Türkler Kriptoyu Ne Kadar Benimsiyor?

Türkler Kriptoyu Ne Kadar Benimsiyor?

Kripto kışının yaşandığı dönemde, Türkiye'deki kullanıcıların yüzde 54'ü ayda en az bir kez dijital para birimi alım satım işlemi yapıyor. Yaklaşık 10 milyon Türk vatandaşı ise en az bir kez kripto para satın aldı. Ana katalizörler ise ülkenin yüksek enflasyon ile mücadele etmesi ve kriptodan kazanç elde eden kişileri gören genç nüfusun bu fırsatı kaçırmak istememesiydi.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı olan Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından sunulan, 2023 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında yer alan merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), CBDC'nin araştırma, geliştirme ve testlerini diğer bankalarla işbirliği içinde yürütecek.

WOO Network, dünyanın en güvenilir kripto borsa platformları arasındaki konumunu güçlendirmek için Türkiye'deki varlığını yoğunlaştırdı. Bu pazarı biraz daha anlamak için WOO Network Pazarlama Başkan Yardımcısı Ben Yorke ve WOO Network Türkiye Ülke Müdürü Ali Buğra Gökağaçlı ile konuştuk.

WOO Network Pazarlama Başkan Yardımcısı Ben Yorke:

“Daha spekülatif perakende pazarının yanı sıra daha gelişmiş ticaret platformları arayan Türk kullanıcılar arasında ilgi görmekten memnuniyet duyuyoruz. Kullanıcıları güçlendirme misyonumuza açık olan pazarlara adım attığımız için bu bizi cesaretlendiriyor.

Bizim buradaki varlığımız, Türk vatandaşlarına sıfır komisyonla kripto para ticareti yapma seçeneği sunmaktan daha fazlasıdır. Kullanıcılara dijital varlıkların potansiyeli hakkında eğitim vererek ve yatırım süreçlerini iyileştirerek, DeFi (merkeziyetsiz finans) inovasyonunun bir parçası olmak için buradayız.

Buradaki birçok insan dünyanın dört bir yanından başarı hikayeleri duyduğu için kripto ile çok ilgilenirken, aynı zamanda farkındalıkları ve karar vermeleri için onlara eksiksiz bilgi sağladığımızdan emin olmak istiyoruz” dedi.

WOO Network, daha fazla insanın kripto ticaretini deneyimlemesi konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Platformu ilk kez kullanacak olan Türk vatandaşlarının için WOO X yıl dönümü kampanyası kapsamında 1 BTC (Bitcoin) kazanma şansı var. Şirket ayrıca Cabital aracılığıyla WOO X borsasında USDT alanlara ödül olarak $WOO Token dağıtıyor.

WOO Network Türkiye Ülke Müdürü Ali Buğra Gökağaçlı:

“WOO X'in Türkiye'deki yıl dönümünün bir parçası olduğumuz için çok heyecanlıyız, çünkü son bir yılda ne kadar çok çalıştığımızı gösterebiliyoruz. Bu etkinlik, özellikle gençler arasında kriptoya olan ilginin arttığını gördüğümüz için kullanıcılara daha fazla farkındalık sağlamak amacıyla doğru yönde atılmış bir adım" dedi.

Gökağaçlı, WOOTR Beta sürümü web platformunun artık Türkiye'deki kullanıcıların hizmetine sunulduğunu söyledi ve sözlerini şu şekilde devam ettirdi:

"Türk lirası para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyerek kullanıcılarımızın işlem yapmasını kolaylaştırdık."

Türk kullanıcılarımızın güncellemeleri kolayca takip edebilmeleri için WOO Network'ün yerel sosyal medya kanallarını da oluşturduk. Ayrıca, büyük ödüller dağıttığımız çevrimiçi etkinliklerimizi de takip edebilirsiniz. Ek olarak ekip, pek çok Türk kullanıcının beklediği WOOTR Lite uygulamasını da çok yakında yayınlayacaklarını söyledi.

Gökağaçlı:

“WOOTR'nin ihtiyaç duyulabilecek herhangi bir kripto platformu lisansını almaya hazır olması için BT ve finans alanında yerel sunucu yatırımlarımız ve ISO standartlarımız var. Buradaki pazar, yaş ortalamasının 33 olması ve bize genç neslin yeniliklere olan iştahını göstermesi bakımından oldukça benzersiz. Türkiye ayrıca yurt dışından para göndermek ve almak için kripto kullanımında öncülük ediyor. Buradaki faaliyetlerimiz ile ilgili olarak dikkate aldığımız hususlardan bazıları bunlardır" dedi.

#OnewithWOO, WOO X'in 1 BTC ödüllü kampanyasıdır. Detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

WOO X, trader'ları, borsaları, kurumları ve DeFi platformlarını birbirine bağlayan WOO Network'ten sağlanan derin likidite ile tamamlanan, tamamen özelleştirilebilir modüller ve profesyonel trader'ları için sıfırdan daha düşük komisyon yapısına sahip bir ticaret platformudur. WOO Token, ağın CeFi ve DeFi ürünlerinde stake ve ücret indirimleri için kullanılır. WOO Network, piyasa yapımı, arbitraj, CTA ve yüksek frekanslı ticaret (HFT) konusunda uzmanlaşmış çok stratejili bir ticaret firması olan Kronos Research tarafından kuluçkaya yatırıldı.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO X'teki alım satım deneyimini geliştirmek ve kullanıcılara güvenilir piyasa verileri sağlamak amacıyla WOO Network, kripto varlık piyasalarında uzmanlaşmış 30 deneyimli trader'dan oluşan ekibe sahip tescilli bir ticaret şirketi olan Kronos Trading Group (KTG) ile ortaklık kurdu. KTG, her trader'ın kişiliğine ve işlem tarzına bağlı şekilde farklı stratejiler uygulayarak kar elde etmek için fiyat hareketine dayalı ve kısa vadeli isteğe bağlı alım satım işlemleri gerçekleştirir. Piyasa yapıcı f
Jan 19, 2023
Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

ABD hükümeti, tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) bir düşüş ve çekirdek TÜFE'de ise artış gerçekleştiğini açıkladı. Her ikisi de Bloomberg'in tahminlerine uygun ancak piyasanın beklediği kadar düşük değil. Bu habere tepki gösteren Bitcoin, 19.000 dolar seviyesine ulaşamadan düşüş yaşamaya başladı. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'nun son enflasyon raporuna göre tüketici fiyatları Aralık ayında %0,1 oranında azaldı. CNBC'ye göre TÜFE'deki düşüş, Nisan 2020'den bu yana görülen en büyük düşüş oldu
Jan 13, 2023
WOO Network'ü Anlamak: 2022 4. Çeyrek Raporu

WOO Network'ü Anlamak: 2022 4. Çeyrek Raporu

2022'nin dördüncü çeyreğine ait önemli başlıklar, istatistikler ve analizler Giriş Üçüncü çeyrek ile aynı çizgide devam eden dördüncü çeyrek, birçok hizmet sağlayıcının zayıf risk yönetimi, zayıf yönetişim gibi yaşadığı sorunlar nedeniyle kripto varlıklar için çalkantılı bir dönem oldu. Dördüncü çeyreğin ana konularından biri, zayıf mali koşullar nedeniyle birçok hizmet sağlayıcısının bu yangından etkilenmesiydi. Bu yangın, FTX'in iflas etmesinden Gemini Earn ve BlockFi gibi platformların par
Jan 11, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement