Комісії та спреди у криптовалютах – основа торговельної стратегії кожного трейдера

Комісії та спреди у криптовалютах – основа торговельної стратегії кожного трейдера

Матеріял від CryptoJelleNL

Трейдери постійно стикаються з комісіями та спредами. Яким би не був ринок в основі торговельних операцій, всі біржі стягують певну комісію, яка може бути представлена у різних видах і формах. У сьогоднішній статті розглядаємо тему спредів і комісій, а також дізнаємося, чому ці складові слід обов'язково враховувати при розробці власної торговельної стратегії.

Взагалі спреди та комісії є головним джерелом доходів для бірж та маркет-мейкерів. Якби не було комісій та спредів, маркет-мейкери покинули б ринок, ну а біржам довелося б закритися. Тобто по суті комісії можна вважати неминучим злом, з яким доведеться зіткнутися кожному трейдеру.

Що таке комісії за торгівлю криптовалютами?

Сьогодні криптобіржі пропонують багато платних послуг. Це може бути виведення криптоактивів з біржі, банальне проведення трейду, позика капіталу або збереження відкритої позиції з кредитним плечем — за все це швидше за все доведеться платити комісії.

При цьому розмір останньої може змінюватись, що призводить до постійної конкуренції між торговельними платформами, які намагаються зробити учасникам ринку вигіднішу пропозицію. Наприклад, деякі біржі пропонують навіть торгівлю без комісії задля залучення нових користувачів. Однак на практиці і такі біржі так чи інакше стягують певні відсотки.

Отже, незалежно від біржі вам так чи інакше доведеться зіткнутися із деякими з цих комісій:

  • Комісії мейкера — це збори, пов'язані з виконанням лімітних ордерів, тобто трейдів за заздалегідь обраним курсом. Комісії мейкера зазвичай нижчі за комісії тейкера, адже саме мейкери дозволяють створювати — від англійського “make” — біржовий ордербук.
  • Комісії тейкера — це збори, пов'язані з виконанням ринкових ордерів, тобто за актуальним курсом. Комісії тейкера найчастіше вищі за комісії мейкера, адже тейкери забирають — від англійського “take” — ліквідність із ордербуку.
  • Комісії левериджу/маржі — це збори, пов'язані із запозиченням грошей у біржі для відкриття більших торговельних позицій. Якщо позиція з кредитним плечем/маржею зіткнеться із ліквідацією, з вас можуть додатково стягнути комісію за ліквідацію.
  • Комісії фандингу — це збори, пов'язані з підтримкою відкритої позиції з кредитним плечем.

Нагадуємо: фандинг або фінансування є механізмом, який використовується задля підтримки балансу між ціною ф'ючерсного контракту та ціною базового активу. Наприклад, коли безстрокові ф'ючерси стають дорожчими у порівнянні з базовим активом, з трейдерів із довгими позиціями стягується комісія фандингу задля створення тиску продавців. Така схема відновлює баланс над ринком.

  • Комісії мережі чи газ – це збори, пов'язані з проведенням транзакцій у блокчейні.
  • Комісії за виведення – це збори, пов'язані з виведенням криптоактивів з бірж. Зазвичай комісії за виведення покривають певну частину комісій мережі.

Важливо наголосити, що всі перераховані комісії варіюються залежно від обраної біржі, а подекуди й окремого користувача. У випадку із комісіями мейкера та тейкера багато торговельних платформ використовують багаторівневу структуру, відповідно до якої з трейдерів із великими торговельними обсягами стягуються комісії за нижчою ставкою.

Врахування розміру комісій відіграє ключову роль під час створення трейдингової стратегії. Особливо це актуально для високочастотного трейдингу, де комісії у тому числі можуть виявитися більшими за отриманий прибуток. У зв'язку з цим дуже важливо ознайомитись з особливостями роботи криптобіржі перед взаємодією з нею, оскільки іноді на деяких торговельних платформах ховаються високі комісії за певні дії.

Що таке спред бід-аска?

Спред — ще одна стаття витрат у торгівлі, яку багато трейдерів не враховують під час вибору біржі. І це далеко не найкраще рішення, адже спред може серйозно вплинути на прибутковість юзера.

Для детального розуміння спреду між бідом (максимальним курсом, за яким покупець згоден придбати актив) і аском (мінімальним курсом, за яким продавець згоден продати свій актив) необхідно спочатку ознайомитися із ордербуком. Загалом це база даних, яка збирає та зберігає всю доступну ліквідність на біржі, відображаючи її у зрозумілій та простій формі. Самі ордербуки демонструють усі ордери на купівлю та продаж активів, що дозволяє створити уявлення про актуальну ліквідність, а також ситуацію із попитом і пропозицією. Ордербуки постійно оновлюються, оскільки у системі опиняються як нові ордери, так і відбуваються ліквідації.

Для наочності проаналізуємо ордербук в торговельній парі BTCUSDT на платформі WOO X. Ордери на купівлю або біди позначені зеленим кольором, тоді як ордери на продаж або аски представлені червоним кольором. Всі ці дані сортуються за курсом та кількістю монет в ордерах.


Тут також можна побачити спред бід-аска, також відомий як розрив між найвищою пропозицією у 28 241.2 долара та найнижчою пропозицією на рівні 28 247.0 долара. Розрив становить 5.8 долара — і саме він є спредом, тобто різницею між ціною, за якою одна сторона готова продати актив, та максимальним курсом, за яким інша сторона згодна його купити.

У більшості випадків спред між бідами та асками визначається простою динамікою попиту та пропозиції, що призводить до досить вузьких спредів. У той же час деякі біржі підтримують фіксований спред, який відображає їхню модель генерації доходів для маркет-мейкерів. Звідси можна зробити актуальний висновок для ринку цифрових активів: чим більше торговельні обсяги на ринку та краще ліквідність, тим вужчими найчастіше виявляють спреди між попитом і пропозицією.

За аналогією з торговельними комісіями спред між бідом і аском також може суттєво позначитися на прибутковості трейдера. Все ж при використанні ринкових ордерів ця невелика різниця між ціною купівлі та ціною продажу може згодом накопичуватися та перетворюватися на серйозну цифру, оскільки маркет-ордер означає купівлю за трохи більшим курсом у порівнянні з ринком і продаж — за трохи меншим. І з кожним трейдом невелика частина ваших доходів йде маркет-мейкерам.

Найбільш наочний приклад: уявіть ситуацію, коли ви трейдите DOGE. Справедлива ринкова вартість криптовалюти становить 8 центів, тоді як спред дорівнює 1 центу. Відповідно, купівля DOGE за допомогою маркет-ордера за найкращим з доступних курсів у 8.5 цента також означатиме кращу ліквідність для зливу цих монет на рівні 7.5 цента. А отже у подальшому DOGE потрібно буде зрости в ціні на 13 відсотків, щоб ви вийшли в нуль, тобто в точку беззбитковості!

Трейдери можуть звести до мінімуму вплив спреду між бідом і аском, використовуючи лімітні ордери замість ринкових. До того ж лімітні ордери дозволяють чітко вказати рівень проведення трейду, тоді як маркет-ордери виконуються за найкращою доступною ліквідності. Ну а це може закінчитися не найвигіднішими курсами торговельних операцій.

Висновки

Загалом комісії та спреди між попитом і пропозицією є вкрай важливими показниками, які потрібно обов'язково враховувати трейдерам. Вони можуть вплинути на прибутковість тієї чи іншої торговельної стратегії — і особливо за використання високочастотної торгівлі.

Комісії та спреди залежать від використовуваної біржі, обраного продукту та торгової пари, до того ж спреди можуть змінюватись в залежності від доступної ліквідності на ринку. У результаті все зводиться до того, що кожна біржа матиме свою структуру комісій, тому перед використанням торговельних майданчиків дуже важливо ознайомитися з їхньою документацією.

Тож не полінуйтеся витратити час не лише на вивчення рівня комісій на вибраній вами біржі, але й на порівняння знайдених показників із іншими торговельними платформами. Ще не забудьте розрахувати вартість вашої торговельної активності за фіксований період на кшталт місяця. Це також допоможе зрозуміти вплив різних структур комісій на трейдинг загалом.

Примітка автора: дана стаття ґрунтується на його обмежених знаннях та досвіді. Матеріял був написаний виключно для інформаційних цілей. Його не варто розглядати як інвестиційну пораду у будь-якій формі.

Примітка редактора: CryptoJelleNL ділиться інформацією про криптовалютну сферу. Він бере активну участь у фінансових ринках протягом понад п'ять років, переважно орієнтуючись на довгострокові інвестиції на фондовому ринку та в криптовалюти. Поки ці інвестиції працюють, автор створює контент для кількох платформ. Тепер він також буде ділитися власними думками і з WOO Network.

Twitter автора: twitter.com/cryptojellenl


Будьте в курсі всього, що відбувається з WOO Network!

Приведений контент не є рекомендацією щодо інвестицій або трейдингу, а також не є пропозицією, закликом або порадою для взаємодії з певним продуктом або сервісом. Цей контент призначений виключно для інформаційних цілей. Будь-яка людина, яка приймає певні інвестиційні рішення або змінює їх з урахуванням даного матеріалу, несе повну відповідальність за можливі результати чи фінансові втрати.

Зміст цього документа було перекладено різними мовами та опубліковано на різних платформах. У разі будь-яких розбіжностей чи невідповідностей між різними варіантами.

Read Next
WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

WOOFi wdraża się na Linea Mainnet, umacniając swoją pozycję jako centrum omnichain dla traderów DeFi.

Top-10 giełda zdecentralizowanych finansów (DEX) - WOOFi - uruchamia się na szybko rozwijającym się zkEVM, wspieranym przez potężnego gracza w dziedzinie DeFi - Consensys. Otwarci dla przedsięwzięć na Linea Chyba nie można było przegapić, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy sieci warstwy 2 zyskują na popularności. Wierzymy, że to nie tylko chwilowa moda, ale początek długoterminowego trendu, który sprawi, że te blockchainy staną się bardziej zatłoczone niż nawet najbardziej ruchliwe centra handlo
Aug 4, 2023
WOO network otwiera innovation hub w Polsce

WOO network otwiera innovation hub w Polsce

Innovation Hub powstał dzięki WOO Network w Polsce, mając na celu rozwijanie najlepszych projektów związanych z kryptowalutami w regionie. Ośrodek innowacyjny WOO Network web3 będzie identyfikować i wspierać obiecujących specjalistów z branży blockchain, start-upy oraz społeczności. "Jako część naszego zaangażowania w budowanie zdecentralizowanych finansów, ośrodek innowacyjny będzie wspierać utalentowane techniczne osoby, które rozwiązują problemy i pozytywnie wpływają na przestrzeń kryptowalu
Aug 2, 2023
Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Zrozumieć WOO network: Raport za drugi kwartał 2023 roku

Tematy, statystyki i analiza z drugiego kwartału 2023 roku Drugi kwartał 2023 roku był pełen wzlotów i upadków, z pojawiającymi się zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi wiadomościami. Po negatywnej stronie, banki centralne kontynuowały zaostrzanie warunków finansowych, a upadek Credit Suisse oznaczył początek trzeciego kwartału. Rynek NFT doświadczył znaczących spadków wartości w wielu kolekcjach, zaczynając od Bored Ape Yacht Club i przechodząc na ekosystem Azuki po wprowadzeniu wysoko rozc
Jul 11, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement