WOO tokenomikleri yenileniyor: İlk aşama

WOO tokenomikleri yenileniyor: İlk aşama

WOO Network, topluluk için faydayı ve şeffaflığı artırmak amacıyla WOO tokenomiklerinde bir takım iyileştirme yapıyor.

Özet:

  • 2023'ün ilk yarısında, WOO Network, WOO tokenomiklerinde bir takım iyileştirmeler yapacak. İlk aşamada, token dağıtımını daha şeffaf hale getirirken mevcut sorunları ele almaya odaklanacak.
  • WOO Ventures, WOO DAO ve sigorta fonu artık ekosistemimizde yer almayacağı için WOO Network, maksimum arzın yaklaşık %24'ü olan 705 milyondan fazla WOO token yakımı gerçekleştirdi.
  • Tüm yakma mekanizmaları ileriye dönük olarak durdurulacak ve kalan ekosistem token'ları, token arzı konusunda daha fazla şeffaflık ve netlik için zaman ayarlı olarak akıllı sözleşmelerde kilitlenecek.

Optimizasyona ve iyileştirmeye devam etmek:

LUNA ve FTT gibi token ekosistemlerinin çöküşü, özellikle olumsuz koşullarda token değerini etkileyecek faktörlerden arınmış, dirençli bir ekosisteme sahip olmanın önemini göstermiştir. Bu olaylar, öğrenme, uyum sağlama ve WOO ekosistemini özünde WOO Token ile blue-chip (istikrarlı) statüsüne yükseltme fırsatları sağlamıştır. Düzenleyiciler tarafından atılan son adımlar ve topluluktan gelen geri bildirimler gibi diğer bazı faktörler, WOO'nun mevcut ve gelecekteki potansiyel holder'ları tarafından nasıl kullanılacağının belirlenmesinde aktif rol oynayacak.

WOO Ventures kapatılıyor:

WOO Ventures, WOO Network'ün ekosistemine değer katan projelere yatırım yapmak üzere tasarlandı. Ancak, bir takım zorluklar WOO Ventures'ın başarısını yavaşlattı.

İlk olarak, en iyi projelere yatırım tahsisi boğa piyasası boyunca oldukça rekabetçiydi ve bugüne kadar da öyle olmaya devam etti, çünkü VC'lerden ve yatırımcılardan gelen önemli yatırımlar nispeten az sayıda kaliteli projeye ulaştı. İkincisi, erken aşamadaki projelerin ölçeklendirilmesi için nakit akışı gerekiyor ve WOO token'larını ellerinde tutmaları zaten oldukça riskli olan bir çabaya gereksiz bir hareketlilik katıyor. Üçüncüsü, projelerin uzun hakediş süresi, WOO Ventures'ın WOO staker'larına zamanında airdrop yapma özelliğini sınırladı. Son olarak, WOO Network'ün yıllar içinde büyümesiyle birlikte, WOO X ve WOOFi'da stake edilen WOO miktarı, özellikle ayı piyasasında, WOO Ventures yatırımlarından alınan token'ların değerini çok aştı ve bu da staker başına alınan ödülleri sınırladı.

Bu gelişmeler ışığında WOO Network, başlangıçta WOO Ventures'a tahsis edilen maksimum arzın yüzde beşinden kalan token miktarına tekabül eden 147.417.657 adet token yakmıştı. WOO Ventures'ın kapatılmasına ithafen WOO Network, Ocak ayı boyunca WOO X ve WOOFi'daki mevcut staker'lara bir takım airdrop gerçekleştirecek. Son WOO Ventures airdrop'larıyla ilgili daha fazla ayrıntı önümüzdeki haftalarda açıklanacak.

WOO Force ile topluluk katılımını teşvik etmek:

WOO DAO, daha aktif yönetişimi, topluluk katılımını teşvik etmek ve WOO Network'ün DeFi genelindeki varlığını artırmak için kuruldu. WOO DAO, yalnızca bir yıllık faaliyet süresi içinde topluluktan önemli derecede destek aldı ve WOO Network'ün bölgesel pazarlar ile DeFi toplulukları arasındaki farkındalığını artırmayı amaçlayan WOO Force'un oluşumuna yol açtı. WOO DAO'nun ana dezavantajı, WOO Network'ün operasyonları merkezi ve DAO'nun kapsamı dışında kaldığı için sorumluluklarının belirsiz hale gelmesiydi.

WOO Network'ün geleceğini şekillendirmeye dahil olan topluluğumuz, mümkün olan en iyi ekosistemi ve ürün grubunu oluşturmaya çabalarken, en büyük önceliğimiz olmaya devam ediyor. Bu doğrultuda, WOO DAO, odak noktasını yönetişimden topluluk katılımına çevirmek amacıyla WOO Force'a geçiş yapacak. Bu geçiş, WOO Network'ün Discord, Telegram ve Twitter'daki kanallar aracılığıyla topluluktan geri bildirim, rehberlik ve aktif katılıma olanak sağlayacaktır.

Bu gelişmelerin ışığında WOO Network, WOO DAO'nun hazinesine tahsis edilen 259.136.204 WOO Token'ı yaktı ve ayrıca hazineden WOO Force'un operasyonel bütçesine 5.000.000 token tahsis etti. WOO DAO'nun hazinesindeki tüm WOO dışı kripto varlıkları (stabilcoin'ler ve diğer token'lar), topluluğu büyütmeyi amaçlayan daha fazla girişimi desteklemek için WOO Network'ün ekosistem ekibine aktarıldı.


WOO X'in güvenliğini ve sağlamlığını iyileştirmek:

Daha önce, maksimum arzın %10'u bir sigorta fonuna tahsis edilmişti. Geçen yılın önemli olaylarını gözlemlemenin faydasıyla, bir borsanın sigorta fonunda yerel varlığına sahip olmanın mantıklı olmadığı çok açık bir şekilde ortaya çıktı. WOO Token'ların şirketin rezerv varlıklarının hesaplanmasında hariç tutulmasıyla birlikte, gelecekte WOO Token cinsinden borçlanmama taahhüdümüzü özetleyen ve türünün ilk örneği olan Rezerv Kanıtı'nın piyasaya sürülmesinde ilk adımlar çoktan atıldı.

WOO Network, sigorta fonuna tahsis edilen 298.697.900 WOO Token yakımı gerçekleştirdi. WOO Network, WOO X'in güvenliğini ve dayanıklılığını desteklemek amacıyla, WOO Network'ün bir kayba uğraması veya bir likidite kaynağının temerrüde düşmesi durumunda ilk kayıp pozisyonunda duran bir tazminat fonu oluşturmak için 10 milyon dolarlık şirkete ait stabilcoin'lerden tahsis etti. Platform güvenliği WOO Network için birincil hedef olmaya devam ettiğinden, bu tazminat fonunu büyütmeye yönelik diğer planlar ilk çeyrekte duyurulacaktır.

WOO tokenomikleri ile şeffaflığı artırmak:

Birçok topluluk üyesi ve özel yatırımcı, ciddi enflasyona sebep olan büyük bir arz fazlası ilgili endişelerini dile getirdi. Piyasa değeri ile WOO Token'ın tamamen seyreltilmiş değeri arasında da önemli bir fark olduğu kaydedildi.

WOO Network ekosistemine tahsis edilen token'ların büyük bir kısmına rağmen, bu endişelerin haklı olduğunu ve harekete geçilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu endişeleri gidermek için yaklaşık 545 milyon WOO Ekosistem Ödül token'ı, 5 yıl içinde doğrusal olarak hak edilmek üzere zaman ayarlı bir akıllı sözleşmeye kilitlenecek. Token'lar hak edildikten sonra, WOO Network'ün ürünleri arasında daha fazla benimsenmeyi teşvik etmek için kullanılana kadar saklanacaktır.

WOO'nun ekosistem genelinde kullanımını genişletmek:

Kısa süre önce 2023 1. Çeyrek Yol Haritamızda belirttiğimiz gibi WOO Network, staker'lara ve WOO Token'a daha fazla fayda sağlayan bir takım girişim başlatacak. WOO X'te, geliştirilmiş staking programı, kullanıcılara, profesyonel yatırımcılara, uzun vadeli yatırımcılara, kurumsal müşterilere, elçilere ve broker'lara daha özel avantajlar sağlamak için imkan sunacak. Yeni ürünlerin lansmanı, getiri elde etmek için earn kasaları, erken aşama projelere erişim sunan bir launchpad ve hem stratejistlere hem de takipçilerine yönelik sosyal ticaret dahil olmak üzere, büyük ölçüde stake programına dayanacak şekilde özel olarak tasarlanacaktır. DeFi'da, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için WOOFi stake işlemlerini tek bir zincirde birleştirmeyi hedefliyoruz. WOOFi DEX, 2023'ün ilk yarısında beta sürümünü tamamlarken WOO staking ile ilgili bir takım duyurular yapacağız.

Son olarak, WOO Network, WOO Token sahiplerine daha fazla fayda sağlamak için gelecek vaat eden hizmet sağlayıcıları, projeler ve ekosistemlerle ortaklıklar kurmayı hedefliyor.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

Son haftalarda BTC için pek bir şey değişmedi. Bu yıl iki ayaklı yükseliş trendinin ardından konsolide olduk. Pazar günü, 22.300 dolar seviyesi, alış baskısının kaydedilmesi nedeniyle destek olarak çalıştı. BTC hafta ortasında yukarı yönlü hareket etmeye çalıştı, ancak bu, sürdürülebilir olmadı ve hemen satışlar geldi. Pazar günkü girişim yine başarısız oldu ve böylece tekrar konsolide alanına geriledi. Tercihimizi uzun vadeli düşünmek ve gün içi zayıflıkları alım fırsatı olarak kullanmak yönü
Jan 31, 2023
WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO X'teki alım satım deneyimini geliştirmek ve kullanıcılara güvenilir piyasa verileri sağlamak amacıyla WOO Network, kripto varlık piyasalarında uzmanlaşmış 30 deneyimli trader'dan oluşan ekibe sahip tescilli bir ticaret şirketi olan Kronos Trading Group (KTG) ile ortaklık kurdu. KTG, her trader'ın kişiliğine ve işlem tarzına bağlı şekilde farklı stratejiler uygulayarak kar elde etmek için fiyat hareketine dayalı ve kısa vadeli isteğe bağlı alım satım işlemleri gerçekleştirir. Piyasa yapıcı f
Jan 19, 2023
Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

ABD hükümeti, tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) bir düşüş ve çekirdek TÜFE'de ise artış gerçekleştiğini açıkladı. Her ikisi de Bloomberg'in tahminlerine uygun ancak piyasanın beklediği kadar düşük değil. Bu habere tepki gösteren Bitcoin, 19.000 dolar seviyesine ulaşamadan düşüş yaşamaya başladı. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'nun son enflasyon raporuna göre tüketici fiyatları Aralık ayında %0,1 oranında azaldı. CNBC'ye göre TÜFE'deki düşüş, Nisan 2020'den bu yana görülen en büyük düşüş oldu
Jan 13, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement