Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

Bitcoin fiyatı, TÜFE verileri sonrasında 19.000 dolara ulaşamadan düştü

ABD hükümeti, tüketici fiyat endeksinde (TÜFE) bir düşüş ve çekirdek TÜFE'de ise artış gerçekleştiğini açıkladı. Her ikisi de Bloomberg'in tahminlerine uygun ancak piyasanın beklediği kadar düşük değil.

Bu habere tepki gösteren Bitcoin, 19.000 dolar seviyesine ulaşamadan düşüş yaşamaya başladı.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'nun son enflasyon raporuna göre tüketici fiyatları Aralık ayında %0,1 oranında azaldı. CNBC'ye göre TÜFE'deki düşüş, Nisan 2020'den bu yana görülen en büyük düşüş oldu ve bir yıl öncesine göre %1,5 düşen benzin fiyatlarındaki sert düşüşe bağlandı. Öte yandan çekirdek TÜFE, Kasım ayındaki %0,2'lik artışa kıyasla Aralık ayında %0,3 arttı. Yıllık bazda ise TÜFE %6,5 artarken çekirdek TÜFE %5,7 arttı.

TÜFE açıklamasına dakikalar kala Bitcoin fiyatı yaklaşık 18.300 dolardan 18.000 dolar seviyesine kadar düştü. Alım baskısı tekrardan arttı ve Bitcoin'in 18.800 dolara yükselmesine yardım etti.

WOO Network analisti Tiffany Wang, "Bugünkü TÜFE baskısı Bloomberg'in tahminleriyle uyumluydu, ancak piyasa bir hata payı bekliyordu" dedi.

Wang, TÜFE haberleriyle birlikte piyasaların başlangıçta risk varlıklarını sattığını söyledi.

"Barınma hizmeti beklentilerin üzerinde talep gördü" diyen Wang, "Zillow (ABD'nin en büyük emlak piyasası) zaten kiralarda bir düşüş olduğunu belirtmişti ve TÜFE sadece devam eden sözleşme yenilemelerini yansıtıyor.

Bu, barınma hariç hizmetlerin beklentinin altında olduğu anlamına geliyor ve bu da risk duyarlılığı için iyi" diye ekledi.

Kripto piyasası için daha iyi risk duyarlılığı

Düşük TÜFE, Fed'in daha az şahin duruşuyla birlikte güçlü bir iş gücü piyasası gösterirken, 2023 için boğa senaryosudur. Bu da kripto piyasası için daha iyi bir risk duyarlılığı anlamına geliyor.

Kripto yenilikleri, geçen yıldan çıkarılan derslere dayanarak ilerleyecek. Kripto varlıkların kısa vadeli fiyatlandırılması ve yeniden değerlendirilmesi, Fed'in ABD enflasyonunu frenlemek için şahin duruşunun, Ukrayna'da devam eden savaşın ve insanların kripto sektörüne olan kötü bir şekilde kaybedilmiş güveninin oluşturduğu zemin üzerinde şekillenecek.


Yukarıdaki içerik, yatırım ve ticaret stratejileri için bir tavsiye değildir. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmetin teklifi, talebi veya tavsiyesi olarak nitelendirilemez. İçerik sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır. İçeriği bir yatırım tavsiyesi olarak alan herkes, sonucunda doğacak sorunları kendisi üstlenir.

Bu belgenin içeriği farklı dillere çevrilmiş ve farklı platformlarda paylaşılmıştır. Farklı gönderiler arasında yanlış çevirilerden kaynaklanan herhangi bir farklılık veya tutarsızlık olması durumunda, resmi web sitemizdeki İngilizce versiyonu geçerli olacaktır.

Read Next
Bitcoin, Fed faiz kararına tepki olarak 24.000 USD seviyesine yükseldi

Bitcoin, Fed faiz kararına tepki olarak 24.000 USD seviyesine yükseldi

Kripto yatırımcıları, Fed 25 baz puanlık faiz artırım kararına olumlu tepki verdiğinden, trader'lar memecoin'lerde satış yaparken bile Bitcoin fiyatı 24.000 USD seviyelerine yükseldi. WOO X'te BTC, faiz kararı açıklandığında 24.000 USD seviyelerine yaklaştı ve toplantıdan sonra [TSİ 03:00] 24.257 dolara ulaştı. Bu yazının yazıldığı sırada, BTC, 23.800 dolar civarında işlem görüyor. WOO Network'ün yaptığı ankete göre analistler, piyasanın haberlere olumlu tepki verdiği konusunda hemfikir, ancak
Feb 2, 2023
FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

FOMC için beklentiler ve BTC hareket tahmini - KTG tarafından hazırlanmıştır

Son haftalarda BTC için pek bir şey değişmedi. Bu yıl iki ayaklı yükseliş trendinin ardından konsolide olduk. Pazar günü, 22.300 dolar seviyesi, alış baskısının kaydedilmesi nedeniyle destek olarak çalıştı. BTC hafta ortasında yukarı yönlü hareket etmeye çalıştı, ancak bu, sürdürülebilir olmadı ve hemen satışlar geldi. Pazar günkü girişim yine başarısız oldu ve böylece tekrar konsolide alanına geriledi. Tercihimizi uzun vadeli düşünmek ve gün içi zayıflıkları alım fırsatı olarak kullanmak yönü
Jan 31, 2023
WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO Network, trader'ların performansını en üst düzeye çıkarmak için KTG ile ortaklık yapıyor

WOO X'teki alım satım deneyimini geliştirmek ve kullanıcılara güvenilir piyasa verileri sağlamak amacıyla WOO Network, kripto varlık piyasalarında uzmanlaşmış 30 deneyimli trader'dan oluşan ekibe sahip tescilli bir ticaret şirketi olan Kronos Trading Group (KTG) ile ortaklık kurdu. KTG, her trader'ın kişiliğine ve işlem tarzına bağlı şekilde farklı stratejiler uygulayarak kar elde etmek için fiyat hareketine dayalı ve kısa vadeli isteğe bağlı alım satım işlemleri gerçekleştirir. Piyasa yapıcı f
Jan 19, 2023

We use cookies to improve your experience. To find out more, please read our Privacy Policy. By clicking "Accept", you consent to our cookie and Privacy Policy. Or you may click “Decline”to refuse to consent.

Stay Connected

WOO Network connects traders, exchanges, institutions, and DeFi platforms with democratized access to the best-in-class liquidity and trading execution at zero or low cost.

Terms of Service Privacy Policy Information Security Statement