FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

Son haftalarda BTC için pek bir şey değişmedi. Bu yıl iki ayaklı yükseliş trendinin ardından konsolide olduk. Pazar günü, 22.300 dolar seviyesi, alış baskısının kaydedilmesi nedeniyle destek olarak çalıştı.

BTC hafta ortasında yukarı yönlü hareket etmeye çalıştı, ancak bu, sürdürülebilir olmadı ve hemen satışlar geldi. Pazar günkü girişim yine başarısız oldu ve böylece tekrar konsolide alanına geriledi.

Tercihimizi uzun vadeli düşünmek ve gün içi zayıflıkları alım fırsatı olarak kullanmak yönünde şekillendirdik. Bununla birlikte, trend ivme kaybediyor. İkinci ayak, birincisinden çok daha küçük ve yükseliş girişimleri başarısız oldu. Bu yüzden çok dikkatli davranıyoruz.

Tepeyi bulmaya çalışmak faydalı olmayabilir. Geçen hafta belirttiğimiz gibi 22.300 dolar seviyesinin aşağı yönlü kırılması, muhtemelen uzun zamandır beklenen geri çekilmenin ilk adımı olacaktır.

Desteğin üzerinde olduğumuz sürece, gün içerisinde 23.000 dolar seviyelerinde bir scalp veya mean-reversion işlemi yapmadığımız sürece satıcı olmak için hiçbir nedenimiz yok. Short pozisyon açıyorsanız, kısa vadeli momentumun aşağı yönde olması daha iyidir.

Bu hafta gözler, Çarşamba günkü faiz kararı ve basın toplantısında olacak.

Beklentiler, Fed'in 25 baz puanlık bir artış kararı alacağı yönünde oluştu. Herhangi bir sürpriz büyük piyasa hareketlerine neden olacaktır (50 baz - aşağı yönde, sabit bırakılması - yukarı yönde). Fed kararından sonra piyasa, dikkatini Perşembe günü ECB faiz kararına ve ardından Cuma günü tarım dışı istihdam verilerine çevirecek.

Kemerlerinizi bağlayın ve önümüzdeki ilginç bir haftaya hazır olun!

Şimdi https://x.woo.org platformunda alım satım işlemlerinizi gerçekleştirin ve daha fazlası için @KTGglobal'i takip edin.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Güçlü yükseliş trendi sürüyor - KTG tarafından hazırlanmıştır

Güçlü yükseliş trendi sürüyor - KTG tarafından hazırlanmıştır

Şu anda kripto piyasalarında güçlü bir yükseliş trendi görülüyor. Peki bu yükseliş daha ne kadar sürecek? BTC halen çok güçlü; bankacılık sistemine enjekte edilen likiditeden yararlanıyor, bankalardan ve fiat para biriminden uzaklaşmak isteyenler için bir güvenli liman olarak kabul görüyor. Bunun da ötesinde, sonunda 9 aydır bulunduğu aralıktan çıktı. BTC geçtiğimiz haftaya güçlü bir giriş yaptı, ancak pazar günü geç saatlerde Fed, ABD Hazine Bakanlığı ve FDIC'nin SVB'yi kurtarmak ve diğer ban
Mar 21, 2023
Yatay hareket devam ediyor - KTG tarafından hazırlanmıştır

Yatay hareket devam ediyor - KTG tarafından hazırlanmıştır

Piyasa, geçen cuma günü ani bir düşüşün ardından bu hafta yatay hareketine devam ediyor. Dikkat edilmesi gereken bir sonraki ana seviyeler neler? BTC'nin 25.300 dolara düşmesiyle başlayan zayıflık piyasada hala görülebiliyor. Bir hafta önce alıcılar kontrolü yeniden ele geçirmeye çalışıyordu ve piyasa yukarı doğru dönmeye başlamıştı. Son raporda da belirttiğimiz gibi yukarı yönlü ivmenin daha uzun süreli olması gerekliydi. Ancak BTC, satıcılar tarafından karşılanan en ufak alım baskısıyla müca
Mar 7, 2023
Yükseliş - Liderlik tablosunda yerinizi alın!

Yükseliş - Liderlik tablosunda yerinizi alın!

WOO X liderlik tablosunun zirvesinde, sadece birkaç kişinin bildiği alım satım hikayelerinden bahseden efsanevi bir grup trader yatıyor. Ancak, ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar, her şey geçicidir. Nihayet yeni bir dönem başladı ve zirvenin kapıları bir kez daha herkese açıldı. Karşınızda: Yükseliş 21 Şubat 2023 03:00'dan (TSİ) 18 Mart 2023 02:59'a (TSİ) kadar, en yüksek sayıda takipçi toplayarak ve Twitter'da liderlik profillerinizi paylaşarak WOO X liderlik tablosunun zirvesine yükselin. B
Feb 28, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement