Destekli Emir (Bracket Order) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Destekli Emir (Bracket Order) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

6. Ürün Döngüsü'nün piyasaya sürülmesiyle, kullanıcılarımızın WOO X'teki ticaret deneyimlerini geliştirmek için bir dizi yeni özellik sunuyoruz. Bu makalede, şu anda dünya çapında tüm kullanıcılara sunulan "Destekli Emrin" tanıtımına odaklanacağız.

Destekli Emir (Bracket Order) nedir?

Bir destekli emir, henüz uygulanmayan bir emirde risk ve ödülü yönetmek için kullanılan güçlü bir alım satım aracıdır. Yani bir pozisyona bağlı "kar al" ve "zararı durdur"dan oluşan bir destek oluşturur.

Dolayısıyla, bir destekli emir, ilk emrin üzerindeki bu iki ek emirden oluşur:

  • Kar alma (KA) emri
  • Zararı durdur (ZD) emri

ALIŞ emrinde yüksek taraf SATIŞ (KA) ve/veya düşük taraf SATIŞ (ZD) emri ile desteklenir.

Bir SAT emrinde ise düşük taraf AL (KA) ve/veya yüksek taraf AL (ZD) emri ile desteklenir.

Bu emirlerin her ikisi de ilk pozisyonla sıkı bir şekilde bağlantılıdır. Bu nedenle, kar al veya zararı durdur emirlerinin tetiklenmesi, pozisyonun kapanmasıyla sonuçlanacaktır. Bu gerçekleştiğinde, kalan destekli emrin varlığına gerek yoktur, bu nedenle destekli emirden tetiklenmemiş emrin hemen iptal edilmesiyle sonuçlanır.

Destekli Emir (Bracket Order) ne zaman kullanılır?

Bir işlem gerçekleştirilmeden önce bir destekli emir ayarlanabileceğinden, yatırımcılara PnL'leri üzerinde esneklik ve kontrol sağlar.

Bu, ekran başında değilken bile işlem yapmak isteyen veya destekli emirler yüksek oynaklık dönemlerinde duygusal ticaret olasılığını ortadan kaldırabileceğinden, ticaret disiplinlerini geliştirmek isteyen trader'lar için idealdir.

Destekli Emir (Bracket Order) nasıl kullanılır?

1. Adım: Piyasa Emri (Market Order) veya Limit Emri'ni (Limit Order) seçin.

2. Adım: Destekli Emir'lerinize (Bracket Order) girebilmek için "Alış için KA/ZD" (TP/SL for Buy) veya "Satış için KA/ZD" (TP/SL for Sell) seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

3. Adım: Kar Al Fiyatı (Take Profit Price)/ TP Offset veya Zararı Durdur Fiyatı (Stop Loss Price)/ SL Offset girin. Ardından, Al veya Sat'a tıklayın.

Adım 4: Emir detaylarınızı kontrol edin ve devam etmek için "Onayla" (Confirm) butonuna tıklayın.

Destekli Emri (Bracket Order) nasıl görüntüleyebilirim?

İlk emriniz tamamlanmadan önce, destekli KA/ZD (TP/SL) emirlerinizi 'Açık' (Open) bölümünde bulabilirsiniz.

Emriniz gerçekleştikten sonra, başlangıç ​​pozisyonunuzu "Portföy" (Portfolio) bölümünde, aşağıdaki "Açık" emirler bölümünde destekli TP/SL emirleri ile bulabilirsiniz.

Önemli Detaylar

Destekli Emir (Bracket Order):

  • Masaüstünde kullanılabilir. Mobil uygulamada ise "Salt Görüntülenebilir" durumdadır.
  • Hem Spot hem de Vadeli İşlem piyasalarında kullanılabilir.
  • İlk emir bir 'Piyasa' veya 'Limit' emriyse kullanılabilir.
  • KA veya ZD tetiklendiğinde, tüm pozisyon PİYASA FİYATINDAN KAPANACAKTIR.
  • Yeni KA/ZD işlemi, aynı varlık ve aynı yönde olan önceki işlemi geçersiz kılar.
  • Destekli Emir (Bracket order) düzenlemeleri devam edecek!

Şimdi WOO X'te deneyin!

WOO Network'ün tüm heyecan verici gelişmeleri için bizi izlemeye devam edin!


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO X'teki alım satım deneyimini geliştirmek ve kullanıcılara güvenilir piyasa verileri sağlamak amacıyla WOO Network, kripto varlık piyasalarında uzmanlaşmış 30 deneyimli trader'dan oluşan ekibe sahip tescilli bir ticaret şirketi olan Kronos Trading Group (KTG) ile ortaklık kurdu. KTG, her trader'ın kişiliğine ve işlem tarzına bağlı şekilde farklı stratejiler uygulayarak kar elde etmek için fiyat hareketine dayalı ve kısa vadeli isteğe bağlı alım satım işlemleri gerçekleştirir. Piyasa yapıcı f
Jan 19, 2023
Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

ABD hükümeti, tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) bir düşüş ve çekirdek TÜFE'de ise artış gerçekleştiğini açıkladı. Her ikisi de Bloomberg'in tahminlerine uygun ancak piyasanın beklediği kadar düşük değil. Bu habere tepki gösteren Bitcoin, 19.000 dolar seviyesine ulaşamadan düşüş yaşamaya başladı. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'nun son enflasyon raporuna göre tüketici fiyatları Aralık ayında %0,1 oranında azaldı. CNBC'ye göre TÜFE'deki düşüş, Nisan 2020'den bu yana görülen en büyük düşüş oldu
Jan 13, 2023
WOO Network'ü Anlamak: 2022 4. Çeyrek Raporu

WOO Network'ü Anlamak: 2022 4. Çeyrek Raporu

2022'nin dördüncü çeyreğine ait önemli başlıklar, istatistikler ve analizler Giriş Üçüncü çeyrek ile aynı çizgide devam eden dördüncü çeyrek, birçok hizmet sağlayıcının zayıf risk yönetimi, zayıf yönetişim gibi yaşadığı sorunlar nedeniyle kripto varlıklar için çalkantılı bir dönem oldu. Dördüncü çeyreğin ana konularından biri, zayıf mali koşullar nedeniyle birçok hizmet sağlayıcısının bu yangından etkilenmesiydi. Bu yangın, FTX'in iflas etmesinden Gemini Earn ve BlockFi gibi platformların par
Jan 11, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement