Destekli Emir (Bracket Order) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Destekli Emir (Bracket Order) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

6. Ürün Döngüsü'nün piyasaya sürülmesiyle, kullanıcılarımızın WOO X'teki ticaret deneyimlerini geliştirmek için bir dizi yeni özellik sunuyoruz. Bu makalede, şu anda dünya çapında tüm kullanıcılara sunulan "Destekli Emrin" tanıtımına odaklanacağız.

Destekli Emir (Bracket Order) nedir?

Bir destekli emir, henüz uygulanmayan bir emirde risk ve ödülü yönetmek için kullanılan güçlü bir alım satım aracıdır. Yani bir pozisyona bağlı "kar al" ve "zararı durdur"dan oluşan bir destek oluşturur.

Dolayısıyla, bir destekli emir, ilk emrin üzerindeki bu iki ek emirden oluşur:

  • Kar alma (KA) emri
  • Zararı durdur (ZD) emri

ALIŞ emrinde yüksek taraf SATIŞ (KA) ve/veya düşük taraf SATIŞ (ZD) emri ile desteklenir.

Bir SAT emrinde ise düşük taraf AL (KA) ve/veya yüksek taraf AL (ZD) emri ile desteklenir.

Bu emirlerin her ikisi de ilk pozisyonla sıkı bir şekilde bağlantılıdır. Bu nedenle, kar al veya zararı durdur emirlerinin tetiklenmesi, pozisyonun kapanmasıyla sonuçlanacaktır. Bu gerçekleştiğinde, kalan destekli emrin varlığına gerek yoktur, bu nedenle destekli emirden tetiklenmemiş emrin hemen iptal edilmesiyle sonuçlanır.

Destekli Emir (Bracket Order) ne zaman kullanılır?

Bir işlem gerçekleştirilmeden önce bir destekli emir ayarlanabileceğinden, yatırımcılara PnL'leri üzerinde esneklik ve kontrol sağlar.

Bu, ekran başında değilken bile işlem yapmak isteyen veya destekli emirler yüksek oynaklık dönemlerinde duygusal ticaret olasılığını ortadan kaldırabileceğinden, ticaret disiplinlerini geliştirmek isteyen trader'lar için idealdir.

Destekli Emir (Bracket Order) nasıl kullanılır?

1. Adım: Piyasa Emri (Market Order) veya Limit Emri'ni (Limit Order) seçin.

2. Adım: Destekli Emir'lerinize (Bracket Order) girebilmek için "Alış için KA/ZD" (TP/SL for Buy) veya "Satış için KA/ZD" (TP/SL for Sell) seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

3. Adım: Kar Al Fiyatı (Take Profit Price)/ TP Offset veya Zararı Durdur Fiyatı (Stop Loss Price)/ SL Offset girin. Ardından, Al veya Sat'a tıklayın.

Adım 4: Emir detaylarınızı kontrol edin ve devam etmek için "Onayla" (Confirm) butonuna tıklayın.

Destekli Emri (Bracket Order) nasıl görüntüleyebilirim?

İlk emriniz tamamlanmadan önce, destekli KA/ZD (TP/SL) emirlerinizi 'Açık' (Open) bölümünde bulabilirsiniz.

Emriniz gerçekleştikten sonra, başlangıç ​​pozisyonunuzu "Portföy" (Portfolio) bölümünde, aşağıdaki "Açık" emirler bölümünde destekli TP/SL emirleri ile bulabilirsiniz.

Önemli Detaylar

Destekli Emir (Bracket Order):

  • Masaüstünde kullanılabilir. Mobil uygulamada ise "Salt Görüntülenebilir" durumdadır.
  • Hem Spot hem de Vadeli İşlem piyasalarında kullanılabilir.
  • İlk emir bir 'Piyasa' veya 'Limit' emriyse kullanılabilir.
  • KA veya ZD tetiklendiğinde, tüm pozisyon PİYASA FİYATINDAN KAPANACAKTIR.
  • Yeni KA/ZD işlemi, aynı varlık ve aynı yönde olan önceki işlemi geçersiz kılar.
  • Destekli Emir (Bracket order) düzenlemeleri devam edecek!

Şimdi WOO X'te deneyin!

WOO Network'ün tüm heyecan verici gelişmeleri için bizi izlemeye devam edin!


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Bitcoin, Fed faiz kararına tepki olarak 24.000 USD seviyesine yükseldi

Bitcoin, Fed faiz kararına tepki olarak 24.000 USD seviyesine yükseldi

Kripto yatırımcıları, Fed 25 baz puanlık faiz artırım kararına olumlu tepki verdiğinden, trader'lar memecoin'lerde satış yaparken bile Bitcoin fiyatı 24.000 USD seviyelerine yükseldi. WOO X'te BTC, faiz kararı açıklandığında 24.000 USD seviyelerine yaklaştı ve toplantıdan sonra [TSİ 03:00] 24.257 dolara ulaştı. Bu yazının yazıldığı sırada, BTC, 23.800 dolar civarında işlem görüyor. WOO Network'ün yaptığı ankete göre analistler, piyasanın haberlere olumlu tepki verdiği konusunda hemfikir, ancak
Feb 2, 2023
FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

Son haftalarda BTC için pek bir şey değişmedi. Bu yıl iki ayaklı yükseliş trendinin ardından konsolide olduk. Pazar günü, 22.300 dolar seviyesi, alış baskısının kaydedilmesi nedeniyle destek olarak çalıştı. BTC hafta ortasında yukarı yönlü hareket etmeye çalıştı, ancak bu, sürdürülebilir olmadı ve hemen satışlar geldi. Pazar günkü girişim yine başarısız oldu ve böylece tekrar konsolide alanına geriledi. Tercihimizi uzun vadeli düşünmek ve gün içi zayıflıkları alım fırsatı olarak kullanmak yönü
Jan 31, 2023
WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO X'teki alım satım deneyimini geliştirmek ve kullanıcılara güvenilir piyasa verileri sağlamak amacıyla WOO Network, kripto varlık piyasalarında uzmanlaşmış 30 deneyimli trader'dan oluşan ekibe sahip tescilli bir ticaret şirketi olan Kronos Trading Group (KTG) ile ortaklık kurdu. KTG, her trader'ın kişiliğine ve işlem tarzına bağlı şekilde farklı stratejiler uygulayarak kar elde etmek için fiyat hareketine dayalı ve kısa vadeli isteğe bağlı alım satım işlemleri gerçekleştirir. Piyasa yapıcı f
Jan 19, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement