Güçlü yükseliş trendi sürüyor - KTG tarafından hazırlanmıştır

Güçlü yükseliş trendi sürüyor - KTG tarafından hazırlanmıştır

Şu anda kripto piyasalarında güçlü bir yükseliş trendi görülüyor. Peki bu yükseliş daha ne kadar sürecek?

BTC halen çok güçlü; bankacılık sistemine enjekte edilen likiditeden yararlanıyor, bankalardan ve fiat para biriminden uzaklaşmak isteyenler için bir güvenli liman olarak kabul görüyor. Bunun da ötesinde, sonunda 9 aydır bulunduğu aralıktan çıktı.

BTC geçtiğimiz haftaya güçlü bir giriş yaptı, ancak pazar günü geç saatlerde Fed, ABD Hazine Bakanlığı ve FDIC'nin SVB'yi kurtarmak ve diğer bankalar üzerindeki etkilerini önlemek için müdahalesi nedeniyle pazartesi günü biraz güçsüzdü.

BTC geri çekilmeyi denedi, ancak boğalar agresif bir şekilde piyasaya döndü ve fiyat kolayca 22.700 dolar direncinin üzerine çıktı.

Salı günü TÜFE nedeniyle yaşanan düşüşten sonra tekrar alım baskısı yaşandı ve BTC, önemli direnç seviyesi olan 25.300 doların üzerine çıktı.

Günün sonunda, zayıf long pozisyonlar sıkıştı ve BTC, 23.800 dolar - 24.000 dolar destek alanına geri döndü.

Hafta ortasında bir soluklanmanın ardından, piyasa yeniden yükselişe geçti. Bu kez BTC cuma günü çok güçlü bir kapanış yaptı.

BTC yükseliş trendinde ve gerçekten güçlü - piyasa agresif bir şekilde yukarı doğru hareket ediyor ve aşağı yönlü hareketler çok daha zayıf ve sığ kalıyor. Bu ortamda trendle savaşmanın bir anlamı yok, ancak gücü iyi takip etmek gerekiyor.

Özellikle geniş zaman dilimlerinde, geri çekilmeleri alım fırsatı olarak görerek, long pozisyon açmayı ve piyasa dinamikleri değişene kadar bu şekilde devam etmeyi planlıyoruz. Daha derin bir geri çekilme durumunda 25.300 dolar seviyesi ana destek olarak işlev görebilir.

28.800 - 29.000 dolar civarında ve yaklaşık 30.000 dolar ve 32.400 dolar seviyelerinde dirençle karşılaşabiliriz. Gün içi volatilite arttığında, günlük işlemler için normalden daha küçük aralıklar kullanmaya ve birçok alım satım fırsatı olduğu için daha seçici olmaya çalışın.

Bu hafta için ana odak noktası, çarşamba günü yapılacak olan Fed faiz kararı ve ardından Powell'ın basın toplantısı olacak. Özellikle, faiz beklentilerinin son iki haftada büyük ölçüde dalgalı seyir etmesi nedeniyle önemli olacak.

Şu an itibariyle, 25 baz puanlık bir artış bekleyenler %62 iken 'artış olmayacak' diyenlerin oranı %38. Dolayısıyla Fed ne yaparsa yapsın piyasayı etkileyecektir.

Bu günlerde bankacılık sektöründeki durumun ön planda olduğunu ve Fed'in her şeyden çok finansal sistemin istikrarına odaklanması gerektiğini unutmayın, bu nedenle bu konudaki gelişmeleri takip edin.

Bol şanslar! Harika bir trade haftası geçirin!

Şimdi işlem yapın: https://x.woo.org ve daha fazla bilgi için @KTGglobal adresini takip edin.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca, herhangi bir ürün veya hizmetin yatırım teklifi, yatırım talebi veya yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriğe dayalı olarak yatırım kararını veren veya değiştiren kişiler, sonucu veya zararı kendileri üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Para politikası son zamanlarda dikkatleri üzerine çekti ve birçok kripto yatırımcısı Jerome Powell ve Janet Yellen'ın söyleyeceklerine dikkat etmeye başladı. Yüksek enflasyon günümüzde pek çok ekonominin karşı karşıya olduğu bir sorun ve bu nedenle merkez bankaları enflasyonu istedikleri seviyelere çekmek için kantitatif sıkılaştırmaya başvuruyor. Bugünkü makalemizde kantitatif sıkılaştırma kavramını, nasıl işlediğini ve kripto piyasalarını nasıl etkilediğini derinlemesine inceleyeceğiz. Kantit
Jun 16, 2023
Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Çoğu kripto yatırımcısı bilinçli kararlar vermek için teknik analiz kullanır, ancak daha küçük bir grup grafikleri neredeyse tamamen göz ardı eder ve bunun yerine temel özelliklere odaklanır. Bir proje hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenir ve ona yatırım yapıp yapmayacaklarına karar verirler. Bugünkü yazımızda, bu süreçteki kilit araçlardan birini tartışıyoruz: whitepaper. Bunların ne olduğunu, nasıl okunup analiz edileceğini ve bir whitepaper'da nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenme
Jun 14, 2023
Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Alım-satımla ilgili sayısız konuyu, göstergeyi ve analiz tekniğini ele alabiliriz, ancak asıl sihir bu farklı konular sinerjik bir alım-satım sisteminde birleştirildiğinde ortaya çıkar. Bugünkü makalemizde “confluence” kavramını, ne anlama geldiğini ve alım-satım işlemlerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğini ele alacağız. Farklı alım-satım araçları farklı yönlü ipuçları sağlar. Varsayımsal bulmacanın bu parçalarını bir araya getirmek, piyasanın nereye gittiğine dair daha net bir resim o
Jun 6, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement