Чи перестануть центральні банки настільки агресивно підвищувати облікову ставку?

Чи перестануть центральні банки настільки агресивно підвищувати облікову ставку?

2022 вже заслужив місце в історії людства завдяки різним неординарним явищам, і рекордна інфляція в багатьох країнах — одне з них. Центральні банки традиційно борються з нею шляхом підвищення облікової ставки, тобто вартості видачі кредитів центральними банками. Темпи зростання облікової ставки напередодні виявилися рекордними за кілька десятків років, проте постійно так тривати не може. Однак чи готові головні банки нарешті перестати підвищувати цей важливий відсоток та водночас пробудити апетит інвесторів до цифрових активів?

Облікова ставка означає відсоток, під який центральні банки видають кредитні гроші комерційним банкам. За сумісництвом це також головний інструмент для боротьби з інфляцією, яку постійно використовують банкіри.

У разі зростання інфляції — тобто знецінення національних фіатних грошей та збільшення цін на продукти та послуги — центральні банки підвищують облікову ставку. У такому разі кредитні гроші стають дорожчими, що посилює національну валюту та впливає на економічну активність у межах країни. І хоча темпи зростання економіки в подібних ситуаціях скорочуються, оскільки залучати капітал стає складніше, те саме стосується й цін на продукти.

З іншого боку, при стабільній інфляції кредитні гроші дешевші, а отже дозволити собі взяти кошти в борг для ведення діяльності може більша кількість підприємців та компаній. Те саме стосується апетиту інвесторів, тобто їхнього бажання вкладати гроші в певні інструменти. Нижча облікова ставка означає доступність кредитів, тому й можливостей для отримання грошей разом з подальшим їхнім інвестуванням стає більше.

У червні 2022 року Федеральна резервна система США підвищила облікову ставку на 75 базисних пунктів, причому перед цим подібне траплялося хіба що у 1994 року. Таке рішення призвело до скорочення темпів розвитку економіки та створило невизначеність для інвесторів. У результаті їм вигідніше пересидіти непрості часи в доларі, який зміцнюється, а не зв'язуватися з ризикованими активами. Цим, власне, і пояснюються обвали тих самих криптовалют на тлі зростання облікової ставки напередодні.

Ресурс: https://www.forbes.com/advisor/investing/fed-funds-rate-history 


Далі ФРС підвищувала ставку на 75 базисних пунктів у липні та вересні. Проте тепер економісти заговорили про можливий поворот політики центральних банків. Наприклад, представники команди стратегії WOO Network вважають, що сьогодні — другого листопада — засідання Федерального комітету відкритого ринку (FOMC) закінчиться підвищенням облікової ставки на чергові 75 базисних пунктів. Також під час заходу варто чекати на сигнал про те, яким буде збільшення показника на наступному засіданні у грудні. А воно може бути еквівалентним як 75, так і 50 базисним пунктам, що означатиме можливе послаблення зусиль ФРС та покращення ситуації на ринках.

Прогнози Європейського центрального банку напередодні сприйняли як “голубині”, тобто спрямовані на зниження темпів підвищення облікової ставки. Зокрема, представники ЄЦБ заявили, що подальші рішення щодо процентної політики прийматимуться на кожній зустрічі окремо. При цьому непроста ситуація з інфляцією в Єврозоні може внести корективи в цей план.

Очікування Банку Японії себе не виправдали, тому його представники знову вдалися до так званого контролю кривої прибутковості (YCC), тобто проведення операцій з облігаціями. У той же час Банк Канади підняв облікову ставку на 50 базисних пунктів, що виявилося нижче за прогнозований результат.

Загалом команда стратегії WOO Network впевнена, що кінцева траєкторія руху процентної ставки визначатиметься динамікою інфляції. Якщо вона не знизиться найближчим часом, тоді центральні банки скоріш за все збережуть "яструбиний" підхід і далі підвищуватимуть облікову ставку агресивними темпами.

На тлі цього навколо криптовалют в останні тижні зберігався позитивний фон новин. Цьому сприяло скорочення кількості ETH в обороті після переходу блокчейну Ethereum на алгоритм консенсусу Підтвердження частки володіння або PoS. Також криптоспільнота тепло зустріла купівлю платформи Twitter Ілоном Маском, який є шанувальником Dogecoin.


Будьте в курсі всього, що відбувається з WOO Network!

Приведений контент не є рекомендацією щодо інвестицій або трейдингу, а також не є пропозицією, закликом або порадою для взаємодії з певним продуктом або сервісом. Цей контент призначений виключно для інформаційних цілей. Будь-яка людина, яка приймає певні інвестиційні рішення або змінює їх з урахуванням даного матеріалу, несе повну відповідальність за можливі результати чи фінансові втрати.

Зміст цього документа було перекладено різними мовами та опубліковано на різних платформах. У разі будь-яких розбіжностей чи невідповідностей між різними варіантами цього тексту внаслідок неправильного перекладу, остаточним варіантом вважається англійська версія на нашому офіційному сайті.

Read Next
Реакція ринків на засідання ФРС та інші новини

Реакція ринків на засідання ФРС та інші новини

Доброго ранку, доброго дня, доброго вечора - чи коли б ви це не читали! Це ринковий дайджест новин від WOO, у котрому ми говоримо про найцікавіші події тижня, що минає! – Що у тренді? Новий стейблойн від Cardano отримав назву Djed Після успішного аудиту новий стейблкойн, для застави в еко-системі Cardano, Djed, був успішно випущений в мейннеті. Djed (DJED) прив’язаний до долара США та забезпечений нативним токеном Cardano, ADA. Djed (DJED) використовує токен Shen (SHEN) як резервну монету.
Feb 4, 2023
WOO Ventures проведе аірдроп для стейкерів на WOO X та WOOFi

WOO Ventures проведе аірдроп для стейкерів на WOO X та WOOFi

Користувачі криптовалютних бірж WOO X та WOOFi, які стейкали не менше 1800 WOO в момент проведення снепшота 10 січня 2023 року, беруть участь у роздачі токенів. У першій половині січня 2023 року стали відомі деталі оновленої токеноміки WOO. Однією зі складових апдейту стало спалювання 24 відсотків від загальної пропозиції токена WOO, досягти чого вдалося за рахунок згортання підрозділів WOO Ventures, WOO DAO та страхового фонду. Тепер у рамках закриття WOO Ventures представники WOO Network розд
Feb 3, 2023
Біткойн відреагував на підвищення базової процентної ставки зростанням до зони 24 тисяч доларів

Біткойн відреагував на підвищення базової процентної ставки зростанням до зони 24 тисяч доларів

Курс Біткойна підскочив до рівня 24 тисяч доларів. Позитивний рух відбувся у відповідь на засідання Федерального комітету відкритого ринку (FOMC), у ході якого базову процентну ставку було підвищено лише на 25 базисних пунктів. Водночас трейдери шортили мем-токени. До торгівлі на WOO X BTC наблизився до зони 24 тисяч доларів під час засідання Федерального комітету відкритого ринку (FOMC). За кілька годин після заходу курс Біткойна досяг пікових 24 257 доларів. Наступного дня після засіданн
Feb 2, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement