Destekli Emir (Bracket Order) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Destekli Emir (Bracket Order) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

6. Ürün Döngüsü'nün piyasaya sürülmesiyle, kullanıcılarımızın WOO X'teki ticaret deneyimlerini geliştirmek için bir dizi yeni özellik sunuyoruz. Bu makalede, şu anda dünya çapında tüm kullanıcılara sunulan "Destekli Emrin" tanıtımına odaklanacağız.

Destekli Emir (Bracket Order) nedir?

Bir destekli emir, henüz uygulanmayan bir emirde risk ve ödülü yönetmek için kullanılan güçlü bir alım satım aracıdır. Yani bir pozisyona bağlı "kar al" ve "zararı durdur"dan oluşan bir destek oluşturur.

Dolayısıyla, bir destekli emir, ilk emrin üzerindeki bu iki ek emirden oluşur:

  • Kar alma (KA) emri
  • Zararı durdur (ZD) emri

ALIŞ emrinde yüksek taraf SATIŞ (KA) ve/veya düşük taraf SATIŞ (ZD) emri ile desteklenir.

Bir SAT emrinde ise düşük taraf AL (KA) ve/veya yüksek taraf AL (ZD) emri ile desteklenir.

Bu emirlerin her ikisi de ilk pozisyonla sıkı bir şekilde bağlantılıdır. Bu nedenle, kar al veya zararı durdur emirlerinin tetiklenmesi, pozisyonun kapanmasıyla sonuçlanacaktır. Bu gerçekleştiğinde, kalan destekli emrin varlığına gerek yoktur, bu nedenle destekli emirden tetiklenmemiş emrin hemen iptal edilmesiyle sonuçlanır.

Destekli Emir (Bracket Order) ne zaman kullanılır?

Bir işlem gerçekleştirilmeden önce bir destekli emir ayarlanabileceğinden, yatırımcılara PnL'leri üzerinde esneklik ve kontrol sağlar.

Bu, ekran başında değilken bile işlem yapmak isteyen veya destekli emirler yüksek oynaklık dönemlerinde duygusal ticaret olasılığını ortadan kaldırabileceğinden, ticaret disiplinlerini geliştirmek isteyen trader'lar için idealdir.

Destekli Emir (Bracket Order) nasıl kullanılır?

1. Adım: Piyasa Emri (Market Order) veya Limit Emri'ni (Limit Order) seçin.

2. Adım: Destekli Emir'lerinize (Bracket Order) girebilmek için "Alış için KA/ZD" (TP/SL for Buy) veya "Satış için KA/ZD" (TP/SL for Sell) seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

3. Adım: Kar Al Fiyatı (Take Profit Price)/ TP Offset veya Zararı Durdur Fiyatı (Stop Loss Price)/ SL Offset girin. Ardından, Al veya Sat'a tıklayın.

Adım 4: Emir detaylarınızı kontrol edin ve devam etmek için "Onayla" (Confirm) butonuna tıklayın.

Destekli Emri (Bracket Order) nasıl görüntüleyebilirim?

İlk emriniz tamamlanmadan önce, destekli KA/ZD (TP/SL) emirlerinizi 'Açık' (Open) bölümünde bulabilirsiniz.

Emriniz gerçekleştikten sonra, başlangıç ​​pozisyonunuzu "Portföy" (Portfolio) bölümünde, aşağıdaki "Açık" emirler bölümünde destekli TP/SL emirleri ile bulabilirsiniz.

Önemli Detaylar

Destekli Emir (Bracket Order):

  • Masaüstünde kullanılabilir. Mobil uygulamada ise "Salt Görüntülenebilir" durumdadır.
  • Hem Spot hem de Vadeli İşlem piyasalarında kullanılabilir.
  • İlk emir bir 'Piyasa' veya 'Limit' emriyse kullanılabilir.
  • KA veya ZD tetiklendiğinde, tüm pozisyon PİYASA FİYATINDAN KAPANACAKTIR.
  • Yeni KA/ZD işlemi, aynı varlık ve aynı yönde olan önceki işlemi geçersiz kılar.
  • Destekli Emir (Bracket order) düzenlemeleri devam edecek!

Şimdi WOO X'te deneyin!

WOO Network'ün tüm heyecan verici gelişmeleri için bizi izlemeye devam edin!


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Kantitatif sıkılaştırma nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Para politikası son zamanlarda dikkatleri üzerine çekti ve birçok kripto yatırımcısı Jerome Powell ve Janet Yellen'ın söyleyeceklerine dikkat etmeye başladı. Yüksek enflasyon günümüzde pek çok ekonominin karşı karşıya olduğu bir sorun ve bu nedenle merkez bankaları enflasyonu istedikleri seviyelere çekmek için kantitatif sıkılaştırmaya başvuruyor. Bugünkü makalemizde kantitatif sıkılaştırma kavramını, nasıl işlediğini ve kripto piyasalarını nasıl etkilediğini derinlemesine inceleyeceğiz. Kantit
Jun 16, 2023
Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Whitepaper (Teknik Doküman) nedir ve nasıl okunur?

Çoğu kripto yatırımcısı bilinçli kararlar vermek için teknik analiz kullanır, ancak daha küçük bir grup grafikleri neredeyse tamamen göz ardı eder ve bunun yerine temel özelliklere odaklanır. Bir proje hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenir ve ona yatırım yapıp yapmayacaklarına karar verirler. Bugünkü yazımızda, bu süreçteki kilit araçlardan birini tartışıyoruz: whitepaper. Bunların ne olduğunu, nasıl okunup analiz edileceğini ve bir whitepaper'da nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenme
Jun 14, 2023
Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Kripto alım-satımda “confluence” nedir ve neden önemlidir?

Alım-satımla ilgili sayısız konuyu, göstergeyi ve analiz tekniğini ele alabiliriz, ancak asıl sihir bu farklı konular sinerjik bir alım-satım sisteminde birleştirildiğinde ortaya çıkar. Bugünkü makalemizde “confluence” kavramını, ne anlama geldiğini ve alım-satım işlemlerinizi nasıl bir üst seviyeye taşıyabileceğini ele alacağız. Farklı alım-satım araçları farklı yönlü ipuçları sağlar. Varsayımsal bulmacanın bu parçalarını bir araya getirmek, piyasanın nereye gittiğine dair daha net bir resim o
Jun 6, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement