WOO Network, Tayvan'dan AML onayını aldı

WOO Network, Tayvan'dan AML onayını aldı

WOO Network, Wootech Taiwan Ltd. aracılığıyla Tayvan'ın mali düzenleyicisiyle yaptığı kara para aklamayı önleme (AML) kayıt başvurusunun onayını aldı. Finansal Denetim Komisyonu'nun (FSC) Tayvan Bankacılık Bürosu, yakın zamanda 24 kayıtlı sanal varlık sağlayıcısının yani VASP'lerin bir listesini yayınladı.

WOO Network'ün kurucusu ve CEO'su olan Jack Tan,

"Birçok yabancı sermayeli firma, portföylerini çeşitlendirmek isteyen Çin pazarına hizmet etmek istediği için bu bizim için önemli bir kilometre taşı.

Kişi başına yüksek geliri ve fintech bilgililiği göz önüne alındığında Tayvan'ın kendi başına potansiyeli çok büyük."

Jack Tan sözlerine şunu ekledi: "Bu karar, Tayvanlı düzenleyicilerin yeniliği desteklemekle kullanıcıları korumak arasında bir denge kurmaya çalıştıklarına dair bize büyük bir güven veriyor."

Ek olarak, "Önemli farkımız, ortağımız Kronos Research sayesinde derin likidite ve işlemlerde sıfır ücret sağlayabilmemizdir. Eş zamanlı olarak, sistemimizde yeni özellikler başlatabilir ve yükseltmeler uygulayabiliriz. Bunların hepsi, yalnızca bir yıllık operasyonda ilk 10 kripto ticaret platformunda olmamızı sağladı" ifadelerinin altını çizdi.

Kronos Research, arbitraj ve yüksek frekanslı ticarette uzmanlaşmış bir kripto para nicel trade firmasıdır. Nicel trade şirketi, profesyonel trader'lara ve borsalara gelişmiş likidite sağlamak için WOO Network'ü kuluçkaya yatırdı.

Bugüne kadar, WOO X'teki toplam tarihsel işlem hacmi 240 milyar USD'nin üzerindedir. WOO Network'ün Avalanche, Binance, Crypto.com, Cardano ve NEAR dahil 20'den fazla ortağı vardır.

Tayvan onay ayrıntıları

WOO Network Hukuk ve AML Başkanı Chloe Tsai:

“Genel olarak, aldığımız onay, Tayvan yasalarının öngördüğü şekilde AML önlemlerinin uygulanmasına tam olarak uyduğumuz anlamına geliyor. Bu bize şunları yapma imkanı sağlar: kriptodan fiat değişimine, kriptodan kripto değişimine, kripto para birimlerinin transferi, kripto para birimlerinin saklanması veya yönetimi ve kripto para birimlerinin sunulması ve ihraç edilmesi."

FSC belgesine göre Kara Para Aklamayı Önleme Yasası'na (AML) uygunluk beyanını tamamlayan işletmeler, Kara Para Aklamayı Önleme Yasası'nın kendi adlarına uygulanmasından sorumludur. Onay alanlar, sanal para platformlarında ve ticaret işlerinde kara para aklamayı önlemek ve terörizmle mücadele etmek için önlemler alacaklardır.

Tsai şunları ekledi:

"Bizim için gerekliliklerden biri, tüm Tayvanlı kullanıcıları barındıracak bağımsız bir Tayvan uygulaması oluşturmaktır. Tsai, Tayvan uygulamamızda, tüm FE ve BE'ler küresel uygulamamızdan ayrılırken, kullanıcılar vadeli işlemlere/marjine erişemez.

Platformumuzun Tayvan'daki büyük yerel bankalardan biriyle başlayarak ve umarım yakında diğer bankalarla kriptodan fiat değişimine girmesine izin vermek için büyük adımlar atıyoruz."

Tayvan'ın finans sektörü, kara para aklamayla ilgili sermaye akışına karşı temkinli davrandığı için onlarca yıldır yüksek düzeyde regüle edilmiştir. Ancak hükümet, finansal yeniliği teşvik etmek ve Tayvan'ı bir fintech merkezine dönüştürmek amacıyla son zamanlarda kurallarını gevşetti.

Kripto kurallarını sıkılaştırmak isteyen komşu ülkeleri ile Tayvan'ın, son onaylarıyla hedefine ulaşma şansı yüksek.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

Son haftalarda BTC için pek bir şey değişmedi. Bu yıl iki ayaklı yükseliş trendinin ardından konsolide olduk. Pazar günü, 22.300 dolar seviyesi, alış baskısının kaydedilmesi nedeniyle destek olarak çalıştı. BTC hafta ortasında yukarı yönlü hareket etmeye çalıştı, ancak bu, sürdürülebilir olmadı ve hemen satışlar geldi. Pazar günkü girişim yine başarısız oldu ve böylece tekrar konsolide alanına geriledi. Tercihimizi uzun vadeli düşünmek ve gün içi zayıflıkları alım fırsatı olarak kullanmak yönü
Jan 31, 2023
WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO X'teki alım satım deneyimini geliştirmek ve kullanıcılara güvenilir piyasa verileri sağlamak amacıyla WOO Network, kripto varlık piyasalarında uzmanlaşmış 30 deneyimli trader'dan oluşan ekibe sahip tescilli bir ticaret şirketi olan Kronos Trading Group (KTG) ile ortaklık kurdu. KTG, her trader'ın kişiliğine ve işlem tarzına bağlı şekilde farklı stratejiler uygulayarak kar elde etmek için fiyat hareketine dayalı ve kısa vadeli isteğe bağlı alım satım işlemleri gerçekleştirir. Piyasa yapıcı f
Jan 19, 2023
Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

ABD hükümeti, tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) bir düşüş ve çekirdek TÜFE'de ise artış gerçekleştiğini açıkladı. Her ikisi de Bloomberg'in tahminlerine uygun ancak piyasanın beklediği kadar düşük değil. Bu habere tepki gösteren Bitcoin, 19.000 dolar seviyesine ulaşamadan düşüş yaşamaya başladı. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'nun son enflasyon raporuna göre tüketici fiyatları Aralık ayında %0,1 oranında azaldı. CNBC'ye göre TÜFE'deki düşüş, Nisan 2020'den bu yana görülen en büyük düşüş oldu
Jan 13, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement