WOO Network'ü Anlamak: 2022 4. Çeyrek Raporu

WOO Network'ü Anlamak: 2022 4. Çeyrek Raporu

2022'nin dördüncü çeyreğine ait önemli başlıklar, istatistikler ve analizler

Giriş

Üçüncü çeyrek ile aynı çizgide devam eden dördüncü çeyrek, birçok hizmet sağlayıcının zayıf risk yönetimi, zayıf yönetişim gibi yaşadığı sorunlar nedeniyle kripto varlıklar için çalkantılı bir dönem oldu. Dördüncü çeyreğin ana konularından biri, zayıf mali koşullar nedeniyle birçok hizmet sağlayıcısının bu yangından etkilenmesiydi. Bu yangın, FTX'in iflas etmesinden Gemini Earn ve BlockFi gibi platformların para çekme işlemlerini durdurmasına kadar yayıldı. İhtiyatlı risk yönetimi uygulayan şirketler bile ayı piyasasının ağırlığını hissetti ve birçoğu çalışanlarını işten çıkardı. Bu da WOO Network için en iyi yetenekleri işe alarak daha fazla hacim ve pazar payı elde ederek genişleme fırsatları sundu.

Makro ölçekte, merkez bankaları faiz oranlarını daha da yükselterek daraltıcı politikalarını uygulamaya devam etti. Zayıflayan dolar ve Aralık ayında beklenenden daha düşük açıklanan TÜFE, neyse ki kripto varlık piyasalarında bir miktar rahatlama sağladı. Önümüzde önemli bir belirsizlik olsa da birçok piyasa yorumcusu yüksek enflasyon çağrısında bulundu ve şimdi ise işsizlik verilerine odaklanmış durumdalar. Yerel iş gücü piyasalarının büyük ölçüde gevşememesi ve küresel ekonominin derin bir durgunluğa girmemesi halinde, kripto varlıklar gibi risk piyasaları 2023 yılında toparlanmaya başlayabilir.

Dördüncü çeyrekteki tüm olumsuzluklara rağmen sektör, benimseme ve teknolojik gelişme konusunda ilerleme kaydetti. Örneğin, kripto yanlısı girişimci Elon Musk'ın Twitter'ı satın alması, sosyal medya platformunu kripto varlıklar için ana tartışma forumu haline getirdi. Kripto ödemelerini kabul eden Google Cloud ve NFT'ler için Polygon ve Solana ile entegre olan Instagram gibi teknoloji devleri, bizlere bu karanlık tünelin sonundan ışık tutuyor. Ethereum topluluğu ise 2023 yılının 1. çeyreğinde yayınlanması beklenen Şangay güncellemesine dahil edilecek iyileştirme önerilerini sonuçlandırma yolunda önemli ilerleme kaydetti.

Sonuç olarak, 4. çeyrek, son ayı piyasasının en karanlık zamanlarına ve kısa vadeli fırsatçı oyuncuların piyasadan silindiği 2018'e benzer bir performans sergiledi. İnşa edenlerin bir sonraki boğa piyasasını şekillendirecek özellik ve ürün dalgasına odaklanmalarına olanak sağlamak için gözler 2023'e dikildi.

WOO X

WOO X, türünün ilk örneği olan canlı rezerv kanıtını yayınladığından, dördüncü çeyreğin ikinci yarısına şeffaflıkla ilgili konular hakim oldu. Bu çeyrekte; rezerv kanıtı, liderlik tablosu, kullanıcı profilleri, destekli emir ve farklı emir türleri, daha fazla fiat para birimi desteği, KYC iyileştirmeleri, blog sayfası, kampanya sayfaları, daha hızlı oturum açma ve kayıt araçları adı altında 6 ana ürün güncellemesi yapıldı.

WOO X, 5 spot ve 6 vadeli işlem çifti listelemiştir. Ancak, global piyasalardaki likiditenin azalması nedeniyle, WOO, 23 spot ve 8 vadeli işlem çiftini delist ederek toplamda 90 spot ve 64 vadeli piyasaya sahip durumda. Düşük hacimli ve daha az likit piyasaları delist etmek, en yüksek kullanıcı deneyimi standardını korurken CoinGecko gibi sıralama sitelerinde güven puanlarını yükseltmeye yardımcı olan rutin bir süreçtir.

WOO X'te tokenomiklerin iyileştirilmesi ve temel alım/satım özelliklerinin desteklenmesinin yanı sıra WOOFi ve WOOFi DEX ile DeFi alanının iyileştirilmesine odaklanılan ilk çeyrek için stratejik bir yol haritası yayınlandı.

WOOFi

WOOFi, bu çeyrekte tüm beklentileri aşarak 7 günlük zaman diliminde 189 milyon dolarlık rekor bir işlem hacmi kaydetti ve hem Arbitrum hem de Optimism'i destekleyerek toplam ağ sayısını altıya çıkardı. Bununla birlikte WOOFi Earn'ün yeni çok zincirli kullanıcı arayüzü, sPMM v2 ile geliştirilmiş fiyat uygulaması ve diğer birçok başarıya imza atıldı:

 • DeFi Llama verilerine göre 24 saatlik hacim sıralamasında ilk 10 DEX arasında yer aldı
 • 7 günde 278.614 WOO geri alımı yaparak rekor kırdı
 • 9,4 milyon dolar ile tüm zamanların en yüksek TVL'sine ulaştı
 • 5 yeni Supercharger kasası eklendi
 • WOOFi DEX'in test ağından ana ağa geçiş yaptı
 • WOOFi Wizard NFT ve Discord kanalının lansmanı yapıldı
 • Arbitrum ve Fantom dahil L1'lerle ortak Twitter Space ve podcast'ler düzenledi
 • Odos ve My Meta Farm adında 2 yeni WOOFi broker'ı dahil oldu
 • WOOFi'ın BAB token etkinliğinde yaklaşık 5.000 bilet talep edildi
 • WOOFi'ın Arbitrum macerası 2 saatten kısa sürede 7.000 katılımcıya ulaştı
 • WOOFi'ın Winter Wonderland NFT'si 24.000'den fazla basım sayısına ulaştı
 • WOOFi'ın Odos ile yürüttüğü kampanyada 32.000'den fazla NFT talep edildi

WOO Token

Bu rapordaki tüm veriler 10 Ocak 2022 tarihine aittir.

Tokenomiklerin yenilenmesi, token dağılımında dinamik bir değişiklik yaşattı. 705 milyon adet WOO'yu yaktıktan sonra toplam arz 2,25 milyara düştü. Ekosistem ödüllerini dolaşıma sokmak, holder'ların daha fazla netlik ve şeffaflığa sahip olmasının yanı sıra, dolaşımdaki arzın artık 1,63 milyar (toplam arzın %72'si) olması token'ın artık daha düşük enflasyona sahip olduğu anlamına geliyor. Ekosistem ödülleri, dolaşımdaki arzın bir parçası olmasına rağmen 2028'in ilk çeyreğine kadar doğrusal olarak kilidi açılacak olan bir akıllı sözleşme ile güvence altına alındı.

Ethereum, BNB Chain, Avalanche, Polygon, Fantom, NEAR, Arbitrum, Optimism ve HECO ağları üzerinde 32,4 binin üzerinde benzersiz adres bulunmaktadır ve bu sayı bir önceki çeyreğe göre %15 gösterdi. Ethereum bu adreslerin %41'ini oluştururken, Polygon adresleri ise yaklaşık %50 oranında artış kaydetti. WOOFi, bu zamana kadar 2,66 milyon WOO geri satın aldı ve bunları dağıttı. Bu sayede WOO cüzdan adres sayısının artmasına yardımcı olmaya devam ediyor.

79 milyon WOO, WOOFi üzerinde stake edilmiştir. İlk çeyrekte WOOFi, geliştirilmiş bir staking modelinin piyasaya sürülmesiyle staking'te ilk büyük değişimini yaşayacak.

Tokenomik

Yakımlardan önce, arza yönelik en dikkate değer etki, başlangıç turu hakediş hakkının sona ermesiydi. Bu, şu anda tamamen hak edilmiş olan her çeyrekte önemli bir artışı temsil ediyordu, sonunda enflasyon oranını büyük ölçüde düşürdü. A Serisi yatırımcılar artık kilitli arzın %3'ünden daha azını oluşturuyor. Şeffaflık eksikliği ve yakımlarla ilgili uyum endişeleri nedeniyle, artık WOO yakımı olmayacak. WOO Network, enflasyon oranını düşürmek için çalışacak ve fayda ekleyerek ve ürün grubu için kitlesel kabulü hedefleyerek WOO'ya olan talebi artırmaya odaklanacak.

WOO Network, enflasyon oranını düşürmek için çalışacak ve WOO'ya olan talebi artırmaya odaklanarak, ürünlerine fayda sağlamayı ve kitlesel olarak benimsenmesini hedefleyecek.

2023'te diğer tüm yakma mekanizmaları duracak. WOO X'te anında geri alma ücretleri birikecek ve sonunda WOO X kullanıcılarına iade edilerek platformdaki gerçek getiriyi artıracaktır. Bununla ilgili daha fazla ayrıntı ilerleyen zamanlarda açıklanacak.

İK ve yasal

Son çeyrekte şirkete 26 yeni yetenek katıldı ve işe alımların çoğu Avrupa'da yapıldı. Büyüme, teknoloji ve iç operasyon ekipleri, şirkete yeni katılanları memnuniyetle karşıladı. Diğer pek çok şirket istem dışı küçülmeye zorlanırken, WOO Network, güçlü konumu sayesinde teknoloji sektörünün dört bir yanından deneyimli yetenekleri işe almaya devam ediyor.

WOO Network, Wootech Taiwan Ltd. aracılığıyla Tayvan AML lisansını ve 4. çeyrekte Polonya VASP lisansını aldı. Bu süre zarfında WOO Network, bu bölgelerdeki önde gelen yerel fintech kuruluşlarının de üyesi oldu. Platforma erişimi basitleştirmek için KYC seviyeleri WOO X'te yenilendi. Önümüzdeki yıl, küresel bir borsaya uygun lisanslar almak için sürekli olarak çalışmak ve farklı yetki alanlarındaki düzenleyicilerle işbirliği yoluyla WOO X için genel uyumluluğu artırmak için yasal çaba harcanacaktır.

Toplum

Son çeyrek, WOO Network'ün topluluk büyümesi açısından oldukça hareketli geçti. WOO Force, çeyrek boyunca 50 yeni başvuru aldı ve şu anda dünya çapında 21 farklı ülkede üyesi var. WOO DAO'nun WOO Force aracılığıyla topluluk katılımına odaklanmasıyla birlikte, bu alandaki bölgesel topluluklar, etkili bir şekilde büyütme ve büyüme girişimlerinin kapsamını genişletme potansiyeline sahip.

WOO Force, içerik ödüllerinin geliştirilmesi ve güncellenmiş bir topluluk yöneticisi programı ile çalışma yapılarında büyük gelişmeler gördü. WOO Force'un 4. çeyrek istatistikleri aşağıdaki gibidir:

 • 27 adet özgün içerik yayınlandı
 • WOO X referansları, içerikleri ve etkinliklerinde 59.944 dolar ödül dağıtıldı
 • Yerel bölgelerde projelerle 12 AMA düzenlendi
 • WOO Force üyesinin referans kodlarıyla gelen kullanıcılar 500 milyon doların üzerinde hacim oluşturdu
 • Bölgesel WOO Network Telegram gruplarında 2.000'den fazla yeni topluluk üyesi

Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Bitcoin, Fed faiz kararına tepki olarak 24.000 USD seviyesine yükseldi

Bitcoin, Fed faiz kararına tepki olarak 24.000 USD seviyesine yükseldi

Kripto yatırımcıları, Fed 25 baz puanlık faiz artırım kararına olumlu tepki verdiğinden, trader'lar memecoin'lerde satış yaparken bile Bitcoin fiyatı 24.000 USD seviyelerine yükseldi. WOO X'te BTC, faiz kararı açıklandığında 24.000 USD seviyelerine yaklaştı ve toplantıdan sonra [TSİ 03:00] 24.257 dolara ulaştı. Bu yazının yazıldığı sırada, BTC, 23.800 dolar civarında işlem görüyor. WOO Network'ün yaptığı ankete göre analistler, piyasanın haberlere olumlu tepki verdiği konusunda hemfikir, ancak
Feb 2, 2023
FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

Son haftalarda BTC için pek bir şey değişmedi. Bu yıl iki ayaklı yükseliş trendinin ardından konsolide olduk. Pazar günü, 22.300 dolar seviyesi, alış baskısının kaydedilmesi nedeniyle destek olarak çalıştı. BTC hafta ortasında yukarı yönlü hareket etmeye çalıştı, ancak bu, sürdürülebilir olmadı ve hemen satışlar geldi. Pazar günkü girişim yine başarısız oldu ve böylece tekrar konsolide alanına geriledi. Tercihimizi uzun vadeli düşünmek ve gün içi zayıflıkları alım fırsatı olarak kullanmak yönü
Jan 31, 2023
WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO X'teki alım satım deneyimini geliştirmek ve kullanıcılara güvenilir piyasa verileri sağlamak amacıyla WOO Network, kripto varlık piyasalarında uzmanlaşmış 30 deneyimli trader'dan oluşan ekibe sahip tescilli bir ticaret şirketi olan Kronos Trading Group (KTG) ile ortaklık kurdu. KTG, her trader'ın kişiliğine ve işlem tarzına bağlı şekilde farklı stratejiler uygulayarak kar elde etmek için fiyat hareketine dayalı ve kısa vadeli isteğe bağlı alım satım işlemleri gerçekleştirir. Piyasa yapıcı f
Jan 19, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement