Güçlü yükseliş trendi sürüyor - KTG tarafından hazırlanmıştır

Güçlü yükseliş trendi sürüyor - KTG tarafından hazırlanmıştır

Şu anda kripto piyasalarında güçlü bir yükseliş trendi görülüyor. Peki bu yükseliş daha ne kadar sürecek?

BTC halen çok güçlü; bankacılık sistemine enjekte edilen likiditeden yararlanıyor, bankalardan ve fiat para biriminden uzaklaşmak isteyenler için bir güvenli liman olarak kabul görüyor. Bunun da ötesinde, sonunda 9 aydır bulunduğu aralıktan çıktı.

BTC geçtiğimiz haftaya güçlü bir giriş yaptı, ancak pazar günü geç saatlerde Fed, ABD Hazine Bakanlığı ve FDIC'nin SVB'yi kurtarmak ve diğer bankalar üzerindeki etkilerini önlemek için müdahalesi nedeniyle pazartesi günü biraz güçsüzdü.

BTC geri çekilmeyi denedi, ancak boğalar agresif bir şekilde piyasaya döndü ve fiyat kolayca 22.700 dolar direncinin üzerine çıktı.

Salı günü TÜFE nedeniyle yaşanan düşüşten sonra tekrar alım baskısı yaşandı ve BTC, önemli direnç seviyesi olan 25.300 doların üzerine çıktı.

Günün sonunda, zayıf long pozisyonlar sıkıştı ve BTC, 23.800 dolar - 24.000 dolar destek alanına geri döndü.

Hafta ortasında bir soluklanmanın ardından, piyasa yeniden yükselişe geçti. Bu kez BTC cuma günü çok güçlü bir kapanış yaptı.

BTC yükseliş trendinde ve gerçekten güçlü - piyasa agresif bir şekilde yukarı doğru hareket ediyor ve aşağı yönlü hareketler çok daha zayıf ve sığ kalıyor. Bu ortamda trendle savaşmanın bir anlamı yok, ancak gücü iyi takip etmek gerekiyor.

Özellikle geniş zaman dilimlerinde, geri çekilmeleri alım fırsatı olarak görerek, long pozisyon açmayı ve piyasa dinamikleri değişene kadar bu şekilde devam etmeyi planlıyoruz. Daha derin bir geri çekilme durumunda 25.300 dolar seviyesi ana destek olarak işlev görebilir.

28.800 - 29.000 dolar civarında ve yaklaşık 30.000 dolar ve 32.400 dolar seviyelerinde dirençle karşılaşabiliriz. Gün içi volatilite arttığında, günlük işlemler için normalden daha küçük aralıklar kullanmaya ve birçok alım satım fırsatı olduğu için daha seçici olmaya çalışın.

Bu hafta için ana odak noktası, çarşamba günü yapılacak olan Fed faiz kararı ve ardından Powell'ın basın toplantısı olacak. Özellikle, faiz beklentilerinin son iki haftada büyük ölçüde dalgalı seyir etmesi nedeniyle önemli olacak.

Şu an itibariyle, 25 baz puanlık bir artış bekleyenler %62 iken 'artış olmayacak' diyenlerin oranı %38. Dolayısıyla Fed ne yaparsa yapsın piyasayı etkileyecektir.

Bu günlerde bankacılık sektöründeki durumun ön planda olduğunu ve Fed'in her şeyden çok finansal sistemin istikrarına odaklanması gerektiğini unutmayın, bu nedenle bu konudaki gelişmeleri takip edin.

Bol şanslar! Harika bir trade haftası geçirin!

Şimdi işlem yapın: https://x.woo.org ve daha fazla bilgi için @KTGglobal adresini takip edin.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca, herhangi bir ürün veya hizmetin yatırım teklifi, yatırım talebi veya yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriğe dayalı olarak yatırım kararını veren veya değiştiren kişiler, sonucu veya zararı kendileri üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Alım-satımla ilgili sayısız konuyu, göstergeyi ve analiz tekniğini ele alabiliriz, ancak asıl sihir bu farklı konular sinerjik bir alım-satım sisteminde birleştirildiğinde ortaya çıkar. Bugünkü makalemizde “confluence” kavramını, ne anlama geldiğini ve alım-satım işlemlerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğini ele alacağız. Farklı alım-satım araçları farklı yönlü ipuçları sağlar. Varsayımsal bulmacanın bu parçalarını bir araya getirmek, piyasanın nereye gittiğine dair daha net bir resim o
Jun 6, 2023
WOO Network ve Trader Joe, Arbitrum'daki büyümeyi hızlandırmak için stratejik bir ortaklık kurdu

WOO Network ve Trader Joe, Arbitrum'daki büyümeyi hızlandırmak için stratejik bir ortaklık kurdu

Ortaklık, şu anda Trader Joe'daki WOO - ETH likidite havuzu ile başladı. Arbitrum'a Derinlemesine Giriş Son 6 ay içinde, WOO ekosistemi hızla artan sayıda Arbinaut'a ev sahipliği yaptı. Şimdiye kadar 8,000'den fazla adres WOO Token'a sahip - bu, ilk çeyreğe göre %35'lik bir artışa tekabül ediyor.WOOFi, Kasım 2022'de orada konuşlandırıldığından beri kaynak veya hedef zincir olarak Arbitrum ağında 360.000'den fazla zincirler arası takas gerçekleştirerek ilgi topladı. WOOFi Stake 2.0'ın son çıkı
Jun 1, 2023
WOO X, bu nedenden dolayı $PEPE'yi listeledi

WOO X, bu nedenden dolayı $PEPE'yi listeledi

WOO Network, $PEPE listeleyerek, kullanıcıların sıfır komisyon ve 20x kaldıraçla $PEPE alım satımı yapabilmelerine olanak sağladı. Araştırma grubu Messari'ye göre yeşil antropomorfik bir kurbağa görüntüsüne sahip olan $PEPE, 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak en hızlı büyüyen Ethereum tabanlı token haline geldi ve sadece 23 gün içinde zincir üzerinde 100.000 cüzdan sayısını aştı. WOO Network Ekosistem ekibinden Ben Yorke; "Memecoin'ler küçük cüzdanlardan gelen ilginin yeniden canlanma
May 17, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement