Türkler Kriptoyu Ne Kadar Benimsiyor?

Türkler Kriptoyu Ne Kadar Benimsiyor?

Kripto kışının yaşandığı dönemde, Türkiye'deki kullanıcıların yüzde 54'ü ayda en az bir kez dijital para birimi alım satım işlemi yapıyor. Yaklaşık 10 milyon Türk vatandaşı ise en az bir kez kripto para satın aldı. Ana katalizörler ise ülkenin yüksek enflasyon ile mücadele etmesi ve kriptodan kazanç elde eden kişileri gören genç nüfusun bu fırsatı kaçırmak istememesiydi.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı olan Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından sunulan, 2023 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında yer alan merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), CBDC'nin araştırma, geliştirme ve testlerini diğer bankalarla işbirliği içinde yürütecek.

WOO Network, dünyanın en güvenilir kripto borsa platformları arasındaki konumunu güçlendirmek için Türkiye'deki varlığını yoğunlaştırdı. Bu pazarı biraz daha anlamak için WOO Network Pazarlama Başkan Yardımcısı Ben Yorke ve WOO Network Türkiye Ülke Müdürü Ali Buğra Gökağaçlı ile konuştuk.

WOO Network Pazarlama Başkan Yardımcısı Ben Yorke:

“Daha spekülatif perakende pazarının yanı sıra daha gelişmiş ticaret platformları arayan Türk kullanıcılar arasında ilgi görmekten memnuniyet duyuyoruz. Kullanıcıları güçlendirme misyonumuza açık olan pazarlara adım attığımız için bu bizi cesaretlendiriyor.

Bizim buradaki varlığımız, Türk vatandaşlarına sıfır komisyonla kripto para ticareti yapma seçeneği sunmaktan daha fazlasıdır. Kullanıcılara dijital varlıkların potansiyeli hakkında eğitim vererek ve yatırım süreçlerini iyileştirerek, DeFi (merkeziyetsiz finans) inovasyonunun bir parçası olmak için buradayız.

Buradaki birçok insan dünyanın dört bir yanından başarı hikayeleri duyduğu için kripto ile çok ilgilenirken, aynı zamanda farkındalıkları ve karar vermeleri için onlara eksiksiz bilgi sağladığımızdan emin olmak istiyoruz” dedi.

WOO Network, daha fazla insanın kripto ticaretini deneyimlemesi konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Platformu ilk kez kullanacak olan Türk vatandaşlarının için WOO X yıl dönümü kampanyası kapsamında 1 BTC (Bitcoin) kazanma şansı var. Şirket ayrıca Cabital aracılığıyla WOO X borsasında USDT alanlara ödül olarak $WOO Token dağıtıyor.

WOO Network Türkiye Ülke Müdürü Ali Buğra Gökağaçlı:

“WOO X'in Türkiye'deki yıl dönümünün bir parçası olduğumuz için çok heyecanlıyız, çünkü son bir yılda ne kadar çok çalıştığımızı gösterebiliyoruz. Bu etkinlik, özellikle gençler arasında kriptoya olan ilginin arttığını gördüğümüz için kullanıcılara daha fazla farkındalık sağlamak amacıyla doğru yönde atılmış bir adım" dedi.

Gökağaçlı, WOOTR Beta sürümü web platformunun artık Türkiye'deki kullanıcıların hizmetine sunulduğunu söyledi ve sözlerini şu şekilde devam ettirdi:

"Türk lirası para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyerek kullanıcılarımızın işlem yapmasını kolaylaştırdık."

Türk kullanıcılarımızın güncellemeleri kolayca takip edebilmeleri için WOO Network'ün yerel sosyal medya kanallarını da oluşturduk. Ayrıca, büyük ödüller dağıttığımız çevrimiçi etkinliklerimizi de takip edebilirsiniz. Ek olarak ekip, pek çok Türk kullanıcının beklediği WOOTR Lite uygulamasını da çok yakında yayınlayacaklarını söyledi.

Gökağaçlı:

“WOOTR'nin ihtiyaç duyulabilecek herhangi bir kripto platformu lisansını almaya hazır olması için BT ve finans alanında yerel sunucu yatırımlarımız ve ISO standartlarımız var. Buradaki pazar, yaş ortalamasının 33 olması ve bize genç neslin yeniliklere olan iştahını göstermesi bakımından oldukça benzersiz. Türkiye ayrıca yurt dışından para göndermek ve almak için kripto kullanımında öncülük ediyor. Buradaki faaliyetlerimiz ile ilgili olarak dikkate aldığımız hususlardan bazıları bunlardır" dedi.

#OnewithWOO, WOO X'in 1 BTC ödüllü kampanyasıdır. Detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

WOO X, trader'ları, borsaları, kurumları ve DeFi platformlarını birbirine bağlayan WOO Network'ten sağlanan derin likidite ile tamamlanan, tamamen özelleştirilebilir modüller ve profesyonel trader'ları için sıfırdan daha düşük komisyon yapısına sahip bir ticaret platformudur. WOO Token, ağın CeFi ve DeFi ürünlerinde stake ve ücret indirimleri için kullanılır. WOO Network, piyasa yapımı, arbitraj, CTA ve yüksek frekanslı ticaret (HFT) konusunda uzmanlaşmış çok stratejili bir ticaret firması olan Kronos Research tarafından kuluçkaya yatırıldı.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Adil bir sosyal ticaret platformuna duyulan ihtiyaç

Adil bir sosyal ticaret platformuna duyulan ihtiyaç

Sosyal ticaret, yatırımcının, kendine benzer yatırımcıların yanı sıra uzman trader'ları gözlemlediği ve yatırım stratejilerini işlem kopyalama (copy trade) veya ayna ticareti (mirror trade) yoluyla takip ettiği bir yatırım şeklidir. Finansal piyasalar hakkında çok az bilgi sahibi olanların veya hiç bilgi sahibi olmayanların da yapabileceği sosyal ticaret, geleneksel varlık yöneticilerine göre düşük maliyetli ve gelişmiş bir alternatif olarak tanımlanıyor. Kısa vadeli varlık yönetimi için bir De
Nov 29, 2022
Destekli Emir (Bracket Order) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Destekli Emir (Bracket Order) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

6. Ürün Döngüsü'nün piyasaya sürülmesiyle, kullanıcılarımızın WOO X'teki ticaret deneyimlerini geliştirmek için bir dizi yeni özellik sunuyoruz. Bu makalede, şu anda dünya çapında tüm kullanıcılara sunulan "Destekli Emrin" tanıtımına odaklanacağız. Destekli Emir (Bracket Order) nedir? Bir destekli emir, henüz uygulanmayan bir emirde risk ve ödülü yönetmek için kullanılan güçlü bir alım satım aracıdır. Yani bir pozisyona bağlı "kar al" ve "zararı durdur"dan oluşan bir destek oluşturur. Dolayıs
Nov 22, 2022
WOOFi, BAB token sahipleri için özel bir etkinlik başlatıyor

WOOFi, BAB token sahipleri için özel bir etkinlik başlatıyor

5.000 xWOO'luk ödülden pay almak için BAB token oluşturun ve WOOFi'ı deneyin! WOOFi, eğlenceli bir etkinlik ile BAB token'a daha fazla fayda sağlamak için Binance ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyor! Önümüzdeki 2 hafta boyunca, BAB token sahipleri, 5.000 xWOO ödülünü paylaşmak için WOOFi'nin swap işlemlerini, stake etmeyi ve earn ürünlerini denemesi gerekiyor. Ne kadar çok özellik denerseniz, kazanma şansınız o kadar yüksek olur. Bu kadar basit! WOOFi, çok zincirli ihtiyaçlarınızı karşılama
Nov 21, 2022

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement