WOO X Rezerv Tablosu: Kripto borsalarını TradFi'den daha güvenilir hale getirmek

WOO X Rezerv Tablosu: Kripto borsalarını TradFi'den daha güvenilir hale getirmek

WOO X, kripto borsalarını geleneksel finanstan (TradFi) daha güvenilir hale getirmek amacıyla geliştirdiği canlı öz raporlama panosunu piyasaya süren ilk kripto borsası oldu.

Birçok merkezi kripto hizmet sağlayıcısının çöküşünden sonra çeşitli çözümler ortaya atıldı, ancak bunlar bir platformdaki varlıkların tam risk profilini gerçekten doğrulamak için doğru verilerden yoksundur.

WOO Network'ün rezerv tablosu, şunları içerir;

  • Her 15 dakikada bir güncellenen canlı veri raporlaması,
  • Varlıkların kanıtı ve nerede tutuldukları,
  • Yükümlülükler hakkında bilgi,
  • SSS bölümü ve
  • Şirketin şeffaflığını göstermek için daha fazla planını listeleyen bir bölüm.

Aşağıdaki ilkeleri göz önünde bulundurarak, mümkün olan her yerde zincir içi kanıtlarla desteklenen şeffaflığı ve güncelliği en üst düzeye çıkarma yaklaşımını benimsemeye karar verdik:

  • Varlıklar ve borçlar hakkında gerçek zamanlı, doğrulanabilir bilgiler
  • Tampon görevi görmesi için varlıkların yükümlülüklere aşırı teminatlandırılması
  • Metodolojinin eksiksizliğinin ve doğruluğunun dış denetimi ve doğrulanması
  • Likidite mecralarında (Binance/OKX gibi) ölçülü ve çeşitlendirilmiş varlıklar
  • Karşı taraf riskine temel bir çözüm olarak DeFi ve gözetimsiz ticaretin benimsenmesi

Rezerv Tablosu Nasıl Okunur?

Kullanıcıların kendileri adına riski yönetmek için merkezi kuruluşlara güvenmeleri gerektiğine inanmıyoruz. Bunun yerine, kendi bilinçli kararlarını vermek için doğrulanabilir verilere sahip olmalıdırlar.

Aşağıda tablodaki farklı modüllerin bir özeti bulunmaktadır.

Rezerv Oranı

Başlamak için en uygun yer, WOO X'in kullanıcı mevduat yükümlülükleriyle ilgili olarak sahip olduğu kullanıcı varlıklarının ve nakit rezervlerinin sayısını karşılaştıran rezerv oranıdır. Rezerv oranının %100'ün üzerinde olması, tüm kullanıcı mevduat yükümlülüklerinin WOO X'teki varlıkların yanı sıra nakit rezervleri ve sigorta fonu tarafından 1:1 oranında desteklendiği anlamına gelir.

Saklama Oranı

Bu oran, WOO Network'ün nakit rezervlerinin, sigorta fonunun ve kullanıcıların üçüncü taraf saklama kuruluşlarında veya soğuk cüzdanlarda tutulan varlıklarının toplam tutarının, kullanıcıların mevduat yükümlülüklerinin toplam tutarına bölünmesiyle elde edilir. WOO X üzerindeki rezervler, derin likiditeyi toplamak için kullanılma, aktif depoda tutulma ve Fireblocks gibi kurumsal saklama kuruluşlarında güvence altına alınma arasında ayrılmıştır. Bu, hack'lenme veya diğer karşı taraf riskleri de dahil olmak üzere riski çeşitlendirir.

Kullanıcıların güvenini artırmak için WOO X, güvenli saklama oranını %75'in üzerinde tutmaya çalışacaktır. Bu oran aynı zamanda derin likiditemizi ve kullanıcılarımız için sıfır komisyon değer önerimizi sürdürmemizi sağlayacaktır.

Gözetimli Depolama

WOO Network, merkezi arıza noktalarını azaltırken, kullanıcıların varlıklarını korumak için birden fazla özel kurumsal sınıf saklama kuruluşu kullanır. Saklama kuruluşlarımızın bir dökümü gösterge tablosunda bulunabilir. Örneğin Fireblocks zincir üzerinde görüntülenebilir. Şu anda WOO X, Cobo Custody ile birlikte çalışarak tüm fonları zincir üzerinde görünür hale getiren özel adreslere sahip olmak için çalışıyor.

Likidite Kaynakları

WOO X, likiditeyi toplamak ve riskten korunmak için üçüncü taraf platformları kullanan hibrit bir yaklaşıma sahiptir. Bu, şeffaflık için radikal bir yaklaşım gerektirir ve bu nedenle, her 15 dakikada bir güncellenen API'leri kullanarak her bir platforma tahsis edilen varlık sayısını gösteriyoruz. Karşı taraf riskini en aza indirmek için platformların itibarı anlık olarak izlenmektedir.

Yükümlülükler

Yükümlülük beyanımız, tüm kullanıcıların WOO X'teki mevduat yükümlülüklerini içerir. Şaşırtıcı bir şekilde, en büyük 51 kripto borsasından yalnızca 7'si yükümlülük beyanlarını web sitelerinde gösteriyor.

Kullanıcı Bakiyesi sütunu, WOO X'teki kullanıcı pozisyonlarını ifade eder. Kullanıcı Marjı sütunu, toplam yükümlülüğü bulmak için çıkarılacak kullanıcıların negatif bakiyelerin toplamıdır.

Bazen varlıklar ve yükümlülükler arasında bir token uyuşmazlığı olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni, delta-nötr riskten korunma faaliyetlerinin bazılarının, kullanıcılarımıza daha iyi uygulama kalitesi sağlamak amacıyla temel spot pozisyonları korumak için vadeli işlemleri kullanmasıdır. WOO Network, kullanıcı yükümlülüklerine karşı varlıklar ve pozisyonlar tutmaktadır. Strateji, çok sıkı risk limitleri ile yüksek oranda riskten korunma sağlamaktır.

Canlı tablonun yanı sıra, WOO Network'ün Hizmet Şartları, kullanıcıların yasaların kabul ettiği ölçüde üst düzey alacaklıların avantajlarından yararlanmasını sağlar. Bu yasal dil, en kötü durum senaryosunda kullanıcıların fonlarının güvenliğini ve geri alınmasını belirlemek için çok önemlidir.

SSS ve Daha Fazlası

WOO Network, ileriye dönük olarak, tüm WOO X kullanıcı varlıklarının yükümlülük hesaplamalarında hesaba katıldığını doğrulamak amacıyla Merkle Ağacı kanıtlarını uygulamak için çalışmaktadır. Merkle Ağaçları, kullanıcıların bakiyelerinin yükümlülüklerin anlık görüntüsüye dahil edildiğini kriptografik olarak doğrulamalarına olanak tanır. Ayrıca WOO Network, raporlanan verilerin doğru ve eksiksiz olduğunu doğrulamak için saygın ve bağımsız bir üçüncü tarafça mali denetim gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Ayrıca bir SSS bölümü de ekledik, buradan kontrol edebilirsiniz.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO X'teki alım satım deneyimini geliştirmek ve kullanıcılara güvenilir piyasa verileri sağlamak amacıyla WOO Network, kripto varlık piyasalarında uzmanlaşmış 30 deneyimli trader'dan oluşan ekibe sahip tescilli bir ticaret şirketi olan Kronos Trading Group (KTG) ile ortaklık kurdu. KTG, her trader'ın kişiliğine ve işlem tarzına bağlı şekilde farklı stratejiler uygulayarak kar elde etmek için fiyat hareketine dayalı ve kısa vadeli isteğe bağlı alım satım işlemleri gerçekleştirir. Piyasa yapıcı f
Jan 19, 2023
Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

ABD hükümeti, tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) bir düşüş ve çekirdek TÜFE'de ise artış gerçekleştiğini açıkladı. Her ikisi de Bloomberg'in tahminlerine uygun ancak piyasanın beklediği kadar düşük değil. Bu habere tepki gösteren Bitcoin, 19.000 dolar seviyesine ulaşamadan düşüş yaşamaya başladı. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'nun son enflasyon raporuna göre tüketici fiyatları Aralık ayında %0,1 oranında azaldı. CNBC'ye göre TÜFE'deki düşüş, Nisan 2020'den bu yana görülen en büyük düşüş oldu
Jan 13, 2023
WOO Network'ü Anlamak: 2022 4. Çeyrek Raporu

WOO Network'ü Anlamak: 2022 4. Çeyrek Raporu

2022'nin dördüncü çeyreğine ait önemli başlıklar, istatistikler ve analizler Giriş Üçüncü çeyrek ile aynı çizgide devam eden dördüncü çeyrek, birçok hizmet sağlayıcının zayıf risk yönetimi, zayıf yönetişim gibi yaşadığı sorunlar nedeniyle kripto varlıklar için çalkantılı bir dönem oldu. Dördüncü çeyreğin ana konularından biri, zayıf mali koşullar nedeniyle birçok hizmet sağlayıcısının bu yangından etkilenmesiydi. Bu yangın, FTX'in iflas etmesinden Gemini Earn ve BlockFi gibi platformların par
Jan 11, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement