом для підвищення залучення користувачів, тому ми очікуємо, що вони більше використовуватимуться в проектах DeFi, для забезпечення цінності використання протоколів”.

Трейдери будуть відповідальніше обирати біржу

Прозорість є однією з основних тем у 2022, на яку WOO Network швидко відреагувала, створивши першу у своєму роді комплексну інформаційну панель активів, яка оновлюється кожні п'ятнадцять хвилин, встановлюючи нові стандарти прозорості для централізованих бірж.

“Ми вважаємо, що у 2023 році виникне великий розрив між багатьма криптовалютними компаніями, між тими, хто твердо прихильний до прозорості, і тими, хто приховує свої операції. Маючи це на увазі, WOO Network планує забезпечити більшу прозорість щодо якості виконання на біржі WOO X та токеноміки WOO”, - сказав Мітчелл Ніколсон, голова з розвитку екосистеми WOO Network.
“У 2022 ми стали свідками бурхливої ​​трансформації у просторі криптоактивів, внаслідок чого на ринку утворився вакуум, оскільки підприємства, що вижили, щосили намагаються підвищити рівень своєї прозорості та повернути довіру клієнтів. Однак це також зрівняло ігрове поле централізованих бірж, оскільки користувачі навчилися розбиратися у партнерських відносинах та маркетингу, приділяючи більше уваги довірі та прозорості”, - сказав Бен Йорк, віце-президент з екосистеми.

WOO Network готується до децентралізації у 2023

Йорк зазначив, що WOO Network знаходиться в кращому положенні для очікуваних подій наступного року.

“Ми доклали багато зусиль для розробки та покращення WOOFi в очікуванні більшої кількості користувачів DEX у наступному році та надалі”.

Запущений у жовтні минулого року, обмінник WOOFi перевершив усі очікування, додавши функції обміну між мережами, стейкінгу, а також інституційного інвестування у 5 мережах. Подальші поліпшення ще попереду, а введення нового стейкінгу і NFT в Q1 2023 є основним моментом, спрямованим на те, щоб зробити досвід користувача більш приємним і корисним, ніж будь-коли раніше в DeFi.

WOOFi DEX швидко розвивається, і готується до додавання більшої кількості спотових пар та безстрокових ф'ючерсів. Популярність прозорих, децентралізованих ф'ючерсних бірж продовжує зростати, і WOOFi DEX незабаром вступить в їх ряди, з унікальним інтерфейсом, що не поступається централізованій біржі, додавши корисність та впізнаваність токена WOO серед користувачів децентралізованих протоколів.


Будьте в курсі всього, що відбувається з WOO Network!

Приведений контент не є рекомендацією щодо інвестицій або трейдингу, а також не є пропозицією, закликом або порадою для взаємодії з певним продуктом або сервісом. Цей контент призначений виключно для інформаційних цілей. Будь-яка людина, яка приймає певні інвестиційні рішення або змінює їх з урахуванням даного матеріалу, несе повну відповідальність за можливі результати чи фінансові втрати.

Зміст цього документа було перекладено різними мовами та опубліковано на різних платформах. У разі будь-яких розбіжностей чи невідповідностей між різними варіантами цього тексту внаслідок неправильного перекладу, остаточним варіантом вважається англійська версія на нашому офіційному сайті.

Read Next
WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

Top-10 giełda zdecentralizowanych finansów (DEX) - WOOFi - uruchamia się na szybko rozwijającym się zkEVM, wspieranym przez potężnego gracza w dziedzinie DeFi - Consensys. Otwarci dla przedsięwzięć na Linea Chyba nie można było przegapić, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy sieci warstwy 2 zyskują na popularności. Wierzymy, że to nie tylko chwilowa moda, ale początek długoterminowego trendu, który sprawi, że te blockchainy staną się bardziej zatłoczone niż nawet najbardziej ruchliwe centra handlo
Aug 4, 2023
WOO network otwiera innovation hub w Polsce

WOO network otwiera innovation hub w Polsce

Innovation Hub powstał dzięki WOO Network w Polsce, mając na celu rozwijanie najlepszych projektów związanych z kryptowalutami w regionie. Ośrodek innowacyjny WOO Network web3 będzie identyfikować i wspierać obiecujących specjalistów z branży blockchain, start-upy oraz społeczności. "Jako część naszego zaangażowania w budowanie zdecentralizowanych finansów, ośrodek innowacyjny będzie wspierać utalentowane techniczne osoby, które rozwiązują problemy i pozytywnie wpływają na przestrzeń kryptowalu
Aug 2, 2023
Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Tematy, statystyki i analiza z drugiego kwartału 2023 roku Drugi kwartał 2023 roku był pełen wzlotów i upadków, z pojawiającymi się zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi wiadomościami. Po negatywnej stronie, banki centralne kontynuowały zaostrzanie warunków finansowych, a upadek Credit Suisse oznaczył początek trzeciego kwartału. Rynek NFT doświadczył znaczących spadków wartości w wielu kolekcjach, zaczynając od Bored Ape Yacht Club i przechodząc na ekosystem Azuki po wprowadzeniu wysoko rozc
Jul 11, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement